Užijte si^Liberec


Co dělat v Liberci, když prší

← Zpět na výpis
vytvořeno:9.11.2018 | upraveno:22.9.2020

Venku je sychravo, ale vám se nechce sedět doma nebo na hotelovém pokoji? Nic vás neláká nebo vám došly nápady? Čtěte dál a zjistíte, že Liberec za deště je vlastně to nejlepší, co vás mohlo potkat!

V dešti za kulturou...

Pro milovníky kultury, výstav a expozic máme klasické i nevšední tipy. V jedinečných sklenících Botanické zahrady se rozhodně neztratíte, a to projdete téměř celý svět – přes tropy Jižní Ameriky do pouští Austrálie až po expozice masožravek a orchidejí. Pokochejte se i v pavilonu akvárií, vždyť ladný pohyb mořských i sladkovodních ryb je tak uklidňující.

Zábavu na celý den nabízí čtyřpatrový komplex science centra iQlandie s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.  Celou Zemi i vesmír tu máte nadosah ruky. Co nadosah… Právě tady je dovoleno, ba přímo vyžadováno, exponáty nejen prohlížet, ale i zkoušet. Probádáte taje lidského těla, pocítíte sílu živlů anebo objevíte vědu v domě – běžné situace a přístroje, jak je neznáte.

Nádherný prostor Oblastní galerie v bývalých lázních nemůže nikdy omrzet. Navíc, když přijdete ve čtvrtek, ušetříte za vstup a můžete si dopřát kávu nebo zákusek v místní kavárně Art Café. Pro aktuální výstavy navštivte webové stránky.

Říkáte si, že výstavy lákají k návštěvě spíše ženy? Tak to vás vyvedeme z omylu, protože pánové a technicky zdatní si rozhodně přijdou na své v Technickém muzeu s výstavou veteránů, motocyklů včetně pavilonu tramvají. Kdo si rozumí s technikou, hravě zvládne i interaktivní prohlídku v moderně pojatém Rodném domě F. Porsche. Kdo má rád zvuk motoru a závodění k tomu, ať vyrazí na Motokáry Liberec – tolik adrenalinu a legrace pohromadě jste určitě ještě nezažili.

V dešti za sportem...

Že jsme málo akční? Co se při deštivém počasí rozhýbat a zažít volné odpoledne aktivně? K tomu je tu Lezecká stěna Šutr v centru města, kde vám zapůjčí potřebné vybavení a můžete vyzkoušet i tzv. bouldering. Zaslouženou orosenou odměnu si pak můžete dát v místní restauraci a z ní pozorovat výkony ostatních horolezců.

Kdo se bojí výšek, ať navštíví Sport Park Liberec. Takovou koncentraci sportů byste našli málokde! Zahrát si můžete týmové sporty jako volejbal, florbal nebo badminton a ricochet. Jestli nejste na míčové hry, přijďte se v zimní sezoně rozhýbat na veřejné bruslení. Člověk pak příjemně pookřeje při šálku čaje nebo svařáku. Pokud rádi soutěžíte, ale s tím pohybem to není zrovna slavné, vyrazte na bowling, je to skvělé odreagování.

Kam se nejlépe schovat před vodou shora? Co třeba do vody zdola - popadněte plavky a hurá do Bazénu Liberec. Plavci si tu mohou dát pořádně do těla ve velkém 50metrovém bazénu, vyzkoušet proud dravé řeky, jízdu na tobogánech nebo si jen tak trochu relaxovat ve vířivkách.

Stejně tak se dobře relaxuje v Aquaparku Centra Babylon. Tady vás čeká největší vodní zábava v Liberci s jedinečnou Laser show 3x denně, romantické jeskyně, relaxační zóny, vodotrysky, vodní masáže nebo sauna.

Náš výčet tipů tímto končí, ale vy rozhodně pokračujte v objevování dalších zážitků z Liberce. Máme pro vás nápady na míru, ať už vyhledáváte spíše zážitky pro dámy, nebo naopak chcete trávit svůj volný čas pěkně po chlapsku.