Events Calendar


Starting events (16)Ongoing events (24)

Salomon Ještěd SkyRace

To nejlepší z Ještědského hřebene, technické traily, náročné výstupy i seběhy, 2x přes Ještěd, špičková konkurence, nadšené řady hobíků! Start i cíl: ZŠ Ostašov.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Ještědský hřbet


Den otevřených dveří v Severočeském muzeu

Přijďte se v sobotu podívat, jak vypadají muzejní interiéry po rekonstrukci a jak se instalují nové expozice, nahlédněte pod ruce restaurátorům při práci nebo si užijte jedinečný výhled z mimořádně zpřístupněné muzejní věže. Vstup zdarma, těšíme se na vás!

Foto k akci

Type: Exhibition Address: The Northbohemian Museum Liberec (closed)


20 DEKA DUŠE & THE BOBAND

Ojedinělé propojení duševních záležitostí folk-rockových legend Vladimíra Mišíka a Boba Dylana v jeden večer na jednom místě...<br />

Foto k akci

Type: Concert Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Liberecké všeho trhy 2020

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit, co nepotřebují ti druzí.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Mini Foodtruck festival před Výčepem č.2

Po vydařeném prvním festiválku food trucků před naším Výčepem přicházíme s pokračováním. Opět se můžete těšit na to nejlepší ze světa street foodu od tradičního BBQ až po exotiku.

Foto k akci

Type: Other events Address: Liberecký Výčep


Voskované ubrousky

Sobotní výtvarná dílna zaměřená na tvorbu voskovaných svačinových ubrousků. Veškerý materiár a milé lektorky na místě k dispozici.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Náhrdelníky a náramky všech barev

Studio ArtTeta: Přijďte si pohrát s korálky, vyrobíme si náramky z paměťového drátku a náhrdelníky z lanek, budeme navlékat a vybírat z růných barviček i velikostí skleněných jabloneckých korálků.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Obchodní centrum Forum Liberec


Dinománie v iQparku

Tvořivé dílničky - každou sobotu a neděli 14:00-14:45 v laboratoři ve 4. patře iQparku: Vytvoř si vlastního dinosaura, udělej archeologický průzkum a odhal pradávnou kostru, postav dinosaura z LEGO DUPLO atd.

Foto k akci

Type: Games – Events for children Address: iQPARK – Centrum Babylon Liberec


Sójalizmus - Nisa Film Festival

Dokument o tom, jak rostoucí poptávka po masu a průmyslové výrobní řetězce v různých částech světa vedou ke značným problémům v oblasti životního prostředí a enormní koncentraci moci v rukou globálně činných koncernů.

Foto k akci

Type: Film showing Address: Kino Varšava


Sylva

Jevištní podoba Vesnického románu Karoliny Světlé.

Foto k akci

Type: Performance Address: Malé divadlo Liberec


Severská udržitelná města

Města po celém světě čelí obrovským, ale velmi podobným výzvám – od osamělosti seniorů přes záplavy ve městech po znečištěné ovzduší. Severské země přišly na mnohá chytrá řešení, kterými mohou přispět k lepšímu životu ve městech.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Krajina Liberecka

S-art klub Liberec pořádá společnou výstavu obrazů na téma Krajina Liberecka a obrazy, inspirované básněmi ze sbírky Kytice K. J. Erbena. Výstava probíhá od úterý do pátku od 14:00 do 17:30 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Vlasta Burian Centre


Řemeslo není out

V termínu 18. – 29. 9. probíhá na náměstí tématická výstava, dne 23. 9. se koná přehlídka řemesel s programem - módní přehlídky a ukázkami řemesel.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: nám. Dr. E. Beneše


Marie Lukáčová / Siréna Živa

Marie Lukáčová připravila pro Oblastní galerii Liberec přehlídku svých dosavadních hudebních videí, která budou divákům představena formou pásma promítaného v pohodlném lounge zařízeném ve stylu samotných videí.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Tři dekády profesionálních úspěchů

V sále u administrativní budovy Botanické zahrady Liberec můžete zhlédnout výstavu fotografií, které představují speciality ze sbírek rostlin. Uvidíte snímky druhů, které kvetou jednou za mnoho let a nelze je tedy běžně vidět ani v naší zahradě, ani jinde.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Botanical Gardens in Liberec


Adam Štech

Adam Štech patří k výrazným malířům současné mladé výtvarné scény. Štechova malba je založena na inspiraci skutečných nebo nalezených příběhů a konfrontaci jednotlivých výtvarných projevů. Výstava je přístupná út a st 9:00-13:00 a 14:30-18:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Space Gallery 228


Zaostřeno na Jizerky

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu, která vzešla z 10. ročníku stejnojmenné fotografické soutěže. Snímky vás zavedou na známá i netradiční místa tohoto pohoří.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: CENTRUM BABYLON


Jiří Seifert: Sochy a obrazy

Seifertova díla jsou inspirována symbolikou starověké antické kultury, pohybem vody, především mořské hladiny, což se objevuje v jeho pozdní tvorbě. Vernisáž výstavy se koná 18.9. v 17 hodin.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS - Small Exhibition Hall


Pavla Malinová a Anna Hulačová

Letos již druhá ze série tzv. intervencí Společnosti Jindřicha Chalupeckého představí tvorbu malířky Pavly Malinové. Kromě jejích maleb na plátně a kreseb, budou ovšem součástí výstavy také figurativní sochy a busty Anny Hulačové.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

David Hanvald (nar. 1980 Liberec) patří v současnosti zcela určitě mezi nejvýznamnější umělce spjaté s regionem Liberecka, jejichž věhlas daleko přesahuje hranice České republiky. Výstava představí jeho cyklus obrazů s názvem Stavebnice, obohacen o nejnovější textové kaligrafie.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Josef Čapek: Grafická tvorba ve sbírce OGL

Oblastní galerie Liberec spravuje ve své sbírce 22 grafických listů Josefa Čapka. Jedná se o reprezentativní průřez jeho volnou grafikou, zahrnuty jsou jak všechny techniky, které používal, tak i náměty, jejímž středobodem byl člověk.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Výstava Chrastavské sklepení

Jedná se o stálou expozici o historii a pověstech Chrastavy, která je součástí Městského muzea.<br /> K této výstavě je vydána kniha "Pověsti a příběhy z Chrastavy a okolí", kterou lze zakoupit v infocentru Chrastava - tel. +420 485 143 161.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Chrastava City Museum