Blog

Dětská hřiště

Léto po venkovních aktivitách přímo volá, pojďte se tedy s námi podívat, kde se bude vašim dětem určitě líbit...

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ SE SLUŽBAMI (PLACENÁ)

Malé caparty vezměte do Dětského koutku vedle Zoo Liberec a nezapomeňte s sebou mít také deku a náhradní oblečení. Deka se bude hodit na piknik, dobře se vám na ní bude odpočívat, zatímco si děti budou hrát kolem. Náhradní oblečení zase uvítáte v létě, až se mrňousci vrátí zmáčení z mlhoviště. Najdete tu i velké pískoviště, houpačky, skluzavky, bludiště, koloběžky, nafukovací trampolínu a senzační vláček s tunelem.

Další skvělou možností je návštěva EKOParku Liberec. Pro vaše ratolesti tu je přichystáno dětské bludiště, pískoviště, prolézačky nebo třeba čapí hnízdo z větví. Vy si půjčte čtivo z kniho-budky, zavěste se do houpací sítě a nechte se překvapit, jaké výtvory vám vaši kutilové přinesou z kreativní dílničky a jaké dobroty vám uvaří ve zdejší blátivé kuchyni. Mňam.

Pokud máte neposedy, kteří potřebují pořádně vyšťavit, vyhopsat a unavit, zamiřte do Nisaparku v libereckých Vratislavicích, kterému se také říká „hřiště u kina“. Oproti našim ostatním tipům je to o kus dále, ale najdete tu opravdu parádní atrakce – jako třeba vzduchové trampolíny, dřevěné herní prvky, obří písečnou pláž, vodní mlhoviště a pro znavené „odpadlíky“ i vodní postel.


BEZPLATNÁ HŘIŠTĚ

Když už budete v libereckých Vratislavicích, zajděte se podívat i do místního lesoparku. Na jaře 2020 tady vyrostl víceúrovňový pohádkový hrad pro velký počet dětí. Centrální věž je lanovými mosty propojena s dalšími devíti věžemi a najdete tu i různé skluzavky, a dokonce podzemní "Peklíčko".

Blízko středu města a bezplatné je dětské hřiště v parku Budyšínská (u Zahrady vzpomínek, poblíž bazénu). Tady je klasická herní sestava, ale najdete tu i venkovní posilovací stroje, cestičky pro drandění na odrážedlech či kolobrndách, a je tu i parčík pro piknikování na trávě nebo třeba hraní s míčem.

Prima je také hřiště vedle kasáren (park Prokopa Holého), kde malí piráti najdou velkou dřevěnou loď. Seberte odvahu i fantazii a poslední námořní bitva může začít.

Dobře vybavené hřiště s volným vstupem najdete ve Sport Parku Liberec za Home Credit Arenou. Čekají vás tu třeba domky, skluzavky, prolézačky, houpačky, přírodní posilovna nebo oblíbená lanovka. 


KRYTÁ HŘIŠTĚ

Venku leje jako z konve? Nezoufejte! Posbírejte sílu i zlobící děti a vydejte se do Lunaparku v Centru Babylon. Tady to bude v suchu. Na vás nebude pršet a děti se vyřádí na atrakcích ve stylu staročeské pouti. Vláček, kolotoče, houpačky, prolézačky, autodrom, bláznivý rodeo býk nebo okruh pro závodníky na koloběžkách i různých vozítkách, tomu se zkrátka nedá odolat.

Další skvělou zábavu nabízí také Funpark Centra Babylon. Tady si děti otestují mrštnost v ninja aréně, sjedou "vodopád", vyzkouší si jízdu městem nebo svědou hravou bitvu ve střílecím hradu. Mrňouskové se v baby herně promění ve zmrzlináře, prodavačku, doktora nebo třeba květinářku a na borce všeho věku tu čekají i trampolíny, prolézačky a další zábavné pohybové prvky. Tady jsou opičárny povoleny!

Trénovat obratnost, šikovnost a odvahu mohou děti také v DinoPark Plaza Liberec, kde mohou vyzkoušet DinoTrek – stezku pro odvážné děti, kam dospělí nesmějí, DinoLaser, kde je třeba vyhnout se všem nástrahám nebo zkusit v paleontologickém pískovém hřišti najít kostru pravěkého tvora… Buďte však ve střehu, dinosauři tu řvou ze všech koutů, leckterý se na vás dívá hezky svrchu, a ačkoli je dinopark krytý, pravidelně tu prší!

Pestrobarevné atrakce, prolézačky, skluzavky a různé herní prvky zvou děti do hravého světa Tasmánie v OC PLaza Liberec. Místní kavárna nabízí kávu, zákusky, něco malého pro děti a mnoho dalšího.


DALŠÍ MOŽNOSTI

Pokud hledáte další nápady, kam se s dětmi vydat, zastavte se v našem informačním centru pro bezplatnou mapku dětských hřišť, která doporučují sami návštěvníci anebo načerpejte inspiraci z našeho článku "Skvělá sportoviště pro děti".