Užijte si^Liberec


Hravé výlety pro děti

← Zpět na výpis
vytvořeno:23.3.2018 | upraveno:6.5.2022

S dětmi na výlet se nechodí právě lehce. „Kdy už tam budeme?“ je snad nejčastější otázka, kterou nám malí výletníci každé putování pravidelně zpestřují. Nebojte se, navrhneme vám procházky v Liberci a okolí, na kterých se děti zabaví plněním úkolů a ještě ledacos zajímavého uvidí nebo se dozví.

Procházka městem s menšími dětmi

Pro mrňousky jsme v centru města Liberce připravili hru „Pátrání rytíře Rolanda“. Chudák radniční rytíř totiž ztratil brnění a je na vás, abyste mu ho pomohli najít. Vyzvedněte si v infocentru hrací kartu a začněte hledat, přece nám tu rytíř nebude strážit město nahý. Hra začíná i končí u radnice a představí vám nejdůležitější památky a zajímavá místa. Všichni úspěšní luštitelé si u nás v infocentru mohou vyzvednout drobnou odměnu za své úsilí!

Procházka městem s většími dětmi

Rodinám se staršími dětmi doporučujeme První libereckou hledačku - quest, která začíná za zoologickou zahradou a vede nejkrásnější libereckou čtvrtí nazývanou Staré Město. Při své procházce budete kromě hrací karty potřebovat také ostříží zrak (pokud ho nemáte, vsaďte na dalekohled) a pozorovací talent. Ne nadarmo se totiž hledačka jmenuje: „Bez mobilu, bez mailu, věnujem´ se detailu“.

Výlet po Ještědském hřebeni

Jestli se vám nechce chodit městem a raději byste vyrazili do přírody, vydejte se na Ještědský hřeben, kde je parádní naučná a prožitková stezka Hravé putování ještědským lesem“. Stezka začíná na Výpřeži a končí v libereckém Ostašově, je sice dlouhá přibližně 3 kilometry, ale zato vede pohodlně z kopce dolů. Cestou se můžete těšit na spoustu tabulí s pestrými malůvkami a nejrůznějšími „hejblátky“ na hraní ze dřeva, které vás seznámí se životem lesa.

Krátká procházka rádelským lesem s veverkou Bertou

Lesní naučná stezka Rádlo je dlouhá jen přibližně kilometr a bude se líbit hlavně menším dětem. Čeká tu na ně totiž veverka Berta, a když půjdete po jejích stopách, seznámí vás se zvířátky v lese a ještě si na vás vymyslí pár menších úkolů. A pozor, jen necelé 2 kilometry od stezky najdete rozhlednu Císařský kámen, která určitě také stojí za vaši návštěvu.

Výlet Jizerskými horami

S našimi tipy samozřejmě nemůžeme opominout ani oblíbené Jizerské hory. Tady se bude rodinám určitě líbit Mravenčí stezka“ (stezka je nově součástí Zeleného putování za tajemstvím stromů), která začíná poblíž centrálního parkoviště v Bedřichově a je lemována dřevěnými sochami zvířat v nadživotní velikosti. Na trase se zároveň dozvíte, co chutná zdejším zvířátkům, kde se ukrývají, ale i zajímavosti z jejich života, například na co si dát pozor, když je v lese potkáte. A jako milý bonus vás na konci stezky čeká rozhledna Královka s výbornou kuchyní a parádním dětským hřištěm.

Do Lesoparku za obrem

Věděli jste, že v lese na Rozstání za Ještědem leží 30m velký betonový obr? Hlídá tu totiž lesopark, kde se děti určitě vyřádí –  čeká na ně dřevěný hrad, hudební a divadelní amfiteátr, lanové prolézačky, domky  nebo  labyrint ze stromků. Ten obr není ledajaký, když kolem něj projdete, chrápe, a když mu zakřičíte do ucha, odpoví vám. Zabavíte se tu na celé odpoledne – součástí je i adventure golf a zábavné naučné stezky.

Pokud jste se krásně prošli a stále ještě máte chuť sportovat, pak právě pro vás jsme sepsali naše další tipy na skvělá sportoviště pro děti.

Přílohy