Užijte si^Liberec


Hravé výlety pro děti

← Zpět na výpis
vytvořeno:23.3.2018 | upraveno:6.5.2020

S dětmi na výlet se nechodí právě lehce. „Kdy už tam budeme?“ je snad nejčastější otázka, kterou nám malí výletníci každé putování pravidelně zpestřují. Nebojte se, navrhneme vám procházky v Liberci a okolí, na kterých se děti zabaví plněním úkolů a ještě ledacos zajímavého uvidí nebo se dozví.

Procházka městem s menšími dětmi

Pro mrňousky jsme v centru města Liberce připravili hru „Pátrání rytíře Rolanda“. Chudák radniční rytíř totiž ztratil brnění a je na vás, abyste mu ho pomohli najít. Vyzvedněte si v infocentru hrací kartu a začněte hledat, přece nám tu rytíř nebude strážit město nahý. Hra začíná i končí u radnice a představí vám nejdůležitější památky a zajímavá místa. Všichni úspěšní luštitelé si u nás v infocentru mohou vyzvednout drobnou odměnu za své úsilí!

Procházka městem s většími dětmi

Rodinám se staršími dětmi doporučujeme První libereckou hledačku - quest, která začíná za zoologickou zahradou a vede nejkrásnější libereckou čtvrtí nazývanou Staré Město. Při své procházce budete kromě hrací karty potřebovat také ostříží zrak (pokud ho nemáte, vsaďte na dalekohled) a pozorovací talent. Ne nadarmo se totiž hledačka jmenuje: „Bez mobilu, bez mailu, věnujem´ se detailu“.

Výlet po Ještědském hřebeni

Jestli se vám nechce chodit městem a toužíte raději vyrazit do přírody, vydejte se na Ještědský hřeben, kde je parádní naučná a prožitková stezka Hravé putování ještědským lesem“. Stezka začíná na Výpřeži a končí v libereckém Ostašově, je sice dlouhá přibližně 3 kilometry, ale zato vede pohodlně z kopce dolů. Cestou se můžete těšit na spoustu tabulí s pestrými malůvkami a nejrůznějšími „hejblátky“ na hraní ze dřeva, které vás seznámí se životem lesa.

Výlet Jizerskými horami

S našimi tipy samozřejmě nemůžeme opominout ani oblíbené Jizerské hory. Tady se bude rodinám určitě líbit Mravenčí stezka“, která začíná poblíž centrálního parkoviště v Bedřichově a je lemována dřevěnými sochami zvířat v nadživotní velikosti. Na trase se zároveň dozvíte, co chutná zdejším zvířátkům, kde se ukrývají, ale i zajímavosti z jejich života, například na co si dát pozor, když je v lese potkáte. A jako milý bonus vás na konci stezky čeká rozhledna Královka s výbornou kuchyní a parádním dětským hřištěm.

Do Lesoparku za obrem

Věděli jste, že v lese na Rozstání za Ještědem leží 30m velký betonový obr? Hlídá tu totiž lesopark, kde se děti určitě vyřádí –  čeká na ně dřevěný hrad, hudební a divadelní amfiteátr, lanové prolézačky, domky  nebo  labyrint ze stromků. Ten obr není ledajaký, když kolem něj projdete, chrápe, a když mu zakřičíte do ucha, odpoví vám. Zabavíte se tu na celé odpoledne – součástí je i adventure golf a zábavné naučné stezky.

Pokud jste se krásně prošli a stále ještě máte chuť sportovat, pak právě pro vás jsme sepsali naše další tipy na skvělá sportoviště pro děti.