Kalendář akcí


V iQLANDII si vyrobíte Armstrongovu měsíční stopu

← Zpět na výpis
upraveno:2.8.2019
Místo konání:iQLANDIA[detail]
Adresa:Nitranská 1046007 LiberecGPS:50°45'39.7''N; 15°03'11.3''E[mapa]
Začátek:1. 8. 2019 13:00Konec:31. 8. 2019 0:00
Typ:Workshop - dílna – Akce pro dětiDruh:Jiný typ akceUrčená pro:Dovolenou s dětmiDovolenou pro mladéCharakter:Celostátní
Máte doma malého vesmírného nadšence? Vezměte ho do liberecké iQLANDIE, kde se z něj stane kosmický inženýr. Po celé letní prázdniny zde probíhá Dětská laboratoř, v níž si malí kosmonauti vyrobí třeba repliku Armstrongovy měsíční stopy, nebo odhalí tajemství levitujících bublin na Marsu.

Společně s dětmi si vyzkoušíte čtyři různé aktivity, ať už tvořivé nebo badatelské. A které to jsou? Začněte od stopy prvního člověka na Měsíci, Neila Armstronga. I vy můžete mít její repliku! Díky modelu Armstrongovy boty z 3D tiskárny si uděláte její sádrový odlitek, který si i budete moci vyzdobit podle vlastní fantazie. Kreativitu využijete i u výroby ochranné helmy kosmonautů a vesmírné rakety. K tomu vám poslouží papír, nůžky, barvy a trocha trpělivosti. Navíc si vše, co si zde vyrobíte, budete moct odnést s sebou domů! To ale není všechno. Určitě nevynechejte objevování atmosféry Marsu. Dozvíte se záhadu vznášejících se bublin, které nikdy neklesnou k zemi.

Dětská laboratoř probíhá v TULaborce každý od 13 a 15 hodin po celé letní prázdniny. Vstupné je zdarma v rámci vstupného do expozic bez nutnosti rezervace. Program je vhodný pro děti od pěti let.