Žhavé léto je tady, pojďte se zchladit

Letní slunce rozžhavilo svou kondici takovým způsobem, že je skoro nutností zamířit k vodě. Tak pojďme vybírat:

bazen25metrovyBazén Liberec
Plavecký bazén je bohužel z důvodu rekonstrukce uzavřený, o prázdninách však přesto alespoň v omezeném režimu funguje. Zpřístupněna je Sluneční louka a také menší, pětadvacetimetrový bazén. Do budovy bazénu se vstupuje vchodem ze Sluneční louky, k dispozici je úschovna věcí. 


 Aquapark v Centru BabylonAquapark v Babylonu
Dvacet tisíc mil pod mořem. Přesně tak si budete připadat v Aquaparku Centra Babylon, který je vyzdoben ve stylu příběhů Julese Verna. Už jste se někdy koupali za zvuků varhanní hudby doprovázené barevnými světly? Zažili jste laser show s vodními motivy? To vše vás v Aquaparku čeká. A také vodní skluzavky, divoká řeka, whirlpooly v jeskyních, vodotrysky a gejzíry, vodní masáže a také čtyři tobogány – Dráček, Anakonda, Galaxie a Tornádo.


koupalisteVapenka1_MatyasGal

Koupaliště Vápenka
Koupaliště postavil řezník Franz Richter už v roce 1933, takže je zdejší betonový bazén pravděpodobně nejstarším v ČR. Koupališti se říká Vápenka (podle nedaleké už zaniklé vápenky), i když tu návštěvníci ladí barvu spíše do bronzova. Koupaliště najdete nedaleko tramvajové trati ve směru na Ještěd, je hluboké do 3 metrů a krom hlavního 50metrového bazénu tu máte k dispozici i dětské brouzdaliště a travnaté odpočinkové plochy pro chvíle plné pohody.


koupalisteslunicko_MatyasGal

Koupaliště Sluníčko
Vydejte se za sluníčkem na Sluníčko. Už jen tomu jménu se prostě nedá odolat. Vratislavické koupaliště má pro vás nachystaný 30metrový bazén pro plavce a 50metrový bazén pro neplavce. Vodu tu lemují travnaté odpočinkové plochy, z jedné strany hezky rovné, z druhé terasovitě stupňované. Přijďte si zaplavat a také nachytat ten správný letní bronz.


Lesní koupalištěLesní koupaliště
Tohle místo není pro bábovky. Koupák s křišťálově průzračnou hladinou, ve které se zrcadlí okolní stromy, vás očaruje svou romantikou okořeněnou špetkou drsnosti. Možná i víc než špetkou. Bazén je totiž napájen přímo z Jizerských hor, takže voda má pořádný říz. Důkladné osvěžení je tu zaručeno, a to celoročně.

 

Informace o kvalitě vody v přírodních koupalištích a koupacích oblastech pravidelně zveřejňuje Krajská hygienická stanice Liberec.