Blog

Liberecké pivovary

<
image_1920x1232image_939x599
>
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří! V tomhle mají Češi jasno už po staletí. Město bez pivovaru je jako tělo bez duše. A to my v Liberci jsme na tom dobře, u nás žádný pivař žízní určitě nelekne.
Vlajkovou lodí v moři piva je Pivovar Konrad v Liberci - Vratislavicích. Nabízí 17 druhů piv, světlé i tmavé, klasiku i speciály. Vyzkoušejte třeba tmavého Kapucína, světlý 11° velmi hořký ALE Gepard, šmakovat vám bude třeba i citronový Chytrón, Svatopavelská šestnáctka anebo lehké pivko Reichenberger.

Na tramvajové trase k Ještědu se nám vyloupl Pivovar Warehouse. Je to splněný sen jednoho kluka, co chce věci dělat doopravdy a poctivě, originalita a ruční práce tu proto nechybí v žádném ohledu. Natočí vám tu klasiku v podobě světlé ležácké 11, polotmavou 12, ale chybět samozřejmě nebudou ani kvašené speciály ALE a IPA. Kousek Piva můžete ochutnat v restauraci Beer Warehouse a hudebním klubu Club Warehouse.

V libereckém Harcově vítá všechny žíznivé Rodinný minipivovar Vendelín, který servíruje vlastní světlý nebo polotmavý kvasnicový ležák. Celoročně tady můžete posedět v prostorách pivovaru, v létě se s pivkem dokonce i slunit na terase. V klidu si tak vychutnáte nápoj, který majiteli v roce 2001 zaslouženě získal ocenění „Minipivovar roku“.

Další minipivovar, tentokráte s poetickým názvem Studánka, láká na kvasnicové pivo vyráběné tradiční českou recepturou bez pasterizace. Pivo uvařené tímto způsobem neztrácí významné přírodní prvky (minerály, vitamín B) a získává lehkost a příjemnou nahořklost. Jak se ostatně na dobré pivo sluší a patří.

Kde se vaří dobré pivo už víte, teď vám zase ukážeme, kde se dobře najíte. Prohlédněte si restaurace z Mauerova výběru...