Kalendář akcí


Začínající tento den (24)Probíhající akce (13)

Den Země

V sobotu 27.4.2019 zve Zoo Liberec všechny zájemce na již tradiční oslavu mezinárodního ekologicky zaměřeného svátku Den Země. Ta letošní se ponese v ptačím duchu a na účastníky čeká bohatý ptačí program.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Jarní otevření Dopravního hřiště

V sobotu 27.4.2019 od 10.00 do 14.00 hod Vás na Dětském dopravním hřišti čeká s Městskou policií Liberec den plný zábavy! Uvidíte služebního psa, ukázky výcviku strážníků, návštěvníci si mohou půjčit jízdní kola a další velocipédy z výbavy dopravního hřiště. Připravena budou také závodní bikerová kola, na kterých si můžete projet bikerové překážky. Na soutěžních stanovištích děti budou předvádět své znalosti na téma bezpečný pohyb na silnicích. Občerstvení zajištěno. Vlastní helmu s sebou!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Dětské dopravní hřiště


Ostašovské poutní slavnosti - Bitva u Liberce 1757

Tradiční poutní slavnosti, po celý den probíhá bohatý kulturní program pro děti i dospělé, součástí programu je připomínka významné historické události nejen pro město Liberec, ale pro celý region "Bitva u Liberce".

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Kostel sv. Vojtěcha


Dubnové akce v Bunkru

Program: 5.4. Vaygl.bunkr w Gleb / 12.4. Plexis+Prozatimní řešení+Hakmak / 19.4. Khoiba a Čáry života / 20.4. 80s vs 90s Velikonoční párty / 26.4. Znouzectnost+support / 27.4. Skinny Barber x Naume.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Dubnové akce v Rock Pubu

Program: 6.4. Antigod+Feeble Minded+Dead Garnage / 13.4. Černá díra / 19.4. Sebastien / 20.4. Motorhead revival / 27.4. Ocelot.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: ROCK PUB LIBEREC


Jarní XC v pivovaru

Cyklistický závod: XC okruh v prostorách a okolí pivovaru, délka cca 5 km, převýšení cca 100 m, trať: 5% asfalt / 20% louky / 75% lesní cesty.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Tiffany technika

Tento kurz je vhodný pro věkovou kategorii 15-80 let, pro všechny, kdo se chtějí naučit tuto krásnou techniku. Cena: 550 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Užijte si narozeninovou party v iQLANDII

Duben v iQLANDII? To bude jedna velká narozeninová jízda. Science centrum slaví páté výročí a rozhodlo se připravit pro své návštěvníky speciální program! Máte se na co těšit.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: iQLANDIA


Závody v bazénu

V sobotu 27. dubna budou od rána do 17.00 hodin na bazénu 25m závody "ploutvařů". Po dobu závodů nebude v provozu ani čtyřdráhová skluzavka. V neděli 28. dubna budou do 14.00 hodin závody na polovině velkého bazénu, čtyři dráhy budou volné pro návštěvníky.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Plavecký bazén Liberec


ZRUŠENO: (S)tvoření

POZOR! Z důvodu nemoci rušíme MEZINÁRODNÍ DEN TANCE dne 27. dubna. Vstupenky můžete vracet na pokladně Šaldova divadla a ostatních prodejních místech.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Leskros na Ještěd

3. závod nového běžecko-canicrossového trailového seriálu LESKROS rozběhá celou rodinu.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Skiareál Ještěd


Lesem za zvěří

4. ročník zábavného programu pro děti a mládež ve venkovním areálu KC Lidové sady Liberec: Poznávání různých přírodnin, stromů a zvěře, pohybové a hmatové hry, tvořivá dílnička, odborný výklad zajistí zkušení lesníci.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Lidové sady Liberec


Sváťovo divadlo v Plaze

Program: 6.4. Princezna na hrášku / 27.4. O perníkové chaloupce / 18.5. Kašpárek a baba Jaga / 8.6. O Budulínkovi.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Pokořte Vesmírné horizonty v liberecké iQLANDII

Sníte o cestě do vesmíru? Pak si nenechte ujít autorský, živě komentovaný pořad Vesmírné horizonty v Planetáriu Liberec, které najdete v science centru iQLANDIA. Díky této filmové novince prozkoumáte nejbližší i ta nejvzdálenější místa

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: iQLANDIA


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Dva muži ve městě

Další výstava v Malé výstavní síni naproti radnici je ryze fotografická. Těšit se můžete na tvorbu známých libereckých fotografů Petra Šimra a Ibrahima Al Sulaimana. Slavnostní vernisáž se koná v pátek 29. března v 17 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: MVS^L - Malá výstavní síň


Lesy a myslivost v Libereckém kraji

Od dubna si mohou návštěvníci v budově krajského úřadu prohlédnout výstavu Lesy a myslivost v Libereckém kraji. Expozice nabídne postery o zvířatech, vzorníky dřeva různých stromů, myslivecké trofeje, stopy lesní zvěře, modely lesních ptáků či hub. Slavnostní vernisáž se koná 1.4.2019 v 16.00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Na jedné lodi

Vystavující Ateliér radostné tvorby v Praze je určen pro umělce, jejichž chápání světa a komunikace s okolím jsou jiné, nestandardní, a kteří jsou majoritní společností označováni jako hendikepovaní, postižení nebo duševně nemocní.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Výstava: Stanislav Diviš

Stanislav Diviš patří mezi nejvýznamnější představitele českého výtvarného umění generace 80. let 20. století. Jeho tvorba se pohybuje na hraně abstrakce, ale vždy s pozůstatky předmětnosti pomocí zástupných znaků. Galerie je otevřena: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


BEZMEZERNÍK - dubnový program

​Vítejte, naše služby spočívají ve výměně zkušeností a vzdělávání v oblasti umění.<br /> <br /> Součástí naší činnosti je navázání na historii města Rychnova u Jablonce nad Nisou /manufaktura na výrobu dóz z tvrzeného papíru vzniklá r.1780; malířská škola vzniklá r.1830, která dala základ všem uměleckým průmyslovým školám v kraji/, pořádání sympozií s mezinárodní účastí, pořádání výstav, přednášek, seminářů, kurzů, workshopů a další ...​<br /> <br /> ​

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Petr Štosek: Tolik hudby a jen dvě nohy

Výstava fotografií Petra Štoska - uměleckého fotografa, absolventa Hradecké fotografické konzervatoře, který se několik posledních let ve své tvorbě věnuje výhradně černobílému zpracování. Vernisáž 14.3. v 17:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Chráněná kavárna V patře (Fokus)


Magická příroda tří kontinentů

Výstava představuje unikátní snímky z tvorby profesionálního fotografa Jiřího Stránského, které zachytil na svých cestách. Výstava je přístupná zdarma, lze ji navštívit v pondělí – čtvrtek 7:30-16:00 hod., v pátek 7:30-15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


Výluka tramvají č. 2,3 na trase Fügnerova - Lidové sady-Zoo

V úseku Fügnerova – Lidové sady-ZOO je tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky jedou dle výlukového jízdního řádu. Přestupním místem mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových sadů a tramvajovou dopravou do Dolního, Horního Hanychova je zastávka „Fügnerova-terminál MHD“.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Kateřina Olivová - Intervence ceny Jindřicha Chalupeckého

Kateřina Olivová je absolventkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, Ateliéru tělového designu. Její tvorba se věnuje tématu ženskosti, feminismu, tělesnosti, sexuality, mateřství, mezilidských vztahů a citů. Skrze své performance, které často balancují na hranici kýče a záměrné trapnosti otevírá otázky zažitých společenských tabu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Krása a půvab: Současné české sochařky

Logisticky náročný projekt dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Prostřednictvím výběru sochařek z mladší a střední generace (Hulačová, Immrová, Komm, Korečková, Roztočilová, Skavová, Šubrtová a další) poukazuje na pestrost současné české scény.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Odstávka kabinové lanové dráhy na Ještěd

Od 1. dubna do 20. června 2019 je kabinová lanová dráha na Ještěd mimo provoz. V uvedeném termínu probíhá jarní revize a rekonstrukce elektrického zařízení spojeného s výměnou pohonu a zabezpečovacího zařízení. Děkujeme za pochopení.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kabinová lanová dráha Liberec - Ještěd (celoroční)


Magický Himálaj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevírací doba: DUBEN=so-ne: 9:00-17:00, KVĚTEN=čt-ne+svátky: 9:00-17:00, ČERVEN=st-ne: 9:00-17:00, ČERVENEC-SRPEN=út-ne: 9:00-17:00.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec