Events Calendar


Starting events (194)Ongoing events (25)

Salomon WINTER SKYRACE 2022

7. ročník zimního závodu na Ještědu! To nejlepší z Ještědského hřebene, technické traily, náročné výstupy i seběhy, 2x přes Ještěd, špičková konkurence, nadšené řady hobíků!

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Skiareál Ještěd


Christmas begins in the Crystal Valley

Zahajte Vánoce o víkendu 10. - 11. prosince 2022 v Křišťálovém údolí. Dva dny otevřených dveří ve sklárnách, ateliérech a muzeích. Nejen krásné vánoční ozdoby, ale i výrobu šperků, bižuterie a skleněných výrobků zažijete ve vánoční atmosféře přímo v místech vzniku, vánoční program si připravila i muzea.

Foto k akci

Type: Glassmaking events – Křišťálové údolí Address: Liberecký kraj


Vstup zdarma pro seniory nad 65 let

Mimořádná nabídka: Po celý prosinec mají do Botanické zahrady Liberec vstup zdarma všichni senioři od 65 let. Děti do 6 let mají bezplatný vstup celoročně a všichni ostatní mohou navštívit botanickou zahradu zdarma na Štědrý den.

Foto k akci

Type: Other events Address: Botanical Gardens in Liberec


Osvětová AIDS tramvaj

Navštivte osvětovou AIDS tramvaj, která bude přistavena na terminál MHD Fügnerova. Současně bude k dispozici bezplatné anonymní testování na HIV v mobilním CheckPointu Domu světla.

Foto k akci

Type: Other events Address: Public Transport in Liberec / Central Station Fügnerova


Workshop na výrobu přírodních svíček

Přijďte si užít příjemnou vánoční atmosféru při výrobě veganských přírodních svíček. Vyrobíme si 2 voňavé svíčky ze sojového vosku do černého skla + malé lodičky ze skořápek ořechů na pouštění do vody na Vánoce.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Hrst - designový obchod


MARIEN

Host: Madam v triku.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Otevřené lekce kresby a malby

Jednorázové lekce kresby a malby pro každého, kdo si to chce vyzkoušet. Každá lekce je zaměřena na určité téma a vede ji jiný lektor. Lekce na sebe nenavazují, a tak můžete přijít klidně jen na jednu nebo na všechny. Lektor přistupuje individuálně ke každému, začátečníku i pokročilému.

Foto k akci

Type: Workshop – Encounter Address: Ateliér Tuba


Na kus řeči s Ondřejem Vetchým

Zábavný pořad s populárním filmovým a divadelním hercem v nezaměnitelné atmosféře hudebního klubu Warehouse v Liberci. Večerem provází moderátor Jiří Vaníček. Ke konci pořadu budou mít diváci prostor pro své dotazy.

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: Warehouse Club


Prosincový program Bunkru

Program: 2.12. Skywalker, Marked as an Enemy, Glad for Today / 3.12. ZakázanÝovoce a Wotazník / 6.12. The Casualties / 10.12. PTK / 17.12. Cocotte Minute.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Drink&draw

Přijďte si jen tak kreslit podle živého modelu a užít si večerní atmosféry našeho ateliéru. K dispozici jsou papíry, uhle, tužky. Není to klasická výuka s lektorem, ale spíše setkání u kresby... Nicméně lektor je zde přítomen pro případné konzultace a rady. Vhodné pro každého, kdo si chce vyzkoušet nebo zdokonalit svou kresbu postavy, nebo jen tak pobýt v přátelské tvůrčí atmosféře.

Foto k akci

Type: Workshop – Encounter Address: Ateliér Tuba


Lekce keramiky

Keramické lekce jsou určené pro dospělé i děti, začátečníky i pokročilé. Přihlašuje se na jednotlivé lekce, které na sebe nenavazují. Můžete si tvořit na vlastní téma, nebo využít námi nabízeného. Veškerý materiál, pomůcky i pálení jsou v ceně vstupného.

Foto k akci

Type: Workshop – Events for children Address: Atelier Vočko


Večer s argentinským tangem

Přijďte si zatančit, nebo třeba jen na skleničku dobrého červeného. Akce je otevřená všem, tak klidně pozvěte i své známé k posezení v nových prostorách baru v Malém divadle.

Foto k akci

Type: Other events Address: Small Theatre


Keramika - Vánoce - dvougenerační

Keramický kurz, který je vhodný pro společnou tvorbu rodič a dítě. Vánoce se kvapem blíží a drobností pro blízké není nikdy dost. V tomto kurzu si můžete vyrobit tácek na cukroví, vánoční dekorace, Pfka pro známé atd. Přihlášky na: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Type: Workshop Address: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Mikulášská besídka

Pro děti bude připraven hodinový program plný písniček, omalovánek, sladkostí a další zábavy, pro dospělé stručné kartičky, kde budou moci nechat Mikulášovi a čertovi vzkaz. Vstup na akci je možný pouze po zakoupení Mikulášského balíčku. Mikulášské balíčky se budou prodávat výhradně v předprodeji v Infocentru KC VRATISLAVICE 101010, zakoupení na místě nebude možné.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Mikuláš v iQPARKU

Mikuláš s čertem i andělem přijdou navštívit děti do iQPARKU! Dorazte s dětmi a zažijete krásnou mikulášskou atmosféru. Mikuláš na vás bude čekat 3. a 4. 12. v andělské a čertovské laboratoři. Registrace předem nutná!

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: iQPARK – Centrum Babylon


Mikuláš v HOP ARENĚ

Mikuláš je tady! O víkendu 3.-4.12. máme pro tebe připraveny: soutěže o ceny, 20% slevu na parkourové lekce, nedělní parkourové vystoupení ve 13 a 16 hod., limonádu pro každého skokana ZDARMA. V pondělí 5.12. od nás dostaneš 30 min skákání ZDARMA navíc.

Foto k akci

Type: Other events Address: HOP Arena


Prosincový program Bunkru

Program: 2.12. Skywalker, Marked as an Enemy, Glad for Today / 3.12. ZakázanÝovoce a Wotazník / 6.12. The Casualties / 10.12. PTK / 17.12. Cocotte Minute.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Type: Rarities Address: Liberec air-raid shelter


Parním vlakem na mikulášskou nadílku

Vyjeďte si na romantický výlet mikulášským parním vláčkem s historickými vozy do Kryštofova Údolí! Kdy? V sobotu 3. prosince uskuteční parní vlak s Mikulášem a jeho družinou dvě jízdy oběma směry mezi Libercem a Křižany.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Railway Station Liberec


Čalounický kurz

Nauč se skrytý steh, rovnání látky, aby vycházel vzor, sponkování a čalounění jednoduchých sedáků židle. Na kurzu získáš know-how čalounického řemesla pro své vlastní opravy nábytku. Jedná se o první krok k mistrovskému dílu, kterým může jednou být třeba i stylový ušák.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Coal and water storage tower


Rozsvícení vánočního stromu v muzeu

Rozsvícení vánočního stromu se koná na nádvoří Technického muzea v 16 hodin. Přijďte s dětmi pověsit svou vánoční ozdobu (od 14 hodin). Sladký dárek pro velké i malé (svařák a bonbony). Zazpíváme si společně pár koled, děti budou mít do muzea vstup zdarma, rodiče za 100 Kč.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Technical Museum of Liberec


Mikulášská besídka v Babylonu

Přijďte si s dětmi užít mikulášskou besídku do Centra Babylon. Společně s animátory z Dancemission jsme si pro vás připravili dovádění s čerty, tanečky, oblíbené písničky, čtení z Pekelné knihy hříchů a samozřejmě sladkou mikulášskou nadílku pro hodné děti.

Foto k akci

Type: Games – Christmas events Address: Centrum Babylon


Největší dar

Nová filmová pohádka, ve které se osudy svérázných obyvatel malé valašské vísky protnou s prastarými slovanskými bohy jako je Perun, Radegast nebo Černobog.

Foto k akci

Type: Film showing – Events for children Address: Cinema Varšava


Fabelmanovi

Nejnovější projekt Stevena Spielberga je částečně autobiografický snímek o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře.

Foto k akci

Type: Film showing Address: Cinema Varšava


Emma Smetana & Jordan Haj

V sobotu 3.12. u nás vystoupí Emma Smetana a Jordan Haj s kapelou v rámci turné ke své společné desce BY NOW. Během koncertu zazní oblíbené hity jako je By Now, Dopamine, Lost a Found nebo No Fire.

Foto k akci

Type: Concert Address: Warehouse Club


Mikulášská nadílka v Klice

Chystáme pro vás a hlavně pro vaše děti kouzelné prostředí plné andělů s přátelskou atmosférou, tvoření, dobroty i disciplíny to vše v Mikulášském hávu s čerty a anděly - Laskavý Mikuláš náležitě zváží skutky dětí a společně s čertem a andělem děti za jejich chování odmění.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Motyčkovic klika


Adventní komentované prohlídky Paláce Liebieg

Přijďte si prohlédnout Palác Liebieg! Dozvíte se více o historii paláce, proběhlé přestavbě i o jeho budoucím využití. Komentované prohlídky se konají v 9, 10 a 11 hodin, jsou zdarma, avšak vzhledem k omezené kapacitě skupin je nutné mít časovou vstupenku - viz odkaz.

Foto k akci

Type: Other events Address: Liebieg Palace (The Villa of Johann Liebieg, Jr)


Čertovská věž

V neděli 4.12.2022 obsadí rozhlednu na Výšině Lucifer se svými čerty. Děti, které vystoupají až nahoru za Mikulášem dostanou za svou odvahu malý balíček. A navíc bude možné si opéct buřty. No řekněte.... Kdo z vás zažil opejkačku s čerty?

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Liberecká výšina Lookout Tower


Mikulášská nadílka s Globusem

Po celé odpoledne se bude Géčkem procházet „Mikulášova družina“, která má nachystáno nespočet dárků a dobrot pro vaše děti! Čert děti pokárá za jejich hříchy, Mikuláš pochválí za dobré skutky a spolu s andělem děti obdarují. Akce je zdarma.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Nákupní Centrum Géčko Liberec


KS Kontakt uvádí: Daniel Matejča

Koncert talentovaného houslisty v obřadní síni liberecké radnice. Na koncert je potřeba vyzvednout místenku v Centrálním klubu seniorů (z důvodu malé kapacity obřadní síně).

Foto k akci

Type: Concert Address: City Hall, Liberec


Adventní putování za Mikulášem a zdobení perníčků

Předvánoční atmosféra pomůže poodhrnout roušku starých lidových zvyků i pro nejmenší návštěvníky a je spojena s tradiční mikulášskou nadílkou. Vstupenku je třeba zakoupit v předprodeji pro dítě i doprovod.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Ferdinand Porsche Birth House


Veřejné bruslení s Mikulášem

Tuto neděli, 4. 12., bude veřejné bruslení ve Svijanské aréně ve znamení Mikuláše. U vstupu a na ledě bude na děti čekat Mikuláš s čertem a andělem, kteří hodné děti odmění sladkostmi a ty zlobivé pěkně (na ledě) proženou. Veřejné bruslení trvá od 15:00 do 17:00.

Foto k akci

Type: Other events Address: Svijanská aréna Liberec


Chuck Wansley a Otto Hejnic Trio

Můžete se těšit na skvělou show ve stylu newyorské Broadway, která zazní v podání tohoto fantastického amerického zpěváka a Otto Hejnic Tria.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Church of St. Anthony the Great


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Mauglí

Dobrodružné taneční divadlo inspirované Knihou džunglí.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Adventní koncert

V kostele sv. Vavřince vystoupí bluegrassová skupina Funny Grass. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Dlouhý Most


Loučenský Advent

Tradiční Loučenský Advent rozezní i letos kostelík svatého Josefa v Loučné u Janova nad Nisou.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Kostel sv. Josefa v Loučné


Voda je život

Výstava poukazuje na klimatické změny, které způsobují, že vody v přírodě plíživě ubývá. Příroda a krajina jsou přitom jedinými zdroji, z nichž je možné vodu čerpat.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Abstrakce

Olejomalby, Ireny Eliášové ml., výstava obrazů.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Mikuláš v obchodě Decor by Glassor

Přijďte s dětmi na Mikulášský večer do obchodu Decor by Glassor. V podvečer 5.12. nás navštíví Mikuláš se svou družinou a dětem nadělí balíčky za hezkou básničku. Balíčky (ovoce, ořechy, sladké dobroty a malá ozdobička na stromeček) si mohou rodiče koupit připravené na místě za 199 Kč

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Decor by Glassor


Prosincový program Bunkru

Program: 2.12. Skywalker, Marked as an Enemy, Glad for Today / 3.12. ZakázanÝovoce a Wotazník / 6.12. The Casualties / 10.12. PTK / 17.12. Cocotte Minute.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Mikuláš v bazénu

Neb v pondělí 5.12. probíhá v bazénu pravidelný sanitární den, bude u nás Mikuláš s čertem a andělem chodit opravdu až na sv. Mikuláše - tedy 6.12. Tak kdybyste s dětmi v pondělí žádného nestihli nebo vám toho bylo málo, v Bazénu ^Liberec budete mít možnost nechat si nadělit něco dobrého ještě v úterý.

— Foto not available —

Type: Other events – Christmas events Address: Liberec swimming pool


Modlitba za demokracii

Koncert sestavený z hudby Karla Kryla uvede Komorní smyčcový orchestr ZUŠ Jabloňová se svými hosty. Recitace Martin Polách, diriguje Ištván Matejča.

Foto k akci

Type: Concert Address: Church of St. Anthony of Padua


Vánoční workshop s Papyreou

Z papíru, který si sami vyrobíte, budeme skládat origami hvězdy, které si potom upravíte do závěsu, jako ozdobu na stromek, navléknete do vánočního řetězu nebo jen tak necháte na pověšení na okno.

Foto k akci

Type: Workshop – Christmas events Address: Coal and water storage tower


VOLUPSIJE

Vánoční koncert skupiny VOLUPSIJE aneb zbývá jen 18 dnů.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Česko zpívá koledy s Deníkem

Zveme vás na dvanáctý ročník akce Česko zpívá koledy. Sejdeme se 7. prosince 2022 v 18 hodin, abychom si společně v jednu chvíli opět zazpívali stejné koledy a prožili příjemný adventní čas. Přehled zapojených míst je na webu.

Foto k akci

Type: Concert Address: Visit Liberec


Film pro seniory: Prezidentka

Romantická komedie o první české prezidentce, která se v převleku vydává v noci mezi lidi a seznamuje se se sochařem Petrem, do kterého se zamiluje. Situace se ale brzy provalí a prezidentka musí bojovat nejen o to, aby ustála svou funkci, ale také mohla zůstat s mužem, kterého miluje.

— Foto not available —

Type: Film showing Address: IGI Vratislavice


Vánoční kosmetický workshop

Nejkrásnější dárky jsou ty s láskou vytvořené! Na tomto vánočním workshopu strávíme odpoledne výrobou voňavých dárečků pro vás a vaše blízké.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Hrst - designový obchod


Workshop: grafický design

Co je to grafický design, jak funguje ve světě umění i obchodu, co je potřeba o něm vědět, když se ho chce člověk naučit? To jsou témata workshopu designéra Filipa Kladišovského, který vám ve zkratce nastíní tuto zajímavou výtvarnou disciplínu.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Ateliér Tuba


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Spolu

Příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti.

Foto k akci

Type: Film showing Address: IGI Vratislavice


Zdenka Marie Nováková: Souznění

Zdenka Marie Nováková je významnou českou architektkou, která dosáhla řady vyznamenání za svoji práci doma i v zahraničí. Souběžně se celý život věnuje malbě, jejíž charakter je přesným protipólem jejímu technickému zaměření v hlavní pracovní oblasti. Její malba je lyrická, inspirovaná přírodou a hudbou.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Vánoce se STŘEVLIKem - Ekoden

Vánoční ekoden nám začíná klepat na dveře, tak pojďme je společně otevřít a nakouknout, co nás letos čeká.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Informační centrum Ekocentrum Oldřichov v Hájích


Lekce keramiky

Keramické lekce jsou určené pro dospělé i děti, začátečníky i pokročilé. Přihlašuje se na jednotlivé lekce, které na sebe nenavazují. Můžete si tvořit na vlastní téma, nebo využít námi nabízeného. Veškerý materiál, pomůcky i pálení jsou v ceně vstupného.

Foto k akci

Type: Workshop – Events for children Address: Atelier Vočko


Tiffany

V této technice budeme řezat skla, brousit je a olepovat samolepící měděnou páskou. Následně takto připravená skla spájíme pomocí cínu do vitrážky, šperku, krabičky či do jiného předmětu. Přihlášky na: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Type: Workshop Address: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Prosincový program Bunkru

Program: 2.12. Skywalker, Marked as an Enemy, Glad for Today / 3.12. ZakázanÝovoce a Wotazník / 6.12. The Casualties / 10.12. PTK / 17.12. Cocotte Minute.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Fauna trhy

Prodej, výstava a nákup terarijních zvířat, okrasného ptactva, techniky, krmného hmyzu, hlodavců, literatury...

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Centrum Babylon


Čertovské kouzlení

Zábavný kouzelnický program pro rodiče s dětmi od 6 let. Zakouzlí si dospěláci, ale hlavně děti. Účinkuje Magic Přemek Rajdl a členové "Klubu kouzel Liberec". Vstupné 140 Kč dospělí / 70 Kč děti. Rezervace vstupenek: 603831256.

Foto k akci

Type: Performance – Christmas events Address: Magické sklepení


Advent v Machníně

Spolek Somach pořádá "Advent v Machníně". V kostele od 16 hodin: děti ze ZŠ Machnín, Vokální sextet offbeat, Martin Polách. Od 15 hodin zajištěno občerstvení. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Liberec-Machnín


Viktor Sheen

Viktor Sheen - kladenský rapper původem z Kazachstánu, patří mezi nejpopulárnější rappery na české scéně a jeho poslední album "Příběhy, sny", v pořadí již šesté, je hodnoceno jako jedno z nejúspěšnějších.

Foto k akci

Type: Concert Address: Liberec Culture House


COOLTURNĚ S MARTINEM ZOUNAREM

Herec a bavič Martin Zounar hostem moderátora Jiřího Vaníčka v zábavném pořadu spojeném s charitativním přesahem!

Foto k akci

Type: Performance Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Tlapková patrola

Tlapková patrola patří k největším fenoménům současnosti. Psí záchranáře, kteří umějí létat s letadlem, hasit požáry, strážit zákon a dělat spoustu dalších užitečných věcí, milují děti po celém světě.

— Foto not available —

Type: Film showing – Events for children Address: IGI Vratislavice


Vánoce v muzeu

Tvůrčí dílny, vánoční zvyky, Metelkův mechanický betlém, staročeské pečivo. Vstupné do muzea dobrovolné, vyrábění 50 Kč / ks.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: North Bohemian Museum Liberec


KS Kontakt uvádí: A my taky

Koncert libereckého pěveckého sboru v obřadní síni liberecké radnice. Na koncert je potřeba vyzvednout místenku v Centrálním klubu seniorů (z důvodu malé kapacity obřadní síně).

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: City Hall, Liberec


Jarret

Adventní koncert liberecké folkrockové skupiny s jejich specificky upravenými vánočními písněmi v kostele sv. Antonína Velikého v Liberci.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Church of St. Anthony the Great


Gospel Yetu

Vánoční koncert - III. adventní neděle v kostele sv. Vavřince na Dlouhém Mostě.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Dlouhý Most


Loučenský Advent

Tradiční Loučenský Advent rozezní i letos kostelík svatého Josefa v Loučné u Janova nad Nisou.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Kostel sv. Josefa v Loučné


Adventní koncert: sbor Kokrháček

Zveme vás na adventní koncert o 3. neděli adventní. Vystoupí pěvecký sbor ZŠ Ještědská LIberec - Kokrháček - pod vedením Jany Ponertové.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Church of St. Boniface , Liberec


Workshop na výrobu mechového obrazu

Zveme vás na oblíbený workshop: Mechový obraz ze stabilizovaného mechu a lišejníku. Připravíte si skvělou designovou výzdobu bytu s vlastní abstraktní mechovou krajinou. Počet míst je omezen, registrujte se prosím.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Coal and water storage tower


KDYŽ KOČKY NEJSOU DOMA

Vynikající anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry najednou odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Alois Nebel

Sudety v mlze. Divadelní podoba známého komiksového románu.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Krasavci na chmelu

Crazy komedie, odehrávající se v jedné krachující maloměstské hospodě U krasavce, jejíž osud vezmou její pitoreskní štamgasti do svých rukou, když vyrazí do netradičního boje proti záludným developerům, kteří jim chtějí prodat „střechu“ nad hlavou...

Foto k akci

Type: Performance Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Muzeum potmě

Speciální prohlídka muzea, baterky a čelovky s sebou! Vstupné 100 Kč (děti do 12 let za 50 Kč).

Foto k akci

Type: Exhibition Address: North Bohemian Museum Liberec


iQCAFÉ - 50 let od mise Apollo 17

14. prosince uplyne 50 roků od okamžiku, kdy se noha amerického astronauta s českými kořeny Eugena Cernana naposledy dotkla povrchu Měsíce. Pojďme si tento milník připomenout na další přednášce z pravidelného cyklu iQCAFÉ v liberecké iQLANDII. Vstupné dobrovolné, registrace nutná.

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: iQLANDIA


ORCHESTR JEŽKOVY STOPY

ORCHESTR JEŽKOVY STOPY je přední český swingový orchestr, který navazuje na odkaz Osvobozeného divadla a jeho tří hlavních představitelů - Ježka, Voskovce a Wericha.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Král Lear

Slavná tragédie o bláznovství a zmoudření pošetilého krále.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Vánoční jarmark v Univerzitní knihovně

Přijďte k nám nasát vánoční atmosféru! Můžete se pokochat spoustou krásných výrobků našich prodejců a pořídit něco milého svým blízkým. Nebo samozřejmě můžete udělat radost sami sobě.

Foto k akci

Type: Markets – fair – Christmas events Address: Univerzitní knihovna TUL


Arteterapie

Od října pro vás v Centru RoSa Liberec chystáme ARTETERAPII, kde si budete moci vyzkoušet různé formy rukodělného tvoření, které bude tematicky zaměřeno na roční období nebo sezónní svátky. Vstup ZDARMA i pro širokou veřejnost.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Centrum RoSa


Již slunce z hvězdy vyšlo

Soubor historické hudby Fragium 16 zve na koncert z české a moravské hudby adventní a vánoční v 17. a 18. století do Krajské vědecké knihovny (2. patro)

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Liberec Regional Research Library


Drink&draw

Přijďte si jen tak kreslit podle živého modelu a užít si večerní atmosféry našeho ateliéru. K dispozici jsou papíry, uhle, tužky. Není to klasická výuka s lektorem, ale spíše setkání u kresby... Nicméně lektor je zde přítomen pro případné konzultace a rady. Vhodné pro každého, kdo si chce vyzkoušet nebo zdokonalit svou kresbu postavy, nebo jen tak pobýt v přátelské tvůrčí atmosféře.

Foto k akci

Type: Workshop – Encounter Address: Ateliér Tuba


Stolín2

Společnou stránkou bratrů Petra (architekt) a Jana (sochař) Stolínů je rozvinutá schopnost uvažovat prostorově. Výstava bude ohledáváním hranic architektury (konkrétního prostoru výstavního sálu OGL), aniž by roli hrála snaha být radikální pro radikálnost samu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Trio Gratia

Církev československá husitská zve na 1. koncert s názvem "Večer pro Mistra Jana". Vystoupí Trio Gratia.

Foto k akci

Type: Concert Address: Fara Církve československé husitské


Čardášová princezna

Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků.

— Foto not available —

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Olympic 60... (1963-2023) Vlak co nikde nestaví

Výroční koncert nestárnoucí legendy české hudební scény, která oslaví neuvěřitelných 60 let! A je stále ve výborné formě! Těšit se můžete největší hity této kapely jako Želva, Snad jsem to zavinil já nebo Jako za mlada. V rámci koncertu vystoupí jako předkapela liberecká skupina TĚLA.

Foto k akci

Type: Concert Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Prosincový program Bunkru

Program: 2.12. Skywalker, Marked as an Enemy, Glad for Today / 3.12. ZakázanÝovoce a Wotazník / 6.12. The Casualties / 10.12. PTK / 17.12. Cocotte Minute.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Ještěd SkiOpening

Přijďte s námi oslavit příchod nové zimní sezóny 2022/2023 a užijte si bohatý doprovodný program! LYŽAŘSKÁ SEZÓNA 2022/2023 BUDE ZAHÁJENA O TÝDEN DŘÍVE - lyžovat u nás můžete již od soboty 10.12.2022. Skipasy budou v prodeji od půlky listopadu.

Foto k akci

Type: Celebration Address: Skiareál Ještěd


Betlémské světlo

Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Railway Station Liberec


Nikola Šuhaj

Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi s písněmi Petra Ulrycha.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


COVER POWER - předvánoční mejdan

A je to tady. Tradiční veřejné prosincové mecheche liberecké skupiny Cover Power, poprvé v Pivovarském dvoře na Papírovém náměstí. Odskočte si v sobotu 17. prosince z kuchyně a oddejte se nevázanému veselí za doprovodu ryčných známých českých a slovenských hitů od 60. let až do současnosti, jak je hrají je Cover Power! Začínáme v 19:30 :-)

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Our pub: Pivovarský dvůr


KS Kontakt uvádí: Věra Poláchová a její hosté

Koncert sólistky opery Divadla F. X. Šaldy v obřadní síni liberecké radnice. Na koncert je potřeba vyzvednout místenku v Centrálním klubu seniorů (z důvodu malé kapacity obřadní síně).

— Foto not available —

Type: Concert – Christmas events Address: City Hall, Liberec


Živý betlém

Folklórní soubor Šafrán. V kostele bude k dispozici Betlémské světlo.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Church of St. Vojtěch


Loučenský Advent

Tradiční Loučenský Advent rozezní i letos kostelík svatého Josefa v Loučné u Janova nad Nisou.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Kostel sv. Josefa v Loučné


Adventní koncert: A my taky

Zveme vás na adventní koncert o 4. neděli adventní. Vystoupí liberecký pěvecký sbor - A my taky - pod vedením Kristýny Müllerové.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Church of St. Boniface , Liberec


VÁNOČNÍ KONCERT 2022

Václav MAREK s orchestrem hraje k tanci i poslechu tu nejlepší hudbu nejen z minulého století.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Čardášová princezna

Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků.

— Foto not available —

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Basistova Dobrá společnost

Církev československá husitská zve na 1. koncert s názvem "Večer pro Mistra Jana". Vystoupí Basistova "Dobrá společnost".

Foto k akci

Type: Concert Address: Fara Církve československé husitské


Prime Orchestra - Rock Sympho Show

Jde se o jiskřivou, pestrobarevnou a energickou hudební show, která díky originální symfonické interpretaci vdechuje nový život do slavných a oblíbených světových rockových a popových hitů.

Foto k akci

Type: Concert Address: Liberec Culture House


Tři židle s Karlem Zimou aneb Pelíšky

Talkshow na třech židlích s hercem Karlem Zimou a jeho hosty. Hosty zábavné talkshow budou Uzlinka a Jindřiška z legendárních Pelíšků, tedy Kristýna Badinková Nováková a Sylvie Koblížková.

Foto k akci

Type: Performance Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Betlémské světlo v Zoo Liberec

I letos je Zoo Liberec jedním z míst, kam si lidé mohou přijít s lucerničkou pro Betlémské světlo – od 20. 12. do 26. 12. 2022 v otvírací době pokladny zoo.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Zoological Garden in Liberec


VLTAVÍN

Vánoční koncert aneb porce pohodové muziky pod stromeček.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Decor by Glassor v Zoo Liberec

Tři předvánoční dny bude možné v otvírací době pokladny Zoo Liberec (9.00 – 15.00) nakoupit něco málo ze sortimentu liberecké prodejny Decor by Glassor. Tato společnost je známá především díky široké nabídce skleněných ozdob různých tvarů, barev i dekorů. Přijďte si udělat radost tradičně vyrobeným a ručně malovaným originálem.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Zoological Garden in Liberec


BUTY

Předvánoční nadílka…a bude i Kapr!

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Jméno

Vtipná rodinná večeře ostře kořeněná ožehavými tématy.

Foto k akci

Type: Performance Address: Small Theatre


Tartuffe

Klasická veršovaná komedie o věčné přitažlivosti přetvářky.

Foto k akci

Type: Performance Address: Small Theatre


Štědrý den v Zoo Liberec

Stalo se již tradicí, že na Štědrý den je pokladna Zoo Liberec otevřena od 9.00 do 14.00, samotný areál pak do 15.00. Vstupné je 24. 12. dobrovolné.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: Zoological Garden in Liberec


Bruslení na Štědrý den 2022

Přijďte si po obědě s celou rodinou zabruslit, pouze na Štědrý den pro vás připravíme led přímo v Home Credit Areně. Brusle si přineste vlastní (půjčovna bude na Štědrý den uzavřena). Kapacita Home Credit Areny pro bruslení je omezená, doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji.

Foto k akci

Type: Other events Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Loučenský Advent

Tradiční Loučenský Advent rozezní i letos kostelík svatého Josefa v Loučné u Janova nad Nisou.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Kostel sv. Josefa v Loučné


Půjdem spolu do Betléma

Od 16.00 hodin je sraz na centrálním parkovišti v Bedřichově, odtud pokračuje průvod v převlečení v 16.45 hodin ke kostelu sv. Antonína Paduánského. Zde je připraven živý betlém, občerstvení a všichni si společně užijí sousedskou vánoční pohodu.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Kostel svatého Antonína Paduánského, Bedřichov


Adventní koncert souboru Capella Rederna

Adventní koncert hudebního souboru Capella Rederna. Zazní adventní a vánoční skladby ze všech koutů světa z období renesance až pozdního baroka.

Foto k akci

Type: Concert – Christmas events Address: Church of St. John the Baptist, Janov nad Nisou


TANČÍRNA

Přijďte si zatančit standardní a latinsko-americké tance pod dozorem tanečního mistra Vlastimila Čermáka.

Foto k akci

Type: Other events Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Čardášová princezna

Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků Příběh o lásce šantánové zpěvačky a šlechtice na křídlech populárních valčíků.

— Foto not available —

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


ANTIKVARTET

Skupina Antikvartet Dušana Vančury je složena ze čtyř zpěváků (soprán, alt, baryton, bas)

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Komedie o narození Páně

Rodinné představení vhodné pro děti od školního věku. Vánoční hra plná známých i méně známých koled.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


HOP TROP

Koncert legendární trampské skupiny, která hraje již čtyřicátou třetí sezónu v původním složení.

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Nikola Šuhaj

Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi s písněmi Petra Ulrycha.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Advent Market

In front of the Liberec City Hall there are many stands where you would buy your Christmas decorations, gifts and sweets.

Foto k akci

Type: Markets – fair – Christmas events Address: nám. Dr. E. Beneše


Sandarmoch: Kde stromy mají tváře

Výstava věnovaná pamětnímu místu Sandarmoch, popravišti z dob stalinského teroru, a jeho objeviteli Juriji Dmitrijevovi, vězněnému dnešním ruským režimem. Součástí výstavy jsou také umělecká díla inspirovaná tématem.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Strom přání

Oblíbený Strom přání opět čeká na nádvoří liberecké radnice, aby jej svými přáníčky opět ozdobily děti všech věkových kategorií. Nádvoří je volně přístupné v pondělí-pátek 8-18 hod. a soboty 8-14 hod.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: City Hall, Liberec


Výstava fotografií Věry Čáslavské

U příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin jedné z našich největších sportovních legend, olympioničky paní Věry Čáslavské, jsme si pro vás připravili výstavu jejích fotografií mapující její sportovní úspěchy. Výstavu si můžete prohlédnout po-ne 9-18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Centrum RoSa


Výstava: Papírové náměstí 2030

Výstava tří vítězných návrhů, vzešlých z mezinárodního soutěžního dialogu na novou kulturně kreativní čtvrť s participativním bydlením je k vidění v 1. patře Nového magistrátu. S dotazy můžete navštívit Kancelář architektury města Liberec v kanceláři č. 103.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Nový magistrát


Svatopluk Velkoborský: Země proti vodě

Cyklus vznikl technikou vyžadující trpělivost a zastavení v čase. Ve srovnání s dnešní turbulentní dobou plnou instantních zážitků poskytuje soubor klid a možnost usebrání v přírodě plné harmonie a klidného plynutí – jak času, tak vody. Obé se zde totiž snoubí v každém obrazu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: North Bohemian Museum Liberec


Marie Blabolilová

Marie Blabolilová vstoupila do širšího povědomí již v 70. letech 20. století svým přímočarým, jednoduchým a střídmým projevem. Přes jasné a konkrétní vyjádření působí obrazy na diváka svojí poetičností a citlivostí.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Space Gallery 228


Na křídlech života

Cílem nové koncepce prezentace uměleckých děl ze sbírek OGL je propojení tak zvaně starého a nového umění. Současně se zaměřujeme na otevření depozitáře napříč médii od kresby, grafiky, malby přes sochu až po nová média.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Tomáš Plesl

Výstava Tomáše Plesla představí jeho tvorbu z posledních zhruba deseti let. Jeho malířské začátky se vyznačují potřebou opory v předmětnosti, avšak během posledních let se Plesl čím dál více odkloňuje od zobrazivého způsobu malby k abstraktnímu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Fenomén Saudek

Krása. Ošklivost. Krása v ošklivosti. Ladnost. Neutěšenost. Láska. Erotika. Lesk i bída. Naděje. Zklamání. Radost a smutek. Síla žen a slabost mužů. Slabost žen a síla mužů. Věčný boj. Hořkost. Proměny. Čas. Život... Pro velký zájem je výstava prodloužena do 15.1.2023. Od 13.12. obměna některých fotografických děl.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS - Small Exhibition Hall


33-800-169 ATELIÉR BUČEK + HORATSCHKE

Retrospektivní výstava mapující historii a současnost nejlepších studentských projektů ateliéru Buček – Horatschke, které vznikly během 33 semestrů v letech 2004-2021 na Fakultě umění a architektury v Liberci.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Ivo Louda: Pozorovat

Průhled Otvorem Za Oponou Restaurovaného Obrazu Veduty Arciměsta Turnov. Pro tuto augmentovanou – neboli rozšířenou – realitu využívá Ivo Louda jako výchozí bod čerstvě zrestaurovanou oponu turnovského divadla, která je vystavena v rámci nedávno otevřené expozice Na křídlech života.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Zimní workshop

Vánoční workshop patří k našim nejmilejším! Přijďte si vyrobit vánoční a zimní výrobky do naší laborky. Vždy při otevíračce od 10:00 hod (víkendy, vánoční prázdniny) od 14:00 do 15:00. Workshop je zdarma v rámci vstupného do iQPARKU.

Foto k akci

Type: Workshop Address: iQPARK – Centrum Babylon