Muzea a galerie

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. V současné době zde sídlí muzeum, které vás v moderně pojatých expozicích interaktivně zapojí do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility.

Akce (1)

Poloha
Adresa:Tanvaldská 38Liberec, 463 11GPS:50°44'43.4''N; 15°05'11.6''E[mapa]

Inženýrské umění

Vitríny prezentují historické milníky konstrukčního a inženýrského umu – od prvních nástrojů až po vynálezy, které se uplatní v blízké budoucnosti. Zvláštní pozornost je věnována regionu Čech a bohaté tradici, kterou v oblasti technického vývoje máme.

Mobilita

Ukázky vývojových prací, designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti. To vše je doplněno výhledem, jak by mohla mobilita zítřka vypadat.

Rodina

Velký stůl v části věnované rodině Porscheových je zaplněn vzpomínkami a historickými milníky, které přibližují  život Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburgu, Gmündu a Zell am See. Dobové fotografie jsou přitom vstupem do multimediální prezentace o životě a díle Ferdinanda Porscheho.
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce Pá - Ne 9:00 - 17:00 otevřeno

Vstupné
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK
Rodinné vstupné:120,00 CZK
Poznámka:Zvýhodněné vstupné: děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, zaměstnanci ŠKODA AUTO