Pátrání libereckého rytíře Rolanda

Rodinná hra

Pátrání libereckého rytíře Rolanda je rodinná hra, která vznikla jako jedna z aktivit projektu Rytíř Roland – symbol, který spojuje partnerská města Liberec a Žitavu.

Jedná se o celoroční hru, kterou si mohou zahrát rodiny s dětmi, jednotlivci, ale také školní kolektivy. Trasa měří asi 4 kilometry a začíná i končí u historické budovy radnice. Šikovní hráči ji zvládnou za 60 minut. Úkoly jsou spíše lehčí, ale někdy vyžadují pomoc dospělého.

Hru si zájemci mohou zahrát on-line. Stačí na svém chytrém mobilním telefonu navštívit web www.libereckyrytir.cz, přihlásit se a splnit 7 úkolů. Ten, kdo si chce ve volném čase od techniky odpočinout, může využít hrací karty, které jsou k dostání v Městském informačním centru v Liberci nebo je lze stáhnout dole na stránce.

Po vyplnění tajenky pak hráč musí opět zajít do informačního centra a povědět „řešení“. Pokud bude odpověď správná, obdrží hráč malou odměnu.

 

Pátrání libereckého rytíře Rolanda

Hra je určena pro rodiny s dětmi mladšího školního věku. Úkoly jsou spíše lehčí, ale někdy vyžadují pomoc dospělého. Trasa, po které půjdete, vede historickým centrem města Liberce a začíná a končí u historické budovy radnice. Vede po chodnících, ale ve dvou místech jsou schodiště. Chcete-li tedy hru absolvovat i s menším dítětem v kočárku, zvolte mezi 3. a 4., 4. a 5. zastavením alternativní trasu.
Poloha
Adresa:nám. Dr. E. Beneše 1/1Liberec, 460 01GPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[mapa]
Kontakt
Telefon:+420 485 101 709E-mail:info@visitliberec.euWeb:www.visitliberec.eu

Zdravím tě, ať jsi kdo jsi. Jmenuji se Roland a v rytířské zbroji střežím z věže radnice hrdé město Liberec. No, vlastně bych měl říct: střežil jsem, protože teď běhám po ulicích Liberce a hledám svou zbroj. Někdo využil toho, že jednou za čas musím zbroj vyleštit a natřít lněným olejem. Olej mi došel a než jsem se vrátil, zbroj byla pryč.

Pomoz mi s hledáním a já se ti odměním. Nenech mne v tom, prosím, když nenajdu zbroj, oni mne vymění a dají na radnici třeba kohouta.

Délka trasy 4 km, 1 hodina

Akce je součástí projektu „Rytíř Roland – symbol, který spojuje partnerská města Liberec a Žitavu“ podpořeného Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa.
ERN – 0155-CZ01.03.2016

Přílohy

 

TrojlogoEU