Vyhledávání


Zimní procházka kolem liberecké přehrady

← Wróć
Stworzone:29.12.2020 | Zmodyfikowane:29.12.2020

Adres:Liberec
Mrazivý slunečný den je ideální k zimní procházce kolem přehrady, a pokud počasí slibuje dostatečně pevný led, pak určitě vezměte brusle s sebou!

délka: 4 km

trasa: zastávka tramvaje č. 2, 3 Lidové sady–ZOO - Alšova ul. – Strossova vila na Husově ul.- ul. Svobody – přehrada Harcov - Liebiegova vila na Jablonecké ul.- Komenského ul.- Guttenbergova ul.- Felberova ul.- nám. Dr. E Beneše 

mapa: https://1url.cz/8zDqo

Procházka začíná u zoo, od které se vydejte Alšovou ulicí směrem ke Strossově vile, skvělé ukázce meziválečné architektury. Od ní je to už jen kousek k nádrži Harcov, první zděné přehradě v Evropě. Cestu přitom lemují vily s krásně zdobenými fasádami, které určitě stojí za povšimnutí.

Věděli jste například, že podnik Johann Liebieg & Co. využíval vodu z liberecké přehrady pro svůj provoz a byla jí zásobována i nedaleká vila Theodora Liebiega mladšího? Právě na zmíněné vile, které se říká Liebiegův zámeček, najdete pamětní desku připomínající slavnou automobilovou historii našeho města. V parku naproti vile je umístěn Památník obětem komunismu, který zaujme obřím zrcadlem a svým nápisem vede k zamyšlení. Odtud pokračujte k parku Clam-Gallasů, kde stojí liberecký zámek a secesní hotel z roku 1906, který patřil ve své době k nejlépe vybaveným hotelům.

Při procházení zkuste najít bustu muže, po kterém je park pojmenován, a všimněte si i drobného sousoší. To, jak se nazývá, se dozvíte v mapách libereckých čtvrtí, které jsou k dostání na infocentru nebo online v sekci ke stažení na www.visitliberec.eu. Na konci své procházky se vydejte do některého z okének kaváren blízko radnice. Budete tak mít možnost rozmrznout a navíc si ještě skvěle pochutnat.

Właściwości
: