Lookout towers

Rozhledna Světlý vrch

Tato úplně nová rozhledna je dřevostavbou s půdorysem pravidelného osmiúhelníku a točitým schodištěm se 105 stupínky uvnitř rozhledny.
Location
Address:Albrechtice v Jizerských horáchGPS:50°45'49.7''N; 15°17'33.4''E[Map]
Contact
– not available –

Výška rozhledny: 21,5 m

Nadmořská výška: 729 m n.m.

Počet schodů: 105

Tato úplně nová rozhledna je dřevostavbou s půdorysem pravidelného osmiúhelníku a točitým schodištěm se 105 stupínky uvnitř rozhledny. Vyhlídková plošina o průměru 6,5 m připomíná ptačí hnízdo. Nabízí kruhový rozhled – od Olivetské hory v Jizerských horách přes Jakušice a vrcholky Krkonoš, Kumburk, Tábor, Tanvaldský Špičák, Terezínku, Muchov, Černou studnici a Javorník zpět k Jizerkám – např. Královce.

Rozhledna je umístěna na vrcholu Světlý vrch nad obcí Albrechtice v Jizerských horách nedaleko známých turistických tras, je přístupná pouze pěšky. Pohodlné celoroční parkování návštěvníkům umožňuje placené obecní parkoviště „u Hany“. Rozhledna je od parkoviště vzdálena cca 1 km po zelené turistické značce. Rozhledna je přístupná celoročně a bezplatně.

Turisté k rozhledně dojdou také po zelené turistické značce z centra Albrechtic v Jizerských horách od skiareálu Detoa nebo odbočkou z Hřebenovky na Mariánskohorských boudách.


Opening hours
celoročně (vstup na vlastní nebezpečí, dle provozního řádu)