Užijte si^Liberec

Skvělá sportoviště pro děti

Mít na starosti děti, je jako hlídat kupu blech. Podívejte se, kde si v Liberci děti mohou pořádně zasportovat, aby se vyřádily, zkrotly a vám pak doma dopřály zasloužený odpočinek.

HOROLEZECTVÍ PRO DĚTI

Zajímavou zkušeností pro ně určitě bude návštěva lezecké arény Šutr. Zde si za poplatek můžete pro malé lezce zapůjčit vybavení, pak stačí připnout odvážlivce k samo navijáku, a poté můžete v klidu sledovat náročný výstup vašeho dítka do výšky. Potrénovat zručnost si mohou malí lezci také na zdejší bouldrovací stěně nebo slackline.

Další možností, kterak si užít horolezení, a to překvapivě pod širým nebem v samém centru města, je Horolezecká aréna. Vyzkoušejte Via Ferratu - bezpečnou procházku po skále a přidaných železných stupech a chytech s neustálým jištěním po ocelovém laně, které je natažené po celé délce trasy.


SKÁKÁNÍ PRO DĚTI

Pokud jsou vaše ratolesti ještě menší a na výšky si s nimi netroufáte, vydejte se třeba do trampolínové haly na vlakovém nádraží nebo do trampolínového centra Orionka. Kromě obřích trampolín tu máte k dispozici také žebřiny, kruhy, pěnové švédské bedny a další cvičební doplňky, takže se tu děti mohou důkladně vyřádit. Než se ovšem na trampolíny vypravíte, ověřte si na webu, které termíny jsou aktuálně pro veřejnost volné.

Pořádně natrénovat skoky mohou děti, ale třeba i o něco zkušenější parkouristé, v Urban Jump Aréně.Volná zábavná zóna 17propojených trampolín po podlaze a bocích je vhodná opravdu pro každého. A to zdaleka není vše, co vám může toto sportoviště nabídnout. No a naše „skákací tipy“ by nebyly úplné, kdybychom vás nepozvali i do  Hop Arény, kde je připraveno hned 42 trampolín a dalších 8 atrakcí jako je např. Cesta Ninja Bojovníka. Užijte si pořádnou létající zábavu!


PLAVÁNÍ PRO DĚTI

Máte rádi vodu? Pak popadněte plavky a zamiřte do bazénu. Mrňata si tu mohou lebedit v minibazénku nebo drandit na skluzavce, předškoláci si oblíbí dětský bazén, plavci si mohou dát pořádně do těla ve velkém 50metrovém bazénu a velcí i malí se určitě rádi svezou na tobogánech. Další možnosti pro vodní radovánky, kde vás spíše než sportovní výkony čeká naopak relax a pohoda, nabízí Aquaparkv Centru Babylon.


LETNÍ SPORTY PRO DĚTI

Jakmile dorazí jaro a za ním v patách i léto, na nic nečekejte, vezměte in-line brusle a pořádně to rozjeďte.  Abyste se nemuseli bát o svou drobotinu, ať už bude mít jakákoli kolečka (in-line, koloběžky, kola), doporučujeme cyklostezku podél Nisy. Tak se s dětmi vyhnete silničnímu provozu a ještě můžete cestou navštívit EKOPark nebo omrknoutkoníčky u jízdárny. Potrénovat tělo můžete také ve volně přístupnémRekreačním a sportovním areálu Vesec. Asfaltové okruhy s různými stupni obtížnosti jsou pro běh, kola nebo in-line brusle jako dělané a skvělé je i místní discgolfové hřiště.


ZIMNÍ SPORTY PRO DĚTI

V zimním období by byl skoro hřích nevyužít blízkých možností sjezdového lyžováníSkiareál Ještěd je coby kamenem dohodil a zbytek tramvají dojel. Pro začátečníky tu mají připraveno Dětské cvičiště Maxiland. Trochu zkušenější děti pak zpravidla brázdí svahy na modrých sjezdovkách Bucharka nebo Nové Pláně. Rodiny s dětmi také často míří na další oblíbené sportoviště na svazích Ještědského hřebenu – Všesportovní areál Obří sud Javorník. Tady je krásně dlouhá a pohodlně široká modrá sjezdovka s čtyřsedačkovou lanovkou a dětská školička skřítka Javorníčka s provázkovým vlekem pro nejmenší. Pokud se vám na lyže příliš nechce a raději byste se věnovali jiným zimním sportům, zajděte s dětmi doSvijanské arény.Několikrát do týdne tu můžete pilovat svůj bruslařský um, jak se na zimní období sluší a patří.


Kam dál? Třeba na výlet. Vydejte se s dětmi na doporučené trasy po městě nebo přírodou...