Kalendář akcí


Začínající tento den (20)Probíhající akce (22)

Hostr Prix 2019: závody automobilů do vrchu

Tradiční moto-akce. Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu. Start z centrálního parkoviště Horní Hanychov. Trénink začíná v oba dny od 8:00 hod., závod začíná v oba dny od 13:00 hod. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Skiareál Ještěd


Decathlon Cup 2019

XVIII. ročník dětských závodů. Závod probíhá v šesti kategoriích rozdělených na chlapce a dívky.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bedřichov


Den žiraf

V tento den se konají tři mimořádné komentované prohlídky zázemí pavilonu žiraf s hlavním zoologem zahrady, Lubošem Melicharem, a to v časech 10.00, 11.00 a 13.00. Registrace předem nutná:773776464.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


FOOD PARK 2019

Letní gurmánský festival v originálním prostředí parku Nové Vratislavice. Přijďte si užít víkend s parádním masem z grilů, výborným pitím a stánky kolem: sobota 11:40-22:00 hod., neděle 11:40-17:00 hod.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Park Nové Vratislavice


Deskové hry

Máte rádi deskové hry? Přijďte si s námi zahrát deskovky.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Nejen kavárna


Sportovní den s hokejkou

Přijďte si s dětmi užít Sportovní den s hokejkou. Děti mají možnost vyhrát hodnotné ceny, mohou si vyzkoušet jaké to je být hokejbalistou / florbalistou, mohou se podívat na vystoupení skupiny Ropeskipping, taneční školy Altadance a také libereckého studia Divadla F.X.Šaldy. Celým dnem bude provázet Martin Kraus.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Prostor před Domem kultury Liberec


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Slizománie

Uvaříme si sliz společně s youtuberkou Leou, dočkáte se i Ask and question a autogramiády. Zároveň bude k vidění bikeshow. Po celou dobu akce budou probíhat v pasáži nákupního centra slizové dílny.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Harcovský slunovrat

Přijďte oslavit slunovrat do Domova Harcov. Čeká vás divadlo Rolnička, duo Šimkovi, břišní tanečnice Alymirka, baletní škola při divadle F. X. Šaldy, tvořivé dílny, antikvariát, bazárek. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Domov Harcov


Rozloučení se školou

Přijďte si s námi užít poslední sobotu tohoto školního roku, dát vale úkolům, sešitům a učebnicím a přivítat sluníčko, pohodu a teplo! :) Chystáme pro vás divadelní představení, zábavné disciplíny, netradiční občerstvení, dílny a mnohé další ...

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Motyčkovic klika


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Pokořte Vesmírné horizonty v liberecké iQLANDII

Sníte o cestě do vesmíru? Pak si nenechte ujít autorský, živě komentovaný pořad Vesmírné horizonty v Planetáriu Liberec, které najdete v science centru iQLANDIA. Díky této filmové novince prozkoumáte nejbližší i ta nejvzdálenější místa

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: iQLANDIA


Údolské letní večery

Obec Kryštofovo Údolí pořádá letos historicky první "Údolské letní večery". Můžete se těšit na letní kino 22.6. Bohemian Rhapsody, 12.7. Opona nahoru, 21.8. Ženy v běhu. Doporučujeme vlastní židličky či deky na sezení.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Kryštofovo Údolí


Mateřinka 2019

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel, zaměřený na inscenace pro děti předškolního věku, se uskuteční v Liberci v termínu 18.–22.června 2019.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Rádelské slavnosti

Oslavy k výročí 600 let od první zmínky o Rádle. V pátek 18:00 hod. Hradišťan a Jiří Pavlica. V sobotu vystoupení dětí a místních spolků, dále kapely H!T!, Ladybirs, Beatles Revival, Dangar Six, doprovodný program: pouť, jarmark, dílničky, ohňostroj.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Rádlo


Cesty za uměním

Výstava výtvarných prací žáků II. stupně Základní školy Arbesova – Jablonec n. N. Výstava je přístupná v pracovní dny 8-17 hod., pondělí a středa do 18 hod., pátek do 16 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Mirek Kaufman

Od počátku je tvorba Mirka Kaufmana založena na práci s barvou, jeho doménou je práce na rozsáhlejších malířských cyklech, které mu nabízejí široké pole možností, jak interpretovat svět kolem sebe. Galerie je přístupná: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Výluka tramvají č. 2,3 na trase Fügnerova - Lidové sady-Zoo

V úseku Fügnerova – Lidové sady-ZOO je tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky jedou dle výlukového jízdního řádu. Přestupním místem mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových sadů a tramvajovou dopravou do Dolního, Horního Hanychova je zastávka „Fügnerova-terminál MHD“.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Výstava Pavlíny Sokolové

V prostorách KODAPu je ke zhlédnutí výstava Pavlíny Sokolové. Výstava je přístupná pondělí – čtvrtek od 7:30 hod. do 16:00 hod. V pátek od 7:30 do 15:00 hod. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


Kašpárci a kašpaři (z) Říše loutek

Výstava, kterou společně připravilo divadelní oddělení Národního muzea s divadlem Říše loutek, ukazuje postavu Kašpárka v kontextu dalších komických figur, které se vyskytovaly v repertoáru slavného pražského loutkového divadla.

Foto k akci

Typ: Výstava – Akce pro děti Místo konání: MVS^L - Malá výstavní síň


Karíma Al-Mukhtarová a Martin Pondělíček jako host

Pro tvorbu této autorky je příznačná její práce s autobiografickým a autoreferenčním materiálem, který se ale prostřednictvím realizací, pohybujících se na hraně mezi materiálovou tvorbou, sochařstvím a instalačními situacemi, posouvá do obecnějšího symbolického kontextu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mystika hygieny

Mezinárodní kurátorský projekt představí roli těla, zdraví a hygieny ve vazbě na s tím spojenou estetiku v tvorbě současných umělců.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Z lázní do Lázní

K výstavě s názvem Mystika hygieny je připravena do grafického kabinetu prezentace výběru ze sbírkového fondu Oblastní galerie Liberec se zaměřením na témata spojená s lázeňstvím, která se objevují na klasických grafických listech zejména z 19. století.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Procházka vilovou čtvrtí Lidové sady

Komentované prohlídky se konají od května do září každý ČTVRTEK od 16 hodin. Součástí prohlídky městské čtvrti je výstup na věž KC Lidové sady Liberec, ze které je nezaměnitelný výhled na město Liberec. Sraz účastníků je v Lidových sadech na tramvajové zastávce č. 3. Vstupenku na prohlídku je třeba vyzvednout předem v Městském informačním centru Liberec, popř. si ji zakoupit on-line na www.evstupenka.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Lidové sady Liberec


S botanikem do Jizerských hor

Tak se jmenuje výstava v pavilonu u administrativní budovy BZ. Dokumentuje současný výskyt vzácných druhů v chráněné krajinné oblasti, která v 70. a 80. letech prodělala ekologickou imisní katastrofu. Budete překvapeni, jak bohatou zůstala květena pohoří, jež je milováno Liberečany.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Botanická zahrada Liberec


Magický Himálaj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevírací doba: ČERVEN=st-ne: 9:00-17:00, ČERVENEC-SRPEN=út-ne: 9:00-17:00.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Rekonstrukce Divadla F.X.Š.

Vážení diváci, od 2. června bude v Šaldově divadle probíhat rekonstrukce. V době rekonstrukce budeme hrát pouze v Malém divadle. Těšíme se na vás v nové sezóně! Děkujeme!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Dvě výročí

Naivní divadlo Liberec slaví v roce 2019 hned dvě významná jubilea. Nejprve si v červnu připomeneme vznik festivalového bienále Mateřinka, které se koná již po pětadvacáté, a na podzim pak přijde na řadu sláva spojená se 70. výročím založení samotného divadla. Obojí připomene výstava v Galerii U Rytíře (jedná se o prostor v podzemí liberecké radnice), která bude veřejnosti přístupná až do konce roku 2019.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie pod radnicí