Kalendář akcí

PREMIÉRA: Horror vacui

← Zpět na výpis
upraveno:20.9.2023
Místo konání:Naivní divadlo Liberec[detail]
Adresa:Moskevská 32/1846031 LiberecGPS:50°46'4.0''N; 15°03'28.5''E[mapa]
Začátek:14. 10. 2023 19:00
Typ:Představení – SetkáníDruh:Divadlo, loutkové divadloUrčená pro:Dovolenou pro mladéAktivní dovolenouCharakter:Místní
Iniciační loutková féerie na motivy života a díla Josefa Váchala.
Inscenace pro mládež a dospělé publikum se volně inspiruje motivy ze života Josefa Váchala v jeho dobrovolném exilu ve Studeňanech na Jičínsku, z jeho dopisů-románů jím adresovaných Josefu Hodkovi, Jakubu Demlovi a dalším. A v neposlední řadě ve Váchalově knize „Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel“.

Imaginativní inscenace chce studentům středních škol i dospělým divákům poskytnout vhled do života a tvorby jedné z našich největších uměleckých osobností 20. století – grafika, malíře, řezbáře, spisovatele a filozofa, Josefa Váchala (1884-1969). Mezi nejznámější díla tohoto za svého života zcela nedoceněného umělce patří parodie na brakovou literaturu, Krvavý román, ilustrace k Hradu smrti Jakuba Demla.

Inscenaci připravil člen uměleckého souboru Filip Homola, podepsaný pod oceňovaným projektem Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. O zásadní výtvarnou složku se postaral pravidelný spolupracovník NDL, Robert Smolík (O beránkovi, který spadl z nebe, Šššš.Šššš.Hůůů. Haf! a mnoho dalších).

Pro diváky od 13 let a dospělé.