Po stopách Liebiegů

Turistický okruh mapuje stopy Liebiegů v Liberci

Jedna z nejvýznamnějších libereckých rodin, která na přelomu 19. a 20. století významně ovlivnila město a jeho tvář, je tématem  libereckého turistického okruhu nazvaného „Po stopách Liebiegů”.

Rodina textilních průmyslníků se zasloužila o rozvoj průmyslu na Liberecku a firma Johann Liebieg & Co. svého času zaměstnávala tisíce zdejších obyvatel. Jejich liberecké textilní fabrika byla největším výrobce látek v celé tehdejší monarchii.

V dnešním Liberci po sobě Liebiegové zanechali stopy především v podobě architektury a architektonických celků. Nový turistický a průvodcovský okruh, který rozšiřuje nabídku města pro návštěvníky, provede zájemce více či méně známými místy v Liberci.

Objekty a místa jsou označena očíslovanými skleněnými tabulkami, z nichž se lidé dozví základní informace ve čtyřech jazycích. K novému průvodcovskému okruhu byla také vydána čtyřjazyčná brožura, která je volně dostupná na městském informačním centru spolu s mapovým podkladem, podle něhož mohou turisté putovat po Liberci.

Trasa návštěvníky zavede na 17 míst. Například do Liebiegova městečka, na původní sídliště Domovina, k vilám rodiny či na Libereckou výšinu.

 

 

Večer v Naivním: Horror vacui + Zastavení na výstavě + Krvavý román

 
17.4.2024
image_7360x4912
TypTémaCharakterVhodné pro
Typ:Představení – SetkáníTéma:Divadlo,
loutkové divadlo
Charakter:MístníVhodné pro:Dovolenou pro mladé,
Pohodovou dovolenou
Večer v Naivním z velké části věnovaný osobnosti Josefa Váchala...
Kdy Kde Vstupné
Kdy(Pá) 24. Květen      19:00 KdeNaivní divadlo Liberec Vstupné250
Více informací zde: www.naivnidivadlo.cz
Místo konání akce
Adresa:Moskevská 32/1846031 LiberecGPS:50°46'4.0''N; 15°03'28.5''E[mapa]
Kontakt na subjekt
Telefon:+420 485 253 611E-mail:info@naivnidivadlo.czWeb:www.naivnidivadlo.cz
Srdečně Vás zveme na jedinečný Večer v Naivním, během kterého se můžete těšit hned na dvě představení spojená s osobností Josefa Váchala a také na výstavu ilustrací Dagmar Urbánkové. Večer je vhodný pro diváky od 13 let. V 19:00 hodin uvedeme ve Studiu NDL naši inscenaci o životě a díle Josefa Váchala Horror Vacui, poté se přesuneme do prostoru foyer, kde se uskuteční slavnostní Zastavení na výstavě ilustrací Dagmar Urbánkové - Světozor. Zhruba ve 20:30 hodin bude v Klubu NDL následovat inscenace Divadelního spolku LokVar s názvem Krvavý román, která je adaptací nejznámějšího literárního díla Josefa Váchala.

 

Nový průvodcovský okruh „Po stopách Liebiegů“ vznikl za podpory Fondu mikroprojektů Cíl 3 v Euroregionu Nisa.

Průvodce si můžete stáhnout v PDF ZDE.

 

logo_ERN_CMYK

logotyp_CZ_PL_symboly_EU_text

 

Pozoruhodnému rodu textilních baronů Liebiegů je také věnováno toto video, které pro VisitJizerky, VisitLiberec a především pro vás vytvořilo v roce 2022 studio Forward Creatives.