Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (82)Probíhající akce (17)

Dny evropského dědictví (EHD) 2019

V rámci tradičních Dnů evropského dědictví (mezinárodně European Heritage Days) mohou zájemci na území Liberce a Vratislavic nad Nisou zdarma navštívit na 30 historických objektů včetně několika památek, které jsou běžně nepřístupné. Atraktivním doplněním historické akce je sraz autoveteránů na náměstí před radnicí nebo jízdy historických tramvají a autobusu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberec


OSLAVY JEŠTĚDU 2019

Přijďte si v sobotu 14. září prohlédnout Ještěd - stavbu století v české architektuře - pěkně zblízka. Pouze jednou do roka se návštěvníkům otevírají prostory technického zázemí vysílače Českých Radiokomunikací. V tento den si můžete projít také hotelové pokoje, strojovnu kabinové lanovky, stanici horské služby i areál skokanských můstků, kde mimo prohlídky proběhne MČR ve skoku na lyžích. Odvážlivci mohou poměřit své síly při tradičním závodu ve vynášení sudů na vrchol Ještědu. Doprovodný program v horním areálu bude plný koncertů, divadelních, kouzelnických i tanečních představení. Těšte se na koncert kapely ATMO music, S(NAD)VÁHOU i Glass Ajeto Dixieland. V dolním areálu budou připravené outdoorové aktivity i vědecké workshopy, za jejichž splnění čeká na děti zasloužená odměna. V letošním roce slaví vysílač a horský hotel Ještěd, dominanta Libereckého kraje, už 46. výročí od svého otevření. Nenechte si tento slavnostní den ujít! VSTUP ZDARMA.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Skiareál Ještěd


Oslavy 100. výročí založení chemického vojska

Přijďte oslavit 100 let plynové služby a chemického vojska. Oficiální zahájení se koná 19.9. v Praze, v pátek 20.9. proběhne slavnostní nástup jednotek na nám. Dr. E. Beneše a ukázky techniky před OC Plaza Liberec, v sobotu 21.9. je připraven Den otevřených dveří v kasárnách 6. října (dolní kasárna) s bohatým doprovodným programem. Podrobnosti v odkaze.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberec


Varhanní koncert

Srdečně vás zveme na varhanní koncert, který se koná v kostele Nalezení sv. Kříže.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kostel Nalezení sv. Kříže


Art Papier Festival 2019

IV. ročník festivalu pod názvem ART papier festival 2019 navazuje na činnosti BEZMEZER, o.p.s. v oblasti kultury a výtvarného umění, které pořádala a pořádá ve městech Rychnov u Jablonce nad Nisou a Liberec pod názvem Particoloured ART od roku 2014.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Technická univerzita v Liberci


Odstávka plaveckého bazénu

Plánovaná odstávka celého areálu bude letos od pondělí 2. do pátku 13. září. V sobotu 14. září začne standardní provoz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Plavecký bazén Liberec


Léto Fest 2019

LÉTOFEST se stává pomalu tradicí a ročník 2019 bude zase o něco nabitější. Opět se můžete těšit na dvoudenní festival s bohatým hudebním i doprovodným programem.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Letiště Liberec


Výroba eko drogerie v Hrsti

Přírodní drogerie nezatěžuje životní prostředí, je šetrná k našemu zdraví a je velmi jednoduchá na přípravu - to je dost důvodů k tomu zahodit komerční čistící přípravky do koše a začít vyrábět své vlastní.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Hrst - designový obchod


Koncert v kostele: ANNA K. AKUSTICKY

V nádherném prostředí kostela Nejsvětější Trojice si můžete letos vychutnat v akustickém provedení skladbu roku 1999 Nebe, ale i další hity pětinásobné držitelky hudebních cen Anděl Anny K. – Nelítám nízko, Chvíli nad vodou, Stačí, když se díváš, Šestý smysl, zavírám oči, Večírek za koncem a spoustu dalších.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Den pro supy

Sobota 7. září bude v liberecké zoologické zahradě patřit supům. Pro malé i velké návštěvníky bude připraven speciální program, který zájemcům přiblíží tyto majestátní mrchožrouty. Dozví se např., jaký význam mají tito ptáci v přírodě, jak pomáhá Zoo Liberec při jejich ochraně.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Víkendový kurz kreslení

Toužíte umět krásně kreslit a jediné, co vám brání, je strach, že to nezvládnete? Zkuste svou touhu upřednostnit a s důvěrou se k nám přidejte. Naše kurzy jsou připraveny pro úplné začátečníky a nepředpokládáme, že kreslit umíte. My vás to naučíme. Registrace: info@ateliermozaika.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Hotel Liberec***


Oslavy 100. výročí

Pojďte toto významné jubileum oslavit společně s námi. Přehled akcí naleznete na webových stránkách.

— Foto není k dispozici —

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Sklářská slavnost na Kristiánově 2019

Tradičně první zářijovou sobotu se Kristiánov otevírá všem milovníkům skleněné krásy a Jizerek. Letošní Sklářskou slavnost pořádá jablonecké Muzeum skla a bižuterie 7. září od 9 hodin.

Foto k akci

Typ: Sklářské akce Místo konání: Sklářská osada Kristiánov


Sport Live 2019

Největší sportovní veletrh opět 7. září v Home Credit Areně.

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


ŽLUTÉ - MODRÁ - ZELENÝ

Na počátku byl svět bezbarvý a prázdný. Ale pak se začaly dít čarodějné věci...<br />

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Big Band Jam

Představí se vám hned několik velkých i malých těles nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Jako poslední to ve 20 h zmáčkne Big'O'Band! To nejlepší, co jste za posledních 9 let na Big Band Jamech slyšeli!

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Jaroslav Svěcený: Síla hudby a slova v nás

Koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, se kterým vystoupí klavíristka Lucie Tóth a herečka Zdeňka Žádníková Volencová, se koná na nádvoří Hospice sv. Zdislavy. Vstupenky v ceně 200 Kč budou k prodeji hodinu před začátkem koncertu přímo na místě.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Hospic sv. Zdislavy


Sialská trojčata

Zmužilý kabaret o stavbě Ještědu. Před představením proběhne Slavnostní vyhlášení liberecké Thálie.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


ZooObjektiv

Pravidelná neformální setkání a besedy se zoology liberecké zoo. Každou druhou středu v měsíci v 18.00 na ZooExpo. Vstup do budovy ZooExpo z ul. Masarykova.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


KI-NO Liberec 2019

Čas oprášit plátna! KI-NO Liberec 2019 zná svůj termín. Tak vytáhni diář a srdíčkem označ 13.9 – 14.9. 2019. Filmy budou, kapely budou, stánky budou a mnohem mnohem víc. Tak vem dítě, psa, babičku, kočku a vidíme se v září.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Pražská ul.


Ruprechtické slavnosti

Zveme Vás na tradiční RUPRECHTICKÉ SLAVNOSTI u kapličky 2019, Akce se uskuteční od 13. do 15. září u kapličky v Ruprechticích. Těšit se můžete na kulturní program, ohňostroj, pouťové atrakce i stánkový prodej.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Liberec Ruprechtice


Kurz sebeobrany pro ženy

Městská policie Liberec pořádá kurz sebeobrany pro ženy. Praktický výcvik pod vedením zkušených lektorů naučí ženy formou dynamických modelových situací, jak předcházet kriminálně - bezpečnostním rizikům a jak si v nebezpečných situacích poradit. Kurz je zdarma. Registrace probíhá pouze na e-mail: buskova.daniela@mp.liberec.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: ZŠ Vratislavice


FC Slovan Liberec: Domácí utkání Fortuna: Liga 2019/2020

Přehled utkání: 3.8. FC Slovan x Olomouc / 25.8. FC Slovan x Sparta / 14.9. FC Slovan x Teplice / 28.9. FC Slovan x České Budějovice. Přijďte podpořit naše fotbalisty. Bližší informace u utkáním najdete na stránkách klubu.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: FC Slovan Liberec a.s.


150 let vratislavických hasičů

Hasičská zbrojnice ve Vratislavicích: Na co se můžete těšit? Na ukázky ze života hasičů, potápěčů, policistů, dětské ukázky atd. Slavnostní posvěcení památečního praporu. Ohnivá show. Celým dnem vás bude provázet moderátor Martin Kraus. Těšit se můžete na dobré jídlo, pivo a hudbu.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Liberec-Vratislavice n. Nisou


Dětský MTB CUP

7. závod ze série dětských MTB. Prezentace: 8:00-9:30 hod., start prvního závodu v 10:00 hod.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Barevné tóny opery a operety

Účinkuje Iveta Hejduková (soprán) a Maxim Biriucov (klavír). Koncert volně navazuje na komentovanou prohlídku výstavy Josefa Jíry, která začíná v 15.00 hodin.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mikve

Dramatický střet osmi žen s tradicí

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Evropský týden mobility 2019

PČR - Na kole bezpečně, elektromobilita, jízdy zručnosti pro děti, testovací dráha - elektrokola, bikesharing, carsharing, chůze pro zdraví, bezpečně s MHD, biketrialová show, MM Parkour, taneční vystoupení B-SOUL a další.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


STROMBOLI | Club Warehouse

Kultovní kapela Michala Pavlíčka osmdesátých let v kompletní původní sestavě! S kapelou vystoupí jako speciální host Vilda Čok!

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Club Warehouse


Alžběta Bačíková

Výstava Alžběty Bačíkové v Oblastní galerii Liberec bezprostředně navazuje na její audiovizuální projekt realizovaný v rámci finále Ceny Jindřicha Chalupeckého 2018, za nějž Bačíková získala Diváckou cenu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Paul Gebauer

Jednou z oblastí výzkumu a prezentace typickou pro Oblastní galerii Liberec je tvorba německy hovořících výtvarných umělců z Čech, Moravy a Slezska. Pro rok 2019 se jedná o první retrospektivu slezského malíře Paula Gebauera. Jeho umělecký projev zahrnuje poměrně širokou škálu poloh od počátečních postimpresionismů, přes jedinečné fotorealismy třicátých let až po monumentální malbu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Vendula Chalánková

Průřez volnou tvorbou i ilustracemi autorky se specifickým humorem na komorní ploše grafického kabinetu, Figurální motivy pro novou knihu Jacquese Rupnika Střední Evropa je jako pták s očima vzadu v čele s Václavem Havlem se střetávají s tématy jako kritika konzumní společnosti nebo otupené mezilidské vztahy, kterým se Vendula Chalánková průběžně věnuje.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Jan Pfeiffer: Kořeny pod vodou, skříně v zahradě

Výstava je inspirovaná snem o výstavě, který se autorovi zdál před několika lety při instalování jiné výstavy. Rozvržení výstavy je koncipováno tak, že model celého snu bude instalován v úvodní místnosti. Jednotlivé části – místa ze snu – budou ve fragmentech instalována chronologicky v místnostech za sebou.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Shibori - šperk a korálková výšivka

Zcela nový kurz pro dospělé. Přijďte si z originálního kousku batikovaného hedvábí vyrobit jedinečný šperk - brož, ozdůbku na tašku či sponku do vlasů. Cena 350 Kč, přihlášky: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Keramické závěsné lampičky

Studio ArtTeta: Podzimní víkendové workshopy Studia ArtTeta pro veřejnost zahájíme v sobotu 21.9.2019 výrobou keramických závěsných lampiček ve tvaru domečků. Ozdobit si ji můžete dle vlastní fantazie různými ornamenty, udělat ji hodně barevnou nebo přírodní.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Decathlon Cup 2019

XVIII. ročník dětských závodů. Závod probíhá v šesti kategoriích rozdělených na chlapce a dívky.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bedřichov


Kaiser Josef 2019

Městský obvod Liberec - Vratislavice nad Nisou a RunBo Team Liberec zvou společně všechny sportovní nadšence na klasický běh krajinou Vratislavic. Start ve sportovním areálu Na Rozcestí, startovné zdarma!

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Sportovní areál Na rozcestí, Vratislavice nad Nisou


Srnky

Neobyčejné příběhy z Liberce. Do 15 let nevhodné.<br />

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Keramika - podzim - dvougenerační

První v letošním školním roce keramický kurz, je vhodný pro společnou tvorbu rodič a dítě, ODPOLEDNE potom bude stejný kurz pouze pro dospělé. Cena 1000 Kč za dvojici nebo 550 Kč dospělý, přihlášky: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Drátování - věnec na dveře

Sobotní dopolední kurz vhodný od věku 14 a starší. Cena 300 Kč, přihlášky: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


FC Slovan Liberec: Domácí utkání Fortuna: Liga 2019/2020

Přehled utkání: 3.8. FC Slovan x Olomouc / 25.8. FC Slovan x Sparta / 14.9. FC Slovan x Teplice / 28.9. FC Slovan x České Budějovice. Přijďte podpořit naše fotbalisty. Bližší informace u utkáním najdete na stránkách klubu.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: FC Slovan Liberec a.s.


Kurz sebeobrany pro ženy

Městská policie Liberec pořádá kurz sebeobrany pro ženy. Praktický výcvik pod vedením zkušených lektorů naučí ženy formou dynamických modelových situací, jak předcházet kriminálně - bezpečnostním rizikům a jak si v nebezpečných situacích poradit. Kurz je zdarma. Registrace probíhá pouze na e-mail: buskova.daniela@mp.liberec.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: ZŠ Vratislavice


Keramická souprava misek

Studio ArtTeta: V září budeme ve Studiu ArtTeta pořádat pro veřejnost v neděli 29.9.2019 další workshop výroby keramicky. Tentokrát se bude vyrábět ozdobná souprava misek. Ozdobit si ji můžete dle vlastní fantazie různými ornamenty, nebo se inspirovat u nás.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Josef Jíra: vzpomínkové odpoledne

Vzpomínkové odpoledne na malíře, grafika a ilustrátora Josefa Jíru se uskuteční v poslední den jeho výstavy - v neděli 29. září v 15.00 hodin. Vstupné 80/40 Kč.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


LÉTO NA NÁMĚSTÍ

Můžete se těšit na festival Bohemia Jazz Fest, divadelní představení, koncerty, tančírnu, automobilový závod a další. Program bude skutečně nabitý, poběží celé dva prázdninové měsíce! Kromě přilehlých terásek můžete denně od 12 do 22 využít letní bar "Léta na náměstí".

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Karíma Al-Mukhtarová a Martin Pondělíček jako host

Pro tvorbu této autorky je příznačná její práce s autobiografickým a autoreferenčním materiálem, který se ale prostřednictvím realizací, pohybujících se na hraně mezi materiálovou tvorbou, sochařstvím a instalačními situacemi, posouvá do obecnějšího symbolického kontextu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mystika hygieny

Mezinárodní kurátorský projekt představí roli těla, zdraví a hygieny ve vazbě na s tím spojenou estetiku v tvorbě současných umělců.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Z lázní do Lázní

K výstavě s názvem Mystika hygieny je připravena do grafického kabinetu prezentace výběru ze sbírkového fondu Oblastní galerie Liberec se zaměřením na témata spojená s lázeňstvím, která se objevují na klasických grafických listech zejména z 19. století.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mercedes-Benz Action Tour 2019

Prezentace nového vozu Mercedes-Benz Třídy V bude propojená s nevídanou sportovní parkour zónou, ve které se představí TOP sportovci z ČR této oblíbené disciplíny. Kromě parkouru se můžete těšit na freestyle fotbal a footbag.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Josef Jíra

Výstava představí celoživotní obrazové dílo Josefa Jíry v retrospektivním přehledu všech zásadních tematických okruhů jeho tvorby (krajinomalba, figurální malba, psychologicky motivovaný portrét ad.).

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Běla Kolářová - Pohyb a čas

Výstava na vybraných malých souborech poukáže na zaujetí umělkyně fenomény času, světla, proměnlivosti, pohybu, na hravost jejího myšlení v sériích, na metaforické šifry, skryté v použitém materiálu, ve způsobu, jak s ním zacházela.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Tomáš Kajánek - Intervence č. 15

Tomáš Kajánek se ve své práci dlouhodobě zabývá tématem (virtuální) manipulace s lidským tělem a jeho vztahem k objektům, nástrojům, či situacím, které testují jeho hranice.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Procházka vilovou čtvrtí Lidové sady

Komentované prohlídky se konají od května do září každý ČTVRTEK od 16 hodin. Součástí prohlídky městské čtvrti je výstup na věž KC Lidové sady Liberec, ze které je nezaměnitelný výhled na město Liberec. Sraz účastníků je v Lidových sadech na tramvajové zastávce č. 3. Vstupenku na prohlídku je třeba vyzvednout předem v Městském informačním centru Liberec, popř. si ji zakoupit on-line na www.evstupenka.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Lidové sady Liberec


S botanikem do Jizerských hor

Tak se jmenuje výstava v pavilonu u administrativní budovy BZ. Dokumentuje současný výskyt vzácných druhů v chráněné krajinné oblasti, která v 70. a 80. letech prodělala ekologickou imisní katastrofu. Budete překvapeni, jak bohatou zůstala květena pohoří, jež je milováno Liberečany.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Botanická zahrada Liberec


Výstava Kláry Kučerové

Klára Kučerová maluje převážně akrylovými barvami na sololitových deskách a ráda zpracovává přírodní motivy se zajímavou oblohou. Výstava je přístupná zdarma a to v časech: pondělí–čtvrtek 7:30-16:00 hod., v pátek 7:30-15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


Magický Himálaj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevírací doba: ČERVEN=st-ne: 9:00-17:00, ČERVENEC-SRPEN=út-ne: 9:00-17:00.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Rekonstrukce Divadla F.X.Š.

Vážení diváci, od 2. června bude v Šaldově divadle probíhat rekonstrukce. V době rekonstrukce budeme hrát pouze v Malém divadle. Těšíme se na vás v nové sezóně! Děkujeme!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Dvě výročí

Naivní divadlo Liberec slaví v roce 2019 hned dvě významná jubilea. Nejprve si v červnu připomeneme vznik festivalového bienále Mateřinka, které se koná již po pětadvacáté, a na podzim pak přijde na řadu sláva spojená se 70. výročím založení samotného divadla. Obojí připomene výstava v Galerii U Rytíře (jedná se o prostor v podzemí liberecké radnice), která bude veřejnosti přístupná až do konce roku 2019.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie pod radnicí