Hiking

Procházka libereckou čtvrtí Janův Důl

Procházka po jedné z nejmladších libereckých čtvrtí nás provede dějištěm polozapomenutých bitev i následné meziválečné výstavby až do míst s kouzlem Tibetu.
Location
Address:Na BojištiLiberecGPS:50°45'34.4''N; 15°02'22.9''E[Map]
Contact
– not available –

Jak dlouho půjdeme:

1 hodinu, trasa cca 2,3 km


Kudy se vydáme:

Škola Na Bojišti - sídliště Na Jeřábu - bývalý areál jatek - Masarykovy domy - vítězná stúpa - kostel sv. Jana Nepomuckého - Volgogradská ulice - Warehouse - bývalé pekárny - nejstarší dům v Liberci - rybníček Seba - nádraží Horní Růžodol - koupaliště Vápenka.


Co cestou také uvidíme:

Pojďme se projít ulicemi schovanými za mohutnou hradbou školy Na Bojišti, mj. dějištěm sedmileté války. Objevíte tu třeba malý kostelík, který se po odsvěcení změnil v prodejnu nebo vítěznou stúpu (buddhistický památník), kde na vás dýchne dokonalá a trochu mystická atmosféra dálného Tibetu. Překvapivě roztomilé jsou původní roubené domky, kterým tvoří pomyslnou protiváhu rozhlehlý areál pekáren i bývalý Hirschmannův mlýn. A prohlédnout si cestou můžeme i dům, který si ponechal svou filmovou kulisu z cyklu Komisař Maigret, rybníček, kde řádí řekomyš americká nebo nádraží odkud odjížděl vstříc osudu hrdina filmu Tenkrát v ráji.


Mapku s trasou a podrobnějšími informacemi najdete v příloze nebo si ji vyzvedněte zdarma u nás v infocentru.

Attachments