Kalendář akcí

Začínající tento měsíc (155)Probíhající akce (19)

FCI Agility World Championship

Po pěti letech se do Liberce vrací největší kynologická akce – Mistrovství světa v Agility. V rámci MS se představí až 700 závodníků z více než 55 zemí z celého světa, kteří budou o titul Mistra světa. A u toho nesmíte chybět ani vy!

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


EDUCA WEEK LIBEREC 2023

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí se v Liberci koná od 9. do 15. října. Již 17. ročník opět nabídne celotýdenní program plný informací, studijních i pracovních příležitostí, inspirativních setkání i motivačních přednášek z oblasti vzdělávání, kariérního růstu i osobnostního rozvoje.

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Liberec


Sportfilm 2023

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů již 26. rokem, opět se bude konat v kultovním kině Varšava a v prostorách Technické univerzity. Během celého roku Sportfilm pořádá výstavy, filmové projekce, konference, sport eventy a slavnostní galavečer na závěr.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Liberec


ČT AUTHOR CUP 2023

27. ročník závodu horských kol v Jizerských horách! Vybrat si můžete ze dvou tratí, a to delší 66,7 km dlouhá trasa s převýšením 1543 m nebo kratší trať, která měří 41,9 km s převýšením 1.070 m.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bedřichov


Domácí zápasy HC Bílí Tygři Liberec

Podpořte naše hokejisty na domácích utkáních! Soupeři: 1.10. HC Dynamo Pardubice / 16.10. HC Olomouc / 22.10. HC Škoda Plzeň / 29.10. Mountfield HK / 31.10. HC Oceláři Třinec.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Co malí medvědi o podzimu nevědí

Veselá pohádka Divadélka Koloběžka pro podzimní nečas, kdy padá listí ze stromů, šípky dozrávají a příroda se chystá k zimnímu spánku. Však ani medvíďata nemůžou zůstat se zimními přípravami pozadu!

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Ať žije Bouchon

Pozvánku na divadelní představení - absurdní frašku Ať žije Bouchon! v podání divadelního spolku Višňovský ROK. Uvidíte, jak daleko může dojít snaha o maximální využití různých, hlavně těch evropských, dotací.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Univerzitní knihovna TUL


Na slovíčko s Jiřinou Bohdalovou

Tato vynikající herečka se podělí o své zážitky ze své dlouholeté umělecké činnosti, kde zavzpomíná na své filmové role, zážitky, kolegy a kamarády. Program večera kromě moderátora Jiří Vaníčka spoluvytvářejí svými dotazy i sami diváci, takže se budou moci dozvědět mnoho zajímavého ze života umělkyně.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Želary

Divadelní podoba strhujícího příběhu nezdolných lidí z hor.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Muhu Cyklokros 2023

V září a říjnu se v našem areálu uskuteční závody v cyklokrosu Muhu Cyklokros 2023. Seriál cyklistických závodů na cyklokrosovém kole nebo případně také na horském kole v nenáročném terénu. Jedná se o krátké atraktivní závody, které jsou dobře dostupné divákům.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Plavecká soutěž měst

Přijďte si zaplavat 100 metrů libovolným způsobem a podpořte naše město Liberec svojí účastí. V letošním roce obhajujeme prvenství. Účastníci soutěže mají volný vstup do bazénu na 2 hodiny.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bazén Liberec


Knihovna IGI

S architektem Jiřím Janďourkem po nové městské knihovně od studia atakarchitekti, která uzavřela jádro města. Spojení původního objektu bývalé římskokatolické fary s moderní přístavbou dalo vzniknout jedinečnému prostoru, jehož kvalit si cení laická i odborná veřejnost.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: IGI Vratislavice


Veřejné fórum 2023: Jaké jsou největší problémy Liberce?

Přijďte na Veřejné fórum 2023 říct, co by se mělo ve městě zlepšit a na co se má vedení města zaměřit. Podělte se o svůj názor, požadavek či nápad. Diskutovat s vámi o tom bude u kulatému stolu vedení města, odborní pracovníci města Liberec, zástupci organizací a městské policie. Veřejné fórum je místo, kde bude váš názor slyšet. Těšíme se na vás.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Kavárna Pošta (běžně nepřístupná)


Den architektury - Ještěd 50 ve vzpomínkách pamětníků

Cesta k fenoménu v debatě s hosty, doplněná o prostřihy vzpomínek pamětníků zaznamenanými pro on-line archiv Paměti národa. Diskuze otevřená i publiku ke sdílení vzpomínek na dnes již ikonickou a adorovanou stavbu vysílače a horského hotelu Ještěd architekta Karla Hubáčka, která v letošním roce slaví jubilejní 50. výročí svého otevření.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa na motivy televizního pořadu Všechnopárty. Pořadem provází Jiří Bláha. Prostor dostanou také dotazy diváků.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Dům kultury Liberec


MICHAL HORÁK: IDEÁLNÍ ČAS NA TURNÉ

Ahoj, já jsem Michal a s nově vydanou deskou sedám do auta a přijedu si tam k vám zabékat! Cestou vyzvedávám i kolegu Adama Černíka s houslemi, takže hudební kvalita naštěstí zaručena.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


LIBEREC ALL STARS BAND

Liberecký Jazz Club Domov, který je situován v restauraci Hospoda Domov, ve čtvrtek 5.10. přivítá nejen nadšence jazzové hudby. Nutná rezervace na tel.: 775 731 648 nebo na e-mailu rezervace@hospoda-domov.cz

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Jazz Club Domov


Šach Mat/ Carmen

Dvě baletní suity v jednom společném programu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Noc vědců 2023

Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Akce, letos s podtitulem TAJEMSTVÍ, bude jako vždy plná interaktivní a zábavné vědy. Zaplní hned několik budov Technické univerzity v Liberci a tajemství můžete poodhalit i ve science centru IQLANDIA.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Technická univerzita v Liberci


Říjnový program Klubu Stamina

Program: 6.10. Jam session / 7.10. Punk Fest Stamina / 13.10. Jam session / 14.10. Jim Čert / 20.10. Jan Štědra / 21.10. Jam session / 27.10. Jam session / 28.10. Jam session.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Klub Stamina


Tajemný pan Zet

Tajuplný divadelní thriller plný hravosti a humoru.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Den zvířat

Mezinárodní den zvířat si svět připomíná 4. října na svátek sv. Františka z Assisi, považovaného za ochránce a patrona všech zvířat. Liberecká zoo jej oslaví jen o tři dny později. V tento den zpestří malým i velkým návštěvníkům procházku zahradou stanoviště s kvízy, hrami, hádankami a výtvarnými dílničkami. Cílem je zábavnou formou představit zajímavosti ze světa zvířat.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Keramika - podzim

O víkendu dopoledne proběhne kurz keramiky. Vytvoříme si různé dekorační předměty s námětem - PODZIM. Přihlášky na adrese: vendy.koskova@ddmliberec.cz.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Kryt civilní obrany Liberec


Figurální dýchánek

Celodenní program na bázi otevřeného ateliéru, na kterém si vyzkoušíte figurální kresbu. Vhodné pro dospělé a děti od 12 let.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Ateliér Tuba


Houbařská pohádka

Naše nejoblíbenější a v dnešní době již kultovní představení! Veselá, roztomilá i výchovně-ekologická pohádka o houbím světě, o čerstvě vyklubaném Hříbkovi, nafoukané Hraběnce Muchomůrkové a o zlobivém Honzovi Palečkovi, který se neumí chovat v lese a napraví ho až spravedlivý taťka všech hub, pan Čaroděj Fousoděj. Pro děti 2+. Divadélko Koloběžka. Děti do dvou let vstup zdarma. Platba přes E-vstupenku nebo na recepci Paláce Liebieg.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Festival uvědomění

Celodenní program nabitý pozitivním myšlením, motivací, láskou, zdravým stravováním a spoustou dalších důležitých témat, které vám přednesou špičkoví odborníci, spisovatelé, lékaři, sportovní a mentální lektoři z České republiky.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Dům kultury Liberec


Čalounický kurz

Na kurzu získáš know-how čalounického řemesla pro své vlastní opravy nábytku. Jedná se o první krok k mistrovskému dílu, kterým může jednou být třeba i stylový ušák. Tento praktický kurz základů čalounění (přečalounění sedáku) je otevřen pro nové zájemce, začátečníky, ale i pro ty, kteří potřebují dokončit již započatou práci na svém nábytku.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž (Zauhlovačka)


Nalehko Fest

Pohodový outdoorový festival nabušený inspirací pro velká, životní dobrodružství. Povídání o nejdelších světových trecích, extrémním běhání, bikepackingu, lezení a dalších posedlostech, které dělají život zábavným.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Cvičení dětí s maminkami

Cvičení (určeno pro děti cca od 3–12 měsíců; nechodící děti) ještě více prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Jóga Bedřichov


ŘÍJNOVÁ TANČÍRNA

Přijďte si zatančit standardní a latinskoamerické tance pod dozorem tanečního mistra Vlastimila Čermáka.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Lidové sady Liberec


Cínování - vázička

Přijďte v neděli dopoledne na kurz - použijeme měděný plech, postříbřené drátky (různé sily); z plechu vystřihneme požadovaný tvar, ocínujeme je a pocínovaným drátem je "olemujeme". Nakonec jednotlivé díly k sobě přicínujeme. Přihlášky na adrese: vendy.koskova@ddmliberec.cz.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Sklářský workshop Tiffany

Líbí se vám vitráže z barevných sklíček, jen jste nikdy neměli šanci se k nim dostat blíže? Nebo už jste zkušení a máte nový tvůrčí nápad, který byste si chtěli vyrobit? Tak tohle je příležitost právě pro vás! 

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Otello

Verdiho mistrovské dílo o tragické lásce, žárlivosti a intrikách.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Tajemný pan Zet

Tajuplný divadelní thriller plný hravosti a humoru.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Zuzana Bubílková - léčba smíchem

Zábavný pořad nejen ve stylu stand up, jehož hlavní protagonistkou je první dáma politického humoru Zuzana Bubílková. Celý pořad je propojen řadou evergreenů v podání barytonisty Šimona Pečenky.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Muhu Cyklokros 2023

V září a říjnu se v našem areálu uskuteční závody v cyklokrosu Muhu Cyklokros 2023. Seriál cyklistických závodů na cyklokrosovém kole nebo případně také na horském kole v nenáročném terénu. Jedná se o krátké atraktivní závody, které jsou dobře dostupné divákům.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Malířský workshop s Magdalenou Nevrlou

Malířský workshop s Magdalenou Nevrlou. Malba akrylovými barvami na plátno dle předloh či dle vlastní fantazie. Délka 180 minut. Přihlášení a platba přes e-vstupenku nebo na recepci Paláce Liebieg.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Educa EXPO 2023

Součástí EDUCA WEEK je i tradiční EDUCA EXPO – největší veletrh škol a firem na severu Čech. Otvírací doba: čtvrtek a pátek 9-18 hod., sobota 9-13 hod. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Výstava uměleckých děl pro aukci Nadace Euronisa

Před vlastní aukcí proběhne vernisáž výstavy, a to ve středu 11. října od 17:30 v prostorách Oblastní galerie Liberec. Výstava bude přístupná od 12. do 17. října, vstup na výstavu je pro návštěvníky zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


KRAJINA RÓ

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec a čtyři mladí muzikanti založili novou kapelu a dali jí jméno Krajina Ró. V roce 2023 jim vyšlo nové album "Mlhoviny" a s ním taky přijedou do Liberce.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Burian

Dojemný příběh nejslavnějšího libereckého rodáka, krále komiků

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Říjnový program Klubu Stamina

Program: 6.10. Jam session / 7.10. Punk Fest Stamina / 13.10. Jam session / 14.10. Jim Čert / 20.10. Jan Štědra / 21.10. Jam session / 27.10. Jam session / 28.10. Jam session.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Klub Stamina


Děti, čtete? 2023 - Mraveniště knih

Jak vybírat knížky právě pro toto dítě? Proč je výběr knih tak důležitý? A jakou knihu vybrat? Tipy a rady od Mravenčí chůvy pro rodiče, prarodiče i učitele. Program je zdarma, doporučujeme si ale vytvořit online rezervaci.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Paulie Garand a Live Band - Mystery

Je tomu již téměř rok co vyšla úspěšná deska Amoni a Paulie Garand je aktuálně ve své životní formě a nechystá se polevit. Po létě plném festivalových zážitků zamíří opět do klubů napříč celým Česko-Slovenskem a odstartuje podzimní Mystery Tour, pojmenovanou po jeho nejoblíbenější skladbě z alba Amonit.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Víkend Křišťálového údolí

Dny otevřených dveřích v desítkách skláren, ateliérů, škol a muzeí v severních Čechách.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Křišťálové údolí Místo konání: Křišťálové údolí


Tiffany

Sobotní rukodělný kurzík TIFFANY techniky pro veřejnost. Přihlášky na adrese: vendy.koskova@ddmliberec.cz.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Velká a malá ťapka v podzimním lese

Čeká na vás cesta plná úkolů, nové zážitky a krásný podzimní les v okolí Lidových sadů. Plánovány jsou opět dvě různě dlouhé trasy. Průběžný start 9-11:30 hod. v parku před DDM Větrník. Startovné 50 Kč/osoba.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Den pro zoo

Zveme všechny ochotné pomocníky ke stanovištím na louce pod pokladnou. Zoo nabízí veřejnosti možnost zapojit se do výroby potřeb pro zvířata a dozvědět se něco o chovu v lidské péči. Jedná se o tzv. enrichment, tedy obohacení výběhů pro různé chované druhy od ptáků po kočkovité šelmy. K dispozici budou polotovary, přírodniny, spojovací materiál, nářadí, návody i odborná pomoc.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Cvičení dětí s maminkami

Cvičení (určeno pro děti cca od 3–12 měsíců; nechodící děti) ještě více prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Jóga Bedřichov


Westernový bál ve stylu 19. století

Vyhlášený liberecký ball-room vítá všechny, kteří si chtějí noblesně zatančit po americku! K tanci zahraje soubor Fragium 16 pod vedením Pavla Jiráska. Tance a jejich výuku povede Hana Tillmanová.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Restaurace U Košků


Teta Květa a kamarádi

Divadelní zpracování další úspěšné série YouTube kanálu TV PRO DĚTI „NOTEL TETY KVĚTY“. Hodinový muzikál pro děti a celé rodiny nabízí spoustu originální interaktivní zábavy s nevšedními hrdiny a ojedinělou Tetou Květou Popletou.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Dýňová neděle

Již tradiční dýňový speciál, na kterém se pobavíte, ochutnáte spoustu dobrot nejen z dýní a vychutnáte si neděli. O zábavu se postará Motyčkovic klika se svým dýňovým workshopem a další.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Domácí zápasy HC Bílí Tygři Liberec

Podpořte naše hokejisty na domácích utkáních! Soupeři: 1.10. HC Dynamo Pardubice / 16.10. HC Olomouc / 22.10. HC Škoda Plzeň / 29.10. Mountfield HK / 31.10. HC Oceláři Třinec.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Čochtan vypravuje

Nestárnoucí muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa Dvořáka.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Petr Fejk - Jak se dělá ZOO

Petr Fejk - Jak se dělá ZOO. Talk show plná výjimečných zkušeností a příběhů se zvířaty. Projekce unikátních fotografií, autogramiáda, (120 minut). Platba přes evstupenku nebo na recepci Paláce Liebieg.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška – Setkání Místo konání: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Výlet pro seniory - Zámek Lány a Památník Lidice

Výlet pro seniory - Zámek Lány a Památník Lidice. V ceně výletu je oběd, doprava, průvodce, prohlídky. Přihlášení a platba přes evstupenku nebo na recepci Paláce Liebieg do 10. 10. 2023. Odjezd v 8.00 od liberecké radnice.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Race across America

Dan Polman zvládl v červnu 2019 bezmála 5000 km dlouhý závod Race Across America vedoucí napříč USA ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) za 10 dní, 19 hodin a 49 minut.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Burian

Dojemný příběh nejslavnějšího libereckého rodáka, krále komiků

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


ROZÁLIE

Charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Tajemný pan Zet

Tajuplný divadelní thriller plný hravosti a humoru.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Šach Mat/ Carmen

Dvě baletní suity v jednom společném programu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Říjnový program Klubu Stamina

Program: 6.10. Jam session / 7.10. Punk Fest Stamina / 13.10. Jam session / 14.10. Jim Čert / 20.10. Jan Štědra / 21.10. Jam session / 27.10. Jam session / 28.10. Jam session.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Klub Stamina


Liebeřeč

Rozpustilá hříčka o stavbě libereckého divadla.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


KVĚTY

Koncert nové sestavy brněnské alternativní skupiny Květy. Křest sólového alba Martina E. Kyšperského.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


7 pádů Honzy Dědka

Populární televizní talk show "7 pádů Honzy Dědka” poprvé v Liberci! Oblíbená talk show, kterou můžete znát z pravidelného úterního vysílání na televizi Prima, míří poprvé do Liberce! Můžete se těšit na 90 minut příjemné zábavy a zajímavých rozhovorů "o všem a pro všechny” s dvěma hvězdnými hosty.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Dům kultury Liberec


Benefiční aukce umění pro Nadaci Euronisa

Benefiční aukce má za cíl vybrat finanční prostředky, které budou následně rozděleny mezi neziskové organizace působící v sociální oblasti v našem regionu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Kurz renovace nábytku

Jak zbavit nábytek starých nátěrů? Jak kytovat a brousit nábytek bez jeho poškození? Jak lepit a jinak spojovat jednotlivé části nábytku? Jak a čím správně mořit a lakovat? To vše a mnohem víc si můžete odnést z Kurzu renovace nábytku.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž (Zauhlovačka)


Fauna trhy

Prodej, výstava a nákup terarijních zvířat, okrasného ptactva, techniky, krmného hmyzu, hlodavců, literatury... Od 9 hodin pro prodejce a od 10 hodin pro návštěvníky, max. do 12 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Centrum Babylon


Cvičení dětí s maminkami

Cvičení (určeno pro děti cca od 3–12 měsíců; nechodící děti) ještě více prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Jóga Bedřichov


Rock Show - Kiss, ACDC, Guns´n´roses

Jedinečná a nezaměnitelná hudební a vizuální interpretace rockových legend! Během večera vystoupí tributové jedničky KISS FOREVER BAND (HUN), ACDC (CZE) a GUNS 'N' ROSES (SVK).

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Domácí zápasy HC Bílí Tygři Liberec

Podpořte naše hokejisty na domácích utkáních! Soupeři: 1.10. HC Dynamo Pardubice / 16.10. HC Olomouc / 22.10. HC Škoda Plzeň / 29.10. Mountfield HK / 31.10. HC Oceláři Třinec.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Liebeřeč

Rozpustilá hříčka o stavbě libereckého divadla.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Kurz výroby macramé závěsu

Zdobíte své bydlení a rádi si dekorace vyrábíte sami? Přijďte si společně vytvořit závěs na kytky pomocí pár uzlíků.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž (Zauhlovačka)


Liebeřeč

Rozpustilá hříčka o stavbě libereckého divadla.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Strašidelná zoo

Jedna z nejoblíbenějších akcí, kterou pořádá Zoo Liberec. Po dva večery se z útrob zoo budou ozývat strašidelné skřeky a hrůzyplné výkřiky. Strašidelná zoo opět slibuje hororovou procházku plnou kouzel, děsivých výjevů, kostlivců, dýní a tajemných bytostí.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


STRAŠIDELNÝ KOUTEK

Přijďte s nejmenšími dětmi do strašidelně vyzdobeného Dětského koutku!

— Foto není k dispozici —

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Dětský koutek Lidové sady Liberec


Prime Orchestra - Rock Sympho Show

Nová ROCK SYMPHO SHOW 2023 - legendární rockové hity 20. a 21. století v originální reinterpretaci inovativního crossoverového orchestru - PRIME ORCHESTRA! Tato hudební show je skutečnou senzací! Bouře emocí a dojmů, drajv a šílená energie!

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Caveman

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Říjnový program Klubu Stamina

Program: 6.10. Jam session / 7.10. Punk Fest Stamina / 13.10. Jam session / 14.10. Jim Čert / 20.10. Jan Štědra / 21.10. Jam session / 27.10. Jam session / 28.10. Jam session.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Klub Stamina


Petr Hapka a jeho potměšilí hosté

Koncert mapuje hudební tvorbu Petra Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie. Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Sváteční jízdy historickou tramvají

O státních svátcích se můžete svézt po Liberci historickými tramvajemi na trase Rybníček-Lidové sady-ZOO. Jízdné se platí přímo ve voze.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Sokolský běh republiky

Sokolský běh republiky je každoroční oslavou založení Československa, tedy 28. října! Start závodu: Areál tělocvičny "Štrynclovka", Horní Hanychov.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Teď!

Hudební inscenace o plynutí času.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Cvičení dětí s maminkami

Cvičení (určeno pro děti cca od 3–12 měsíců; nechodící děti) ještě více prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Jóga Bedřichov


Tublatanka 40 rockov - Dobrí priatelia tour

Tublatanka slaví 40 let novým albem a velkolepým turné! Legenda československé rockové scény během podzimu 2023 objede třináct prestižních míst. Jako speciální host na všech koncertech turné vystoupí Argema. Ta shodou okolností dosáhla stejného milníku tento rok.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Domácí zápasy HC Bílí Tygři Liberec

Podpořte naše hokejisty na domácích utkáních! Soupeři: 1.10. HC Dynamo Pardubice / 16.10. HC Olomouc / 22.10. HC Škoda Plzeň / 29.10. Mountfield HK / 31.10. HC Oceláři Třinec.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Sněhurka a sedm trpaslíků

Klasická činoherní pohádka Divadla KK o princezně Sněhurce, sedmi trpaslících, zlé královně a krásném princi z pera velmi hraného autora Vlastimila Pešky.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Domácí zápasy HC Bílí Tygři Liberec

Podpořte naše hokejisty na domácích utkáních! Soupeři: 1.10. HC Dynamo Pardubice / 16.10. HC Olomouc / 22.10. HC Škoda Plzeň / 29.10. Mountfield HK / 31.10. HC Oceláři Třinec.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Pasta Oner: The Gilded Age

Pasta Oner je český umělec, který ve své práci snoubí prvky Pop-artu a cartoon estetiky. Pastova tvorba zahrnuje akrylovou malbu, ale i prostorové objekty, plastiky a realizace velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


75 let Fomaklubu

Členská výstava 13 fotografů v Galerii Johann Paláce Liebieg je přístupná úterý - sobota: 10-17 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Palác Liebieg (Vila Johanna Liebiega mladšího)


Cirkus Bob Navarro King

Pod šapitó uvidíte smečku somálských lvů, starokladrubské a fríské koně, poníky, miniprasátka, lamy, špičkové artisty, akrobaty a žongléry apod. Místo konání: U OC Nisa Liberec. Informace a rezervace: 725127106.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: OC Nisa Liberec


Martina Chloupa - Múzy

V nové expozici v Galerii desítky s názvem MÚZY se představí objekty i velkoformátovými obrazy současná etablovaná umělkyně Martina Chloupa. Autorka, která má na kontě více jak 30 výstav v Česku i zahraničí, převádí symboly, se kterými se potkáváme v běžném životě, do zcela jiného kontextu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Desítky


Lázeňská sezóna

Série výstav pod společným názvem Lázeňská sezóna zahrnuje Sochařskou zahradu s díly předních českých umělců, instalaci Pasty Onera The Gilded Age a výstavu Libuše Dlabola Pražákové Tobě.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Libuše Dlabola Pražáková: Tobě

Malířský cyklus Libuše Dlabola Pražákové podává zprávu o tom, jaké jsou dnešní ženy: inspirativní, silné, nezávislé, ale milující a obětavé. Dvacáté století je plné žen, které dokázaly zvládnout obě tyto polohy bytí a svými životy proměnily společnost.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Ještěd 50

V celonárodní anketě prohlášená stavba století si v minulosti vysloužila již jednu výstavu, ale 50. výročí otevření horského hotelu Ještěd architekta Karla Hubáčka je výzvou chopit tuto významnou architekturu novým způsobem.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Pol Eno

Značka Pol Eno má domov v Jizerských horách a stojí za ní Andrea Tůmová, autorka ideové koncepce, a Štěpán Kadlec, který se stará o výrobu. Jak název napovídá, tak výrobky, které vymýšlí a vyrábí, jsou ze dřeva. Jejich zvířátka slouží nejen jako dekorace, ale také jako hračky pro děti nebo terapeutické objekty.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Dívej se srdcem

Výstava obrazů Ingrid Najmanové inspirovaných živou přírodou přenesenou do pro ni typických plastických výtvarných děl.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Městské divadlo Jablonec nad Nisou


Petr Pavlík

Tvorba Petra Pavlíka od samého začátku zkoumá do důsledků obsah obrazu, kdy východisko každé nové práce je oproštěno od předchozí výtvarné činnosti. Galerie je otevřena: út a st: 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Kamenná krása aneb muzejní bestiář

Exteriérová panelová výstava uspořádaná v rámci oslav výročí 150 let od založení muzea přibližuje muzejní budovu a její výzdobu z netradičního úhlu. Všímá si detailů na fasádě i v interiéru, které návštěvník leckdy přehlédne, protože se nachází v místech, kam zrak často ani nezabloudí.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Linie!

Jak přesně ovlivňuje forma obsah? Jakým způsobem se vedení linie v grafických technikách propisuje do jejího významu a naopak, jak námět určuje techniku grafických prací - právě na tyto otázky hledá odpověď výstava LINIE!, která představí grafickou tvorbu výtvarníků od konce 19. století do současnosti.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně