Events Calendar


Starting events (121)Ongoing events (19)

ČT AUTHOR CUP 2022

V závodu horských kol v Jizerských horách čeká na závodníky trať o délce 66,7 km( dlouhá trať), ale i kratší 42,7kilometrová varianta.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Bedřichov


Educa Week Liberec 2022

Fair Educa Week Liberec is intended for all those interested in work, study and lifelong learning in the Czech Republic and abroad.

Foto k akci

Type: Trade fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Evropská výstava poštovních známek LIBEREC 2022 a přidružená výstava Polar salon Liberec 2022

V prostorách CENTRA BABYLON se bude konat unikátní výstava, která nabídne návštěvníkům řadu zajímavostí z polární oblasti a odhalí bohatou historii této mrazivé části světa. Sejdou se zde polární exponáty nejen z celé Evropy včetně České republiky, ale i ze Spojených států amerických, Austrálie a dalších zemí, aby ukázaly krásu a přitažlivost polární filatelie.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Centrum Babylon


Crystal Market

Křišťálové údolí se na dva dny přenese do prostorů Krajské vědecké knihovny a přinese s sebou i bohatý doprovodný program.

Foto k akci

Type: Exhibition – Křišťálové údolí Address: Liberec Regional Research Library


Mattoni Liberec Nature Run 2022

Baví tě RunCzech závody, ale chceš si taky zaběhnout nějaký v přírodě? Tak na konci sezóny vyběhni z města a zažíj skvělou atmosféru závodu, který tě provede lesem, kolem přehrady, přes žulový lom a Jizerskými horami zpět. Vybrat si můžeš kratší (12 km) nebo delší (22 km) trasu.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: nám. Dr. E. Beneše


Crystal Market

Křišťálové údolí se na dva dny přenese do prostorů Krajské vědecké knihovny a přinese s sebou i bohatý doprovodný program.

Foto k akci

Type: Exhibition – Křišťálové údolí Address: Liberec Regional Research Library


Design Days Reichenberg 2022

Poslední říjnový víkend (28.–30. 10. 2022) se v libereckých Lázních ponese na designové vlně Design Days Reichenberg 2022. K vidění a zakoupení budou bytové doplňky, knihy, originální šperky, móda, rostliny, dětské hračky a mnoho dalšího. Těšit se můžete na několik desítek designérů a malých designových studií nejen z Liberecka.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Říjnový program v Rock Pubu

Program: 1.10. Kvídův memoriál / 8.10. Vera Hermann Rock / 15.10. Shiva Rock Diva / 22.10. DangarSix + Vymazáno z archivu / 29.10. Tixtide.

Foto k akci

Type: Concert Address: Rock Pub Liberec


Říjnový program v Bunkru - 1. část

Program: 1.10. Sodoma Gomora (Řezník , Desade, Ilrick) / 7.10. SPS + Kohout plaší smrt / 8.10. Sudetská legenda (Patrik Love Icy L a Arian730) / 14.10. Lessyho Woheň (25. výročí kapely).

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Enduro Sprint 2022

Mistrovství ČR, Pohár CAMS jednotlivců a družstev Enduro OPEN 2022.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Vesec Sports Facility


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Type: Rarities Address: Liberec air-raid shelter


Pouť na Výšině

Přijela k nám pouť! Bude řetízák a také střelnice, ale i skákací hrad, kolotoče, cukrová vata a další pouťové atrakce, opékání buřtů, venkovní grilování, pivo, limo...

Foto k akci

Type: Celebration Address: Liberecká výšina Lookout Tower


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Den architektury: Malá vodní elektrárna Rudolfov

S architektkou Petrou Veselou k rekonstruované památkově chráněné malé vodní elektrárně (MVE), kterou tvoří několik souvisejících staveb vodního díla realizovaného v letech 1925–1929. Elektrárna je dosud funkční a slouží svému účelu, nedávno prošla rekonstrukcí.

Foto k akci

Type: Other events Address: Hydroelectric Power Station, Liberec-Rudolfov


Jablíčkování vol. IV

Den otevřených dveří v Klice. Jednoduše se můžete těšit na domácí štrúdl a jiné dobroty, určitě se bude i podzimně tvořit a vyrábět, jablíčkové disciplíny, hry a soutěže nejen pro vaše děti, pohádka divadla na Kliku a také na informace o tom, co chystáme, kam směřujeme a jak či kdy se k našim aktivitám můžete připojit vy nebo vaše děti!

Foto k akci

Type: Games – Events for children Address: Motyčkovic klika


Královský košt Liberec

Pultová degustace nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2022. Všechna prezentovaná vína získala medaile v jedné z největších soutěží v ČR. Bez nadsázky lze říci, že na Královském koštu ochutnáte aktuálně nejlepší vína České republiky.

Foto k akci

Type: Other events Address: Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****


Festivalový běh krytem

Proběhni si kryt CO v Lucemburské ulici a překonej loňský čas Víta Pavlišty. Závod povede podzemními prostory a když ti to dech dovolí, prohlédneš si technické vybavení krytu, které zajišťuje základní životní funkce a potřeby ukrývaných osob.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Liberec air-raid shelter


Nedělní pohádky v Knihkupectví Fryč

Program: 2.10. Perníková chaloupka / 9.10. Skřítek Valerián / 16.10. Když nechtějí malé myšky spát / 23.10. V jednom lese, v jednom domku.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Den architektury: Knihovna IGI

S architektem Jiřím Janďourkem po nové městské knihovně od studia atakarchitekti, která uzavřela jádro města. Spojení původního objektu bývalé fary s moderní přístavbou dalo vzniknout jedinečnému prostoru, jehož kvalit si cení laická i odborná veřejnost.

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: IGI Vratislavice


FRAGILE

Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Kajčiková, Svetlana Rymarenko, Martin Madej a Jožo Hečko

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Den pro seniory

Liberecká zoo je otevřená celoročně a podzimní procházka zahradou je nádherná. To ví i senioři, kteří mají možnost využít podruhé v roce výrazně snížené vstupné a komentované prohlídky s průvodcem.

Foto k akci

Type: Other events Address: Zoological Garden in Liberec


Den architektury: Zauhlovačka

Prohlídka věže Zauhlovačky s Jitkou Jakubičkovou ze spolku Avantgart, který se zasadil o záchranu této architektonické památky od architekta Leopolda Bauera. Součástí prohlídky bude i výstava světelných objektů a lamp s názvem Kukly a larvy od Jana Kindla.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Coal and water storage tower


Výroba halloweenských dýní

Přijďte si vyrobit krásné dýně pomocí barevných látek, které vám budou dělat parádu několik let. Na kurz je nutné se registrovat.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Coal and water storage tower


Divadlo Verze: VÁŠNIVOST

Velmi napínavá hořká komedie plná překvapivých zvratů a konfliktů, jež se odehrávají na půdorysu komorního dramatu.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


TULfest 2022

Největší studentský festival na TUL! Přijď s námi oslavit začátek semestru a poznat co znamená být TULák.

Foto k akci

Type: Celebration – Festival Address: Technical University of Liberec


Plavecká soutěž měst

Zúčastníš se? Účastníci soutěže mají vstup na dvě hodiny zdarma. Soutěže se můžou zúčastnit plavci všech věkových kategorií a každý, kdo v daném městě bydlí, studuje či pracuje. Stejně tak příležitostní návštěvníci bazénu. Přijďte si zkusit zaplavat 100 m libovolným způsobem na čas, a tím se stát jedním z reprezentantů města Liberec v soutěži.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Liberec swimming pool


Svátek seniorů a Babička Libereckého kraje 2022

Babička Libereckého kraje je zábavná soutěž se zajímavým doprovodným programem. Přijďte se podívat na krajské finále a užijte si hezké odpoledne ve společnosti soutěžících. Vstup je zdarma, akce je určena pro širokou veřejnost a diváci nejsou omezeni věkem. Přihlášku do soutěže najdete na www.krs-lk.cz. Od 16 hodin začíná společenské odpoledne pro seniory plné zábavy a hudby,které připravila Krajská rada seniorů Libereckého kraje ve spolupráci s Libereckým krajem. K tanci a poslechu zahraje živá hudba. Podrobný program najdete na www.krs-lk.cz.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Interaktivní setkání

Seznamte se s tím, co se děje za zavřenými dveřmi, s pojmy Bezpečí, Prostor pro sebe, Řešení, Pomoc, Nadhled, Sebepoznání, Sebereflexe ….

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: IGI Vratislavice


Alois Nebel

Sudety v mlze. Divadelní podoba známého komiksového románu.

— Foto not available —

Type: Performance Address: Small Theatre


Pro seniory: Uršuloviny

Zábavný pořad nejen ve stylu stand up, jehož hlavní protagonistkou je první dáma humoru a majitelka nejnakažlivějšího smíchu na světě Uršula Kluková. Vstupenky pouze v Informačním centru Vratislavice. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme zajistit si vstupenky předem.

Foto k akci

Type: Performance Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Koncert hvězd country pro dobrou věc

Pro fanoušky písniček Pavla Dobeše a Jitky Vrbové máme skvělou zprávu! Oba umělci vystoupí u nás v Koloseum. Hlavní partner akce se rozhodl koncertem poděkovat sociálním službám, neziskovým organizacím, dobrovolníkům a také zaměstnancům Úřadu práce. Vstupné dobrovolné - výtěžek bude použit na provoz chráněných dílen. Vstupenky k vyzvednutí v Koloseum po-pá: 7-15 hod.

Foto k akci

Type: Concert Address: Liberec Koloseum


Mauglí

Dobrodružné taneční divadlo inspirované Knihou džunglí.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Hádkovi

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života.

Foto k akci

Type: Film showing Address: IGI Vratislavice


Zoo objektiv

Zajímá vás dění v liberecké zoo? Chcete znát podrobnosti z chovu zvířat v lidské péči? Přijďte každou druhou středu v měsíci na pravidelná neformální setkání a besedu se zoology liberecké zoo. Vstup do budovy ZooExpo je z ulice Masarykova (tramvajová zastávka Botanická zahrada). Vstup zdarma.

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: Zoological Garden in Liberec


Studánecká pouť 2022

Zveme vás na novou moderní pouť plnou atrakcí pro dospělé i pro ty nejmenší v Liberci, v areálu Studáneckého kulturního léta. VSTUP ZDARMA.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: Hřiště, Krásná Studánka


Říjnový program v Bunkru - 1. část

Program: 1.10. Sodoma Gomora (Řezník , Desade, Ilrick) / 7.10. SPS + Kohout plaší smrt / 8.10. Sudetská legenda (Patrik Love Icy L a Arian730) / 14.10. Lessyho Woheň (25. výročí kapely).

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Den pro učitele v iQLANDII

Voláme všechny učitele do iQLANDIE! Zapište si do diáře sobotu 8. 10. 2022, kdy zveme všechny pedagogy do liberecké iQLANDIE zdarma. Akce je určena pro učitele MŠ, ZŠ a SŠ z rejstříku MŠMT. Podrobnosti na webu.

Foto k akci

Type: Other events Address: iQLANDIA


Den zvířat

Zvířata mají i svůj světový den, který se na celém světě slaví 4. října na svátek sv. Františka z Assisi (ochránce a patron všech zvířat). Na nejbližší sobotu po 4. říjnu, tedy na 8. 10. připravuje Zoo Liberec plnou zahradu stanovišť, kvízů, her, hádanek, rukodělných činností a zábavy pro všechny věkové kategorie.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: Zoological Garden in Liberec


Říjnový program v Rock Pubu

Program: 1.10. Kvídův memoriál / 8.10. Vera Hermann Rock / 15.10. Shiva Rock Diva / 22.10. DangarSix + Vymazáno z archivu / 29.10. Tixtide.

Foto k akci

Type: Concert Address: Rock Pub Liberec


Říjnový program v Bunkru - 1. část

Program: 1.10. Sodoma Gomora (Řezník , Desade, Ilrick) / 7.10. SPS + Kohout plaší smrt / 8.10. Sudetská legenda (Patrik Love Icy L a Arian730) / 14.10. Lessyho Woheň (25. výročí kapely).

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Velká a malá ťapka v pohádkovém lese

DDM Větrník vás zve na tradiční akci pro rodiny s dětmi. Průběžný start 9-11:30 hod. v parku před DDM. Chystáme opět 2 trasy (jednu pro kočárky a druhou delší). Startovné 40 Kč/osoba.

Foto k akci

Type: Games – Events for children Address: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Dodo

Fantazijní dobrodružství na ostrově Mauricius.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: Naive Theatre, Liberec


Sraz fanoušků Hot Wheels

Miluješ Hot Wheels? Tak to tady nesmíš chybět! Největší akce pro milovníky angličáků Hot Wheels v Liberci, na které nebudou chybět autodráhy, burza autíček, obří herní zóna a spousta soutěží o skvělý merch a další ceny. Vše za doprovodu DJs a moderátora. Místo: Parkoviště u vstupu do NC Géčko.

Foto k akci

Type: Games – Events for children Address: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Sebastian

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků své generace se proslavil megahitem Toulavá.

Foto k akci

Type: Concert Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Ušák Chicky a zlokřeček

Mladý Chicky je jiný než ostatní. Je tak trochu neobyčejný. Narodil se jako napůl kuře a napůl zajíc. Měl štěstí, protože ho jako malého adoptoval král Petr, slavný zaječí dobrodruh. Chicky i přes své odlišnosti chce to, co každý: zapadnout mezi ostatní a mít kamarády.

Foto k akci

Type: Film showing – Events for children Address: IGI Vratislavice


Nedělní pohádky v Knihkupectví Fryč

Program: 2.10. Perníková chaloupka / 9.10. Skřítek Valerián / 16.10. Když nechtějí malé myšky spát / 23.10. V jednom lese, v jednom domku.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Nikola Šuhaj

Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi s písněmi Petra Ulrycha.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Kurz výroby macramé závěsu

Zdobíte své bydlení a rádi si dekorace vyrábíte sami? Přijďte si společně vytvořit závěs na kytky pomocí uzlíků. Registrace nutná: shermankova@gmail.com

Foto k akci

Type: Workshop Address: Coal and water storage tower


Ladislav Špaček: Etiketa ve zkratce aneb umění společenského vystupování

Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Místo konání: aula-budova G, TUL.

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: Technical University of Liberec


Říjnový program v Bunkru - 1. část

Program: 1.10. Sodoma Gomora (Řezník , Desade, Ilrick) / 7.10. SPS + Kohout plaší smrt / 8.10. Sudetská legenda (Patrik Love Icy L a Arian730) / 14.10. Lessyho Woheň (25. výročí kapely).

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


Říjnový program v Rock Pubu

Program: 1.10. Kvídův memoriál / 8.10. Vera Hermann Rock / 15.10. Shiva Rock Diva / 22.10. DangarSix + Vymazáno z archivu / 29.10. Tixtide.

Foto k akci

Type: Concert Address: Rock Pub Liberec


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Dýňová neděle

Již tradiční dýňový speciál, na kterém se pobavíte, ochutnáte spoustu dobrot nejen z dýní a vychutnáte si neděli. O zábavu se postará Motyčkovic klika se svým dýňovým workshopem, kapela NS Trio a looper IGGY.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: nám. Dr. E. Beneše


S Pydlou v zádech

Postavička prostého lidového chytráka, který zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.

Foto k akci

Type: Performance Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Jméno

Vtipná rodinná večeře ostře kořeněná ožehavými tématy.

Foto k akci

Type: Performance Address: Small Theatre


Kokedamí workshop

Přijďte zabořit ruce do hlíny a umotat si svou vlastní kokedamu. Přihlášky na e-mail: kokedamimamy@gmail.com

Foto k akci

Type: Workshop Address: Coal and water storage tower


Film pro seniory: Srdce na dlani

Film je uváděn v rámci Klubu seniorů a zvýhodněné vstupné je pouze pro seniory nad 65 let. Prodej vstupenek výhradně v Informačním centru Vratislavice.

Foto k akci

Type: Film showing Address: IGI Vratislavice


Burian

Dojemný příběh nejslavnějšího libereckého rodáka, krále komiků

Foto k akci

Type: Performance Address: Small Theatre


Romeo a Julie

Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie”. V hlavních rolích baletu "Romeo a Julie" se představí národní umělec Ukrajiny Alexandr Stojanov a primabalerína Národního divadla opery a baletu Ukrajiny Jekatěrina Kuchar.

Foto k akci

Type: Performance Address: Liberec Culture House


Říjnový program v Rock Pubu

Program: 1.10. Kvídův memoriál / 8.10. Vera Hermann Rock / 15.10. Shiva Rock Diva / 22.10. DangarSix + Vymazáno z archivu / 29.10. Tixtide.

Foto k akci

Type: Concert Address: Rock Pub Liberec


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Fauna trhy

Prodej, výstava a nákup terarijních zvířat, okrasného ptactva, techniky, krmného hmyzu, hlodavců, literatury...

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Centrum Babylon


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Čiperkové

Čiperkové vystoupí v Liberci v Babylonu v sále Expo. Vhodné pro nejmenší od 1 roku až po předškoláky. Pobaví se děti, rodiče, babičky i dědové. S Čiperky se tancuje, zpívá a dovádí. Po vystoupení se s každým rádi vyfotí. Čiperkové se už na vás moc těší!

Foto k akci

Type: Games – Events for children Address: Centrum Babylon


Zvířátka a loupežníci

Loutková pohádka o nespokojených zvířátcích, která se rozhodla, že raději utečou do světa. A jak to všechno dopadlo? To se dozvíte od Sváťova dividla.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: VRATISLAVICE Cultural Centre 101010


Semafor

Kabaret plný slavných písní Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


4TET - 4. verze

Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna.

Foto k akci

Type: Concert Address: Liberec Culture House


Strašidelná zoo

Strašidelná zákoutí, divné zvuky, hrůzostrašné instalace, živá strašidla, kostlivci, dýně, pavučiny…i letošní ročník určitě bude stát za to.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: Zoological Garden in Liberec


Sklářská Odyssea Libereckým krajem

Jak bude vypadat Evropa v roce 2050? Na toto téma měly možnost zamyslet se děti našich uměleckých, převážně sklářských škol. Děti tvořily nádherné skleněné květiny, vázy, sklenice, ale i šperky, které překvapí zručností a šikovností, kterou děti oplývají.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Pražský výběr

Fanoušci se mohou těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. Skupina vystoupí v domě kultůry v Liberci a to v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem, Jiřím Hrubešem a již stálým hostem DJ Roxtarem. Zazní průřež skladeb z alb Straka v hrsti, Výběr a Běr a také skladby v novějších úpravách.

Foto k akci

Type: Concert Address: Liberec Culture House


Říjnový program v Rock Pubu

Program: 1.10. Kvídův memoriál / 8.10. Vera Hermann Rock / 15.10. Shiva Rock Diva / 22.10. DangarSix + Vymazáno z archivu / 29.10. Tixtide.

Foto k akci

Type: Concert Address: Rock Pub Liberec


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Říjnový program ve Studiu ArtTeta

Program: 1.10. keramické šperky / 8.10. podzimní a halloweenská keramika / 15.10. skleničky zdobené powertexem / 22.10. mandaly / 29.10. halloweenské řádění / 30.10. malérečka.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Otello

Verdiho mistrovské dílo o tragické lásce, žárlivosti a intrikách.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


Fenomén pomník

Výstava o pomnících, památnících a pietních místech, která díky svému modernímu pojetí zaujmou snad každého kolemjdoucího a někdy budí pořádný rozruch.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: North Bohemian Museum Liberec


Slavomíra Ondrušová a Svätopluk Mikyta / Zpřítomnění. Myslet kresbou

Spojení myšlení a kresby se stalo základem pro vytvoření kurátorského projektu Zpřítomnění. Myšlení kresbou, ve kterém se prezentují slovenští umělci Slavomíra Ondrušová a Svätopluk Mikyta. Výstava akcentuje bezprostřednost a proměnlivost kresby, která nám napomáhá v prozkoumávání a ztvárnění světa v nás i kolem nás.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Výstava angličáků

Přijďte ukázat svým dětem s čím jste si hráli, když jste byli malí. Máte možnost zhlédnout jedinečnou výstava modelů autíček "angličáků". Najdete model z roku 1951, také zcela nové kousky z kolekcí Matchbox a Hotwheels.

Foto k akci

Type: Exhibition – Events for children Address: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Krajiny zázraků

Výstava Krajiny zázraků představí výběr z díla barokního malíře Jana Jiřího Hertla (cca 1670–1740), působícího v Turnově a Mnichově Hradišti. Hertl je jedním z „malých mistrů“ českého baroka, kteří se zasloužili o přijetí barokního stylu obyvatelstvem českého a moravského venkova.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


David Hanvald: Čtverec není kruh!?

David Hanvald patří ke klíčovým uměleckým osobnostem střední generace. Jeho výjimečností je práce s reinterpretacemi rozličných stavebních i stavebných předloh a stejně tak uměleckých děl modernistických vizuálních směrů.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS - Small Exhibition Hall


Energie a civilizace

Na 22 velkoformátových panelech nás nechávají spoluautoři výstavy zamyslet se nad tím, jak energii využíváme a jak mohou naše chování a postoje ovlivnit budoucnost. Lokálním projektům se věnují další 3 panely. Výstava je k vidění zdarma a díky nasvícení solárními panely i v noci.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Soukenné náměstí


Venezuelská příroda

Botanická zahrada Liberec zve na přírodovědnou výstavu "Venezuelská příroda" s podtitulem "Vzácné dokumenty z nyní nepřístupné země". Všechny fotografie i film, který výstavu provází, jsou originály pořízené pro Botanickou zahradu. Výstavu najdete ve výstavním pavilonu při administrativní budově.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Botanical Gardens in Liberec


Skláři z Křišťálového údolí

Prezentace přestavuje šestici vybraných sklářských osobností z Libereckého kraje, které se v různých městech (Nový Bor, Železný Brod, Harrachov) věnují vytváření špičkových skleněných výrobků. Venkovní výstavu uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci ve spolupráci s Křišťálovým údolím.

Foto k akci

Type: Exhibition – Křišťálové údolí Address: Liberec Regional Research Library


Šárka Koudelová

Šárka Koudelová patří k výrazným osobnostem na české výtvarné scéně. Její tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také prostorovým instalacím nebo videoartu. Galerie je přístupná: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Space Gallery 228


Intervence 32: Marie Tučková

Multimediální umělkyně a hudebnice Marie Tučková představí v Oblastní galerii Liberec nový projekt, kterým naváže na svou loňskou realizaci pro Cenu Jindřicha Chalupeckého a zároveň se spojí s vydáním jejího nového hudebního alba.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


RELAX LajfMůfs čtvrtky

Online klidná lekce s úvodním odreagováním, rozdýcháním a nejrůznějšími pohybovými spojeními k příjemnému rozhýbání a posílení celého těla... Více zde: https://clovece-protahuj-se.webnode.cz/products/kazdy-ctvrtek-relax-time-at-jste-kdekoli/

Foto k akci

Type: Other events Address: Visit Liberec


Na křídlech života

Cílem nové koncepce prezentace uměleckých děl ze sbírek OGL je propojení tak zvaně starého a nového umění. Současně se zaměřujeme na otevření depozitáře napříč médii od kresby, grafiky, malby přes sochu až po nová média.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Tomáš Plesl

Výstava Tomáše Plesla představí jeho tvorbu z posledních zhruba deseti let. Jeho malířské začátky se vyznačují potřebou opory v předmětnosti, avšak během posledních let se Plesl čím dál více odkloňuje od zobrazivého způsobu malby k abstraktnímu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths