Užijte si^Liberec

Chytrá zábava pro rodiny s dětmi

Kam se vydat s dětmi? Přece do Liberce! A přijeďte na dýl! Máme pro vás nachystáno takové množství atraktivit, že vám jen pár dní prostě nebude stačit.

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

Nejstarší zoo v Čechách se pyšní mimořádnou kolekcí horských kopytníků a dravých ptáků. To ovšem ani zdaleka není vše, co tu můžete vidět. Víte třeba, jak vypadá nyala, margay, mangabej, urial nebo sambar? Už jste slyšeli zpívat Ptačí orloj v Čapím hnízdě? Vydejte se do naší zoo a zažijte dobrodružství z poznání.

 

BOTANICKÁ ZAHRADA 

Ve sklenících liberecké botanické zahrady postupně procestujete celý svět. Chvilku kráčíte rozpálenou pouští, abyste se po pár krocích přehoupli do dusného vlhka tropických deštných pralesů. Zkrátka vychutnejte si kouzlo barev a vůně všech kontinentů.


IQLANDIA

Vezměte své starší děti na pokec s robotem. Uvidí tančit oheň, uslyší zpívat blesky, země pod nohama se jim zatřese a naučí kreslit i vodopád. Jaký pocit je vidět svět kočičíma, psíma nebo  koňskýma očima? Zvládnou laparoskopickou operaci jako opravdový chirurg? A troufnou si zažít výcvik astronautů v gyroskopu? Přijďte si pro odpovědi. Chytrá zábava – přesně taková je iQLANDIA!


iQPARK

Tohle vědecko-zábavní centrum je báječným světem pro nejmenší badatele. Mohou tu stavět hráze nebo roztáčet vodní turbíny, v dalších patrech se zase stanou hasičem, prodavačem, stavitelem nebo rovnou televizní hvězdou. Jak se chodí po nakloněné rovině modelu Titanicu? Dá se ležet na fakírském loži a je těžké poskládat orgány na správné místo v maketě lidského těla? Vyzkoušejte si to.


FUNPARK 

Vypusťte děti do Funparku, ať si otestují mrštnost v ninja aréně, sjedou „vodopád“, vyzkouší si jízdu městem nebo svedou hravou bitvu ve střílecím hradu. Mrňouskové se v baby herně promění ve zmrzlináře, prodavačku, doktora nebo třeba květinářku a na borce všeho věku čekají i trampolíny, prolézačky a další zábavné pohybové prvky. Tady jsou opičárny povoleny!


LUNAPARK 

Také máte rádi poutě? V babylonském Lunaparku si jednu můžete dopřát po celý rok. Užijte si honičky v autodromu, rodeo na divokém býku nebo si zamotejte hlavu na kolotočích. Malé děti povozí kachní vláček a  bříško si polechtají na houpačkách nebo miniřetízkovém kolotoči. Starší děti se zase vyřádí na trampolínách, prolézačkách, horolezecké stěně a mini tower je vyveze "vzhůru do oblak".


LABYRINT 

Už se vám někdy stalo, že jste zabloudili?  V babylonském Labyrintu s tím rozhodně počítejte, protože najít správnou cestu mezi 120 zrcadly je přece jen trochu fuška. Navíc vás tu čeká nejen klasické zrcadlové bludiště, ale také temný labyrint se strašidly a dokonce i místnost s optickými klamy. Přijďte se ztratit!


DINOPARK 

Bavte se s dinosaury v libereckých druhohorách. Odvážné děti tady určitě vyzkouší dobrodružnou stezku  DinoTrek, na které vystoupají do výšky, brodí se vodou, a pak zamíří přímo pod nohy zdejších obrů. Také DinoLaser rozhodně nikoho nešetří, protože uniknout pavučině paprsků, to chce pořádnou hbitost. Mrňouskové na dětském paleontologickém hřišti objeví skrytou kostru a spoustu zábavy i hraní je čeká také v provázkovém hradě. Druhohory forever.


EKOPARK 

Zelené srdce města si pro vaše ratolesti přichystalo dětské bludiště, pískoviště, prolézačky nebo třeba čapí hnízdo z větví. Vy si půjčte čtivo z kniho-budky, zavěste se do houpací sítě a nechte se překvapit, jaké výtvory vaši kutilové přinesou z kreativní dílničky a jaké obroty vám uvaří ve zdejší blátivé kuchyni. Mňam. Volný čas offline a v přírodě rozhodně není nuda.


DĚTSKÝ KOUTEK 

Dětský koutek je velké hřiště pro malé děti, na kterém vyrostlo už několik generací Liberečanů. Kromě vodního koryta s vodotrysky tady mají i miniruské kolo, velké pískoviště, houpačky, skluzavky, bludiště, koloběžky a senzační vláček s tunelem, takže za hezkého počasí se tu dá s dětmi hravě strávit celý den.


NISAPARK 

Pokud máte neposedy, kteří potřebují pořádně vyšťavit, vyhopsat a unavit, zamiřte do Nisaparku v libereckých Vratislavicích, kterému se také říká „hřiště u kina“. Oproti našim ostatním tipům je to o kus dále, ale najdete tu opravdu parádní atrakce – jako třeba vzduchové trampolíny, dřevěné herní prvky, obří písečnou pláž, vodní mlhoviště a pro znavené „odpadlíky“ i vodní postel. Je tu spousta atrakcí a ještě víc zábavy. Skočte do toho!