Kalendář akcí


Probíhající akce (8)

Lužičtí Srbové, neznámí sousedé

Pozoruhodná kulturní svébytnost, paradoxy menšiny s opravdovou zkušeností globálního a lokálního. Sousedé, příbuzní nám jazykem, ale i částí nesnadné historie a překvapivé současnosti, budou v mnoha směrech nově prezentováni na výstavě v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Maja Nagelowa: Na kromje

Maja Nagelová je malířka, grafička, fotografka a filmová tvůrkyně, která bývá řazena mezi nejvýznamnější současné umělce Lužických Srbů. Výstava v galerii představuje její malířské dílo a autorské filmy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


FOITcaST

Naši činoherci Míša Foitová a Martin Stránský rozjeli od února 2021 ve spolupráci s DFXŠ nový pořad s názvem FOITcaST.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Sportovní stezka ve Vratislavicích

SK Liberec Handball pro vás připravil sportovní stezku s úkoly v okolí rybníků u koupaliště Sluníčko ve Vratislavicích. Stezka je vhodná pro děti ve věku 4-12 let a je přístupná i kočárkům. Po úspěšném absolvování stezky se můžete zařadit do slosování o ceny. Info v odkaze.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Liberec Vratislavice


Land-art výzvy 2021

NAJDI-VYTVOŘ-VYFOŤ-SDÍLEJ. Zapoj se s námi do přírodního tvoření na místech, která jsou zapomenutá a zaslouží si naši pozornost a péči.<br />

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Geopark Místo konání: Liberecký kraj


KVĚTNOVÉ ONLINE POŘADY V KNIHOVNĚ

Pokud není uvedeno jinak, všechny pořady proběhnou ONLINE na kanálu YouTube, na Facebooku, případně přes Zoom. Změna programu podle aktuálních podmínek. Sledujte web a Facebook knihovny.<br />

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Příběh liberecké žuly

Vítejte na geologické procházce! Během několika zastavení bychom vám chtěli představit kámen, který je v Liberci používán tak často, že spoluutváří jedinečný charakter tohoto města. Na naší společné procházce uvidíte místa, kde byla v minulosti žula těžena, kde byla použita pro stavební účely, i kde z ní člověk vytvořil v umělecká díla.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Geopark Místo konání: Severočeské muzeum Liberec