Vyhledávání

Crystal Valley Week 2024

 
26.1.2024
<
image_2048x1755image_1000x667image_5000x3327image_9504x6336
>
TypTematCharakterOdpowiedni dla
Typ:Impreza szklarska – Křišťálové údolíTemat:Sztuki plastyczne,
szkło
Charakter:LokalneOdpowiedni dla:Urlop z dziećmi,
Spokojny urlop
Wielki letni pokaz szkła i biżuterii z całej Kryształowej Doliny rozświetli Liberec w ostatnim tygodniu sierpnia. Trzeci rok festiwalu szkła przyniesie ciekawe wystawy, instalacje plenerowe, pokazy tworzenia szkła i biżuterii oraz pokazy mody.
Kiedy Gdzie Wstęp
KiedyPoczątek: (pon) 26. Sierpień   
  Koniec: (sob) 31. Sierpień   
GdzieZapraszamy do Liberca Wstępnieokreślony
Więcej informacji tutaj: crystalvalleyweek.cz
Lokalizacja wydarzenia
Adres:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[Mapa]
Návštěvníci se mohou těšit na desítky zajímavých výstav, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou vánoční tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků. 

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech. Na Šaldově náměstí nebo balkóně liberecké radnice tak budou moci návštěvníci obdivovat výjimečné světelné objekty od Preciosa Lighting a Artcrystal Tomeš

Carnival of Plants bude výjimečná floristická show v botanické zahradě. Liebiegův palác zaplní práce šperkařů z Turnova – a to nejen mistrů svého oboru z Granátu Turnov, ale i studentů šperkařské školy. Hans van Bentem je nizozemský sklářský výtvarník, který přiveze svou výstavu Keep od Dreaming do Kavárny Pošta. Skvělé budou i módní přehlídky v Paláci Liebieg nebo tramvajovém depu. Sklárna Ajeto připomenesvé letošní 30. výročí výstavou ve foyer Divadla F. X. Šaldy. Lasvit vyzdobí průčelí budory Brouk a Babka, vratislavická Zauhlovačka dá příležitost mladým, talenotovaným výtvarníkům, mimo jiné se tak představí Ondřej Kábele, Josefína Váchová a studenti střední uměleckých škol z celého Libereckého kraje. Nedaleký rodný dům Ferdinanda Porche bude hostit výstavu  Rych-lost studia Houdek Art o legendách motosprotu.

Malí i velcí návštěvníci si během Týdne Křišťálového údolí samozřejmě vyzkouší práci sklářů a šperkařů vlastníma rukama a ke koupi budou i originální autorské šperky a výrobky ze skla. Skvělou příležitost k tomu nabídne Křišťálový trh v liberecké knihovně nebo workshopy na náměstí před radnicí.
Těšte se i na desítky dalších instalací a výstav, Crystal Valley Week 2024 se představí na 27 lokalitách v centru města a Vratislavicích n. N.


(Vstup na většinu festivalových akcí je zdarma.)

Załączniki