Užijte si^Liberec

Co dělat v Liberci, když prší

Ohřejte se ve sklenících botanické zahrady, vyzkoušejte důmyslné exponáty iQlandie, projděte se přírodou i bohatými sbírkami Severočeského muzea, objevte svět umění v Oblastní galerii nebo rozhýbejte tělo různými sporty. Máte tu spousty možností...

V DEŠTI ZA KULTUROU...

Pro milovníky kultury, výstav a expozic máme klasické i nevšední tipy. V jedinečných sklenících Botanické zahrady se rozhodně neztratíte, a to projdete téměř celý svět – přes tropy Jižní Ameriky do pouští Austrálie až po expozice masožravek a orchidejí. Pokochejte se i v pavilonu akvárií, vždyť ladný pohyb mořských i sladkovodních ryb je tak uklidňující.

Zábavu na celý den nabízí čtyřpatrový komplex science centra iQlandie s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.  Celou Zemi i vesmír tu máte nadosah ruky. Co nadosah… Právě tady je dovoleno, ba přímo vyžadováno, exponáty nejen prohlížet, ale i zkoušet. Probádáte taje lidského těla, pocítíte sílu živlů anebo objevíte vědu v domě – běžné situace a přístroje, jak je neznáte.

Nechte se pozvat do Severočeského muzea, které relativně nedávno prošlo několikaletou rekonstrukcí a nyní se vám chce pochlubit novými interiéry, takže je vstupné bezplatné. V tematických sbírkách se vám tu představuje „Krása a užitek“ evropského umění, příroda Jizerských hor v expozici „Doteky severu“ i bouřlivé dějiny města v expozici „Libereckých fragmentů“. A nezapomeňte vystoupat také na muzejní věž. Zde se sice už vstup platí, ale zato přitom ve věži uvidíte také nejdelší skleněný žebřík na světě a "cestu skla v Křišťálovém údolí".

Nádherný prostor Oblastní galerie v bývalých lázních nemůže nikdy omrzet. Pro aktuální výstavy navštivte webové stránky.

Říkáte si, že výstavy lákají k návštěvě spíše ženy? Tak to vás vyvedeme z omylu, protože pánové a technicky zdatní si rozhodně přijdou na své v Technickém muzeu s výstavou veteránů, motocyklů včetně pavilonu tramvají. Kdo si rozumí s technikou, hravě zvládne i interaktivní prohlídku v moderně pojatém Rodném domě F. Porsche

V DEŠTI ZA SPORTEM...

Že jsme málo akční? Co se při deštivém počasí rozhýbat a zažít volné odpoledne aktivně? K tomu je tu Lezecká stěna Šutr v centru města, kde vám zapůjčí potřebné vybavení a můžete vyzkoušet i tzv. bouldering. Zaslouženou orosenou odměnu si pak můžete dát v místní restauraci a z ní pozorovat výkony ostatních horolezců.

Kdo se bojí výšek, ať navštíví Sport Park Liberec. Takovou koncentraci sportů byste našli málokde! Zahrát si můžete týmové sporty jako volejbal, florbal nebo badminton a ricochet. Jestli nejste na míčové hry, přijďte se v zimní sezoně rozhýbat na veřejné bruslení. Člověk pak příjemně pookřeje při šálku čaje nebo svařáku. Pokud rádi soutěžíte, ale s tím pohybem to není zrovna slavné, vyrazte na bowling, je to skvělé odreagování.

Kam se nejlépe schovat před vodou shora? Co třeba do vody zdola - popadněte plavky a zamiřte do Bazénu Liberec. Plavci si tu mohou dát pořádně do těla ve velkém 50metrovém bazénu, vyzkoušet jízdu na tobogánech nebo si jen tak trochu relaxovat ve vířivkách.

Stejně tak se dobře relaxuje v Aquaparku Centra Babylon. Tady vás čeká největší vodní zábava v Liberci s jedinečnou Laser show 3x denně, romantické jeskyně, relaxační zóny, vodotrysky, vodní masáže nebo sauna.

Náš výčet tipů tímto končí, ale vy rozhodně pokračujte v objevování dalších zážitků z Liberce. Máme pro vás nápady na míru, ať už vyhledáváte spíše zážitky pro dámy, nebo naopak chcete trávit svůj volný čas pěkně po chlapsku.