Užijte si^Liberec


Dětská hřiště

← Zpět na výpis
vytvořeno:9.5.2018 | upraveno:11.6.2021

Léto po venkovních aktivitách přímo volá, pojďte se tedy s námi podívat, kde se bude vašim dětem určitě líbit...

Dětská hřiště se službami (placená)

Malé caparty vezměte do Dětského koutku vedle Zoo Liberec a nezapomeňte s sebou mít také deku a náhradní oblečení. Deka se bude hodit na piknik, dobře se vám na ní bude odpočívat, zatímco si děti budou hrát kolem. Náhradní oblečení zase uvítáte, až se mrňousci vrátí zmáčení od vodotrysků. Kromě nich tu najdete i ruské kolo, velké pískoviště, houpačky, skluzavky, bludiště, koloběžky a senzační vláček s tunelem.

Další skvělou možností je návštěva EKOParku Liberec. Pro vaše ratolesti tu je přichystáno dětské bludiště, pískoviště, prolézačky nebo třeba čapí hnízdo z větví. Vy si půjčte čtivo z kniho-budky, zavěste se do houpací sítě a nechte se překvapit, jaké výtvory vám vaši kutilové přinesou z kreativní dílničky a jaké dobroty vám uvaří ve zdejší blátivé kuchyni. Mňam.

Pokud máte neposedy, kteří potřebují pořádně vyšťavit, vyhopsat a unavit, zamiřte do Nisaparku v libereckých Vratislavicích, kterému se také říká „hřiště u kina“. Oproti našim ostatním tipům je to o kus dále, ale najdete tu opravdu parádní atrakce – jako třeba vzduchové trampolíny, dřevěné herní prvky, obří písečnou pláž, vodní mlhoviště a pro znavené „odpadlíky“ i vodní postel.

Bezplatná hřiště

Když už budete v libereckých Vratislavicích, zajděte se podívat i do místního lesoparku. Na jaře 2020 tady vyrostl víceúrovňový pohádkový hrad pro velký počet dětí. Centrální věž je lanovými mosty propojena s dalšími devíti věžemi a najdete tu i různé skluzavky, a dokonce podzemní "Peklíčko".

Blízko středu města a bezplatné je dětské hřiště v parku Budyšínská (u Zahrady vzpomínek, poblíž bazénu). Tady je klasická herní sestava, ale najdete tu i venkovní posilovací stroje, cestičky pro drandění na odrážedlech či kolobrndách, a je tu i parčík pro piknikování na trávě nebo třeba hraní s míčem.

Prima je také hřiště vedle kasáren (park Prokopa Holého), kde malí piráti najdou velkou dřevěnou loď. Seberte odvahu i fantazii a poslední námořní bitva může začít.

Dobře vybavené hřiště s volným vstupem najdete ve Sport Parku Liberec za Home Credit Arenou. Čekají vás tu třeba domky, skluzavky, prolézačky, houpačky, přírodní posilovna nebo oblíbená lanovka. 

Krytá hřiště

Venku leje jako z konve? Nezoufejte! Posbírejte sílu i zlobící děti a vydejte se do Lunaparku v Centru Babylon. Tady to bude v suchu. Na vás nebude pršet a děti se vyřádí na atrakcích ve stylu staročeské pouti. Vláček, kolotoče, houpačky, prolézačky, autodrom, bláznivý rodeo býk nebo okruh pro závodníky na koloběžkách i různých vozítkách, tomu se zkrátka nedá odolat.

Trénovat obratnost, šikovnost a odvahu mohou děti také v DinoPark Plaza Liberec, který si pro své návštěvníky přichystal bezvadný hrad! Kromě něj mohou vyzkoušet také DinoTrek – stezku pro odvážné děti, kam dospělí nesmějí, DinoLaser, kde je třeba vyhnout se všem nástrahám nebo zkusit v paleontologickém pískovém hřišti najít kostru pravěkého tvora… Buďte však ve střehu, dinosauři tu řvou ze všech koutů, leckterý se na vás dívá hezky svrchu, a ačkoli je dinopark krytý, pravidelně tu prší!

Další možnosti

Pokud hledáte další nápady, kam se s dětmi vydat, zastavte se v našem informačním centru pro bezplatnou mapku dětských hřišť, která doporučují sami návštěvníci anebo načerpejte inspiraci z našeho článku "Skvělá sportoviště pro děti".