Užijte si^Liberec


Liberecké pivovary

← Zpět na výpis
vytvořeno:25.4.2018 | upraveno:11.12.2019

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří! V tomhle mají Češi jasno už po staletí. Město bez pivovaru je jako tělo bez duše. A to my v Liberci jsme na tom dobře, u nás žádný pivař žízní určitě nelekne.

Vlajkovou lodí v moři piva je Pivovar Konrad v Liberci - Vratislavicích. Nabízí 14 druhů piv, světlé i tmavé, klasiku i speciály. Řidiči ocení nealkoholického Pilota, šmakovat vám ale bude třeba i citronový Chytrón, Svatopavelská šestnáctka a jste-li životem znavení, slušně vás nakopne energetický Vejr. To budete koukat.

Na tramvajové trase k Ještědu se nám vyloupl nový Pivovar Warehouse. Je to splněný sen jednoho kluka, co chce věci dělat doopravdy a poctivě, originalita a ruční práce tu proto nechybí v žádném ohledu. Natočí vám tu klasiku v podobě světlé ležácké 11, polotmavou 12, ale chybět samozřejmě nebudou ani kvašené speciály ALE a IPA. Kousek Piva můžete ochutnat v restauraci Beer Warehouse a hudebním klubu Club Warehouse.

V libereckém Harcově vítá všechny žíznivé Rodinný minipivovar Vendelín, který servíruje vlastní světlý nebo polotmavý kvasnicový ležák. Celoročně tady můžete posedět v prostorách pivovaru, v létě se s pivkem dokonce i slunit na terase. V klidu si tak vychutnáte nápoj, který majiteli v roce 2001 zaslouženě získal ocenění „Minipivovar roku“.

Další minipivovar, tentokráte s poetickým názvem Studánka, láká na kvasnicové pivo vyráběné tradiční českou recepturou bez pasterizace. Pivo uvařené tímto způsobem neztrácí významné přírodní prvky (minerály, vitamín B) a získává lehkost a příjemnou nahořklost. Jak se ostatně na dobré pivo sluší a patří.

Že už bychom byli na konci? Ne, ne, počkat. Ještě jste si nedali Hrocha. Také Kulečník U Hrocha má totiž svůj malý domácí pivovar. Najdete ho v areálu univerzitních kolejí na Harcově (blok F), to víte, studenti si prostě umí žít. Ochutnejte světlý nebo polotmavý ležák a přijďte si s přáteli zahrát kulečník nebo šipky. Schválně, jestli se trefíte do terče.

Kde se vaří dobré pivo už víte, teď vám zase ukážeme, kde se dobře najíte. Prohlédněte si restaurace z Mauerova výběru...