Užijte si^Liberec


Zažij Liberec!

← Zpět na výpis
vytvořeno:24.3.2022 | upraveno:17.5.2022

Chystáte se do Liberce a chcete zažít skvělý den a získat spoustu zážitků. Máme pro vás tip na perfektní den strávený v našem krajském městě.

Jak jinak odstartovat dokonalý den než skvělou a chutnou snídaní. V Liberci je hned několik podniků, kam na ni zajít. My jsme pro vás vybrali rodinou kavárnu Mikyna, která se pyšní skvělou kávou, bohatým menu a dezerty. Najdete jí nedaleko Šaldova náměstí směrem k oblastní galerii.

A co je v plánu po snídani? Doporučujeme zamířit do již zmíněné Oblastní galerie, kam se podíváte za trochou kultury. Dříve budova lázní, dnes je to pátá největší galerie v Česku, kde nalezneme unikátní sbírku evropského umění. Po prohlídce v galerii je nejvyšší čas vydat se do proslulé Zoologické zahrady. Než dojdete na místo, projdete se cestou Lidových sadů. Parkem, který je vhodný na procházky, oddech, a kde se během celého roku konají společenské a kulturní akce. Dopoledne by bylo skvělé završit v naší Zoologické zahradě. Nejstarší zoo v České republice vás oslní svými prohlídkovými okruhy s více než 160 druhy zvířat. I když je nejstarší, naplňuje i poslání moderní zoologické zahrady. Zároveň je světově významným centrem ochrany přírody. No nezní to skvěle?

Nastává čas oběda a my pro vás máme tip na oběd do restaurace ZOO 1320. Najdete ji po cestě od zoologické zahrady směrem do centra, přímo naproti Severočeského muzea. Restaurace nabízí denní menu i stálý jídelní lístek. Věříme, že si zde skvěle pochutnáte!

Po výborném obědě je skvělý nápad procházka, kde první zastávkou bude Liberecká přehrada – Přehradní nádrž Harcov. Je obklopená lesem, vilami a uličkou kolem vody. Od přehrady projdete kolem Liebiegovy vily, dále se prohlédnete v obřím zrcadle, postaveným jako památka obětem komunismu a dojdete až na náměstí Dr. Edvarda Beneše, které stojí za návštěvu díky krásné novorenesanční budově Liberecké radnice. Uchvátí vás, jak pohled na ní, tak výhled z její radniční věže, kam mají návštěvníci v letních měsících přístup. Až budete mít naše krásné náměstí prohlédnuté, vydejte se do kavárny FofrKafe na skvělou kávu, čaj či nějaký sladký dezert. Kavárna je hned na náměstí, takže jí určitě nemůžete minout.

Dali jste si skvělou svačinku a je čas vydat se na další výlet. Z náměstí se vydejte Moskevskou ulicí, dále odbočte na ulici Felberova, která vás zavede až k našemu zámku. Liberecký zámek zde stojí od 18. století. Bohužel není veřejnosti přístupný, ale na zámecký park si čas určitě udělejte. Doufáme, že vás zaujme.

Z centra pro dnešní den vyrazíme o kousek dál. Určitě nesmíme zapomenout na symbol našeho města a dominantu severních Čech. Napadá vás, kam vás pozveme? Ano, je to přímo na vrchol Ještěd! Vysílač, horský hotel s restaurací a neskutečný výhled na všechny světové strany. To je to pravé, co v Liberci také zažít. Vystoupat či vyjet na vrchol bude hračka. Z centra se k němu můžete dopravit vlastním vozem, tramvají či autobusem. Když už jste tu ke konci našeho dne, počkejte si na neuvěřitelný západ slunce a vydejte se do restaurace přímo na vrcholu. Večeřet nad oblaky bude jistě také velkým zážitkem.

Liberec je plný míst pro návštěvu. Neváhejte a vydejte se směr Liberec! Už víte, kam se vydáte jako první? Hoďte nám svoje tipy, a nejen gurmánské recenze na naše sociální sítě, kde jsme jako Region Liberec. Více tipů, co nejen v Liberci zažít, najdete na našich webových stránkách a turistickém portálu města Liberec - https://www.visitliberec.eu/.