Užijte si^Liberec


Chytrá zábava pro rodiny s dětmi

← Zpět na výpis
vytvořeno:12.7.2022 | upraveno:30.11.2022

Kam se vydat s dětmi? Přece do Liberce! A přijeďte na dýl! Máme pro vás nachystáno takové množství atraktivit, že vám jen pár dní prostě nebude stačit.

Zoologická zahrada: Nejstarší zoo v Čechách se pyšní mimořádnou kolekcí horských kopytníků a dravých ptáků. To ovšem ani zdaleka není vše, co tu můžete vidět. Víte třeba, jak vypadá nyala, margay, mangabej, urial nebo sambar? Už jste slyšeli zpívat Ptačí orloj v Čapím hnízdě? Vydejte se do naší zoo a zažijte dobrodružství z poznání.

Botanická zahrada: Ve sklenících liberecké botanické zahrady postupně procestujete celý svět. Chvilku kráčíte rozpálenou pouští, abyste se po pár krocích přehoupli do dusného vlhka tropických deštných pralesů. Zkrátka vychutnejte si kouzlo barev a vůně všech kontinentů.

iQLANDIA: Vezměte své starší děti na pokec s robotem. Uvidí tančit oheň, uslyší zpívat blesky, země pod nohama se jim zatřese a naučí kreslit i vodopád. Jaký pocit je vidět svět kočičíma, psíma nebo  koňskýma očima? Zvládnou laparoskopickou operaci jako opravdový chirurg? A troufnou si zažít výcvik astronautů v gyroskopu? Přijďte si pro odpovědi. Chytrá zábava – přesně taková je iQLANDIA!

iQPARK: Tohle vědecko-zábavní centrum je báječným světem pro nejmenší badatele. Mohou tu stavět hráze nebo roztáčet vodní turbíny, v dalších patrech se zase stanou hasičem, prodavačem, stavitelem nebo rovnou televizní hvězdou. Jak se chodí po nakloněné rovině modelu Titanicu? Dá se ležet na fakírském loži a je těžké poskládat orgány na správné místo v maketě lidského těla? Vyzkoušejte si to.

Funpark: Vypusťte děti do Funparku, ať si otestují mrštnost v ninja aréně, sjedou „vodopád“, vyzkouší si jízdu městem nebo svedou hravou bitvu ve střílecím hradu. Mrňouskové se v baby herně promění ve zmrzlináře, prodavačku, doktora nebo třeba květinářku a na borce všeho věku čekají i trampolíny, prolézačky a další zábavné pohybové prvky. Tady jsou opičárny povoleny!

Lunapark: Také máte rádi poutě? V babylonském Lunaparku si jednu můžete dopřát po celý rok. Užijte si honičky v autodromu, rodeo na divokém býku nebo si zamotejte hlavu na kolotočích. Malé děti povozí kachní vláček a  bříško si polechtají na houpačkách nebo miniřetízkovém kolotoči. Starší děti se zase vyřádí na trampolínách, prolézačkách, horolezecké stěně a mini tower je vyveze "vzhůru do oblak".

Labyrint: Už se vám někdy stalo, že jste zabloudili?  V babylonském Labyrintu s tím rozhodně počítejte, protože najít správnou cestu mezi 120 zrcadly je přece jen trochu fuška. Navíc vás tu čeká nejen klasické zrcadlové bludiště, ale také temný labyrint se strašidly a dokonce i místnost s optickými klamy. Přijďte se ztratit!

DinoPark: Bavte se s dinosaury v libereckých druhohorách. Odvážné děti tady určitě vyzkouší dobrodružnou stezku  DinoTrek, na které vystoupají do výšky, brodí se vodou, a pak zamíří přímo pod nohy zdejších obrů. Také DinoLaser rozhodně nikoho nešetří, protože uniknout pavučině paprsků, to chce pořádnou hbitost. Mrňouskové na dětském paleontologickém hřišti objeví skrytou kostru a spoustu zábavy i hraní je čeká také v provázkovém hradě. Druhohory forever.