Vyhledávání


Mateřinka 2023

← Zurück zur Liste
Aktualisiert:14.2.2023
Ort:Naives Theater Liberec[detail]
Adresse:Moskevská 32/1846031 LiberecGPS:50°46'4.0''N; 15°03'28.5''E[Karte]
Anfang:13. 6. 2023 0:00Ende:17. 6. 2023 0:00
Veranstaltungstyp:VorstellungVeranstaltungsart:Theater, Marionetten-TheaterEmpfohlen für:Urlaub mit KindernAnnehmlichen UrlaubVeranstaltungscharakter:Gesamtstaatlich
<
>
Festival von professionellen Puppentheater , die als einzige in der Tschechischen Republik und in Europa weit verbreitet, die sich ausschließlich auf Theatervorstellungen für das jüngste Publikum zielt.

PROGRAM FESTIVALU NAJDETE ZDE

Hrát se bude kromě Naivního divadla také v Kulturním centru Vratislavice 101010, v Oblastní galerii Lázně, v Základní umělecké škole, v Jedličkově ústavu, v Divadle F. X. Šaldy a také v Jablonci nad Nisou a v Turnově. V rámci doprovodného programu proběhnou představení pod širým nebem, workshopy, k vidění budou hned tři výstavy a k poslechu koncert. Na náměstí před radnicí nebude chybět naše sloní vzducholoď Elefantelin, která zájemcům nabídne nevšední „vzduchoplavbu“ v podobě krátké produkce,“ uvedla Kateřina Pavlů, ředitelka Naivního divadla.

Úderem třetí hodiny odpolední odstartuje v úterý 13. června sedmadvacátý ročník festivalu profesionálních loutkových divadel Mateřinka tradičním průvodem pestrobarevných masek a kostýmů za doprovodu kapely Dunka Boys. Festivalové veselí následně vyvrcholí na náměstí před libereckou radnicí.

Pod širým nebem se pak uskuteční další zajímavé akce, které by si nikdo neměl nechat ujít. Po celou dobu konání Mateřinky bude možné na náměstí Dr. E. Beneše spatřit sloní vzducholoď ELEFANTELIN, ve které herci z Naivního divadla několikrát denně (od středy do soboty) odehrají své aeronautické představení. Akce je zdarma, avšak pro omezený počet diváků. Vstupenky je nutné si předem vyzvednout na pokladně divadla. Na stejném místě, v pátek 16. června v 18:30 hodin, se mohou diváci těšit na maňáskové hrdiny Punche a jeho ženu Judy, loutkovou grotesku v podání pražského divadla Buchty a loutky.

Kromě tří výstav, které budou k vidění v Severočeském muzeu, Malé výstavní síni a ve foyer Naivního divadla, jsou pro rodiče s dětmi připraveny také tři workshopy. Pod vedením zkušených výtvarníků Báry Hubené, Eriky Čičmanové a Kamila Bělohlávka si děti vyrobí své vlastní loutky a dřevěné hračky. Tvořit se bude v zahradách Jedličkova ústavu, Oblastní galerie a v Ateliéru Naivního divadla. 

K festivalu neodmyslitelně patří také koncerty. Ve středu 14. června ve 20:00 hodin proběhne v prostorách foyer Naivního divadla elektronický „hand-made“ koncert Solenoid Music v podání Michaela Döhnerta. Soubor Naivního divadla si na čtvrteční večer 15. června připravil k poslechu i tanci Naivní tančírnu. 

Součástí doprovodného programu jsou rovněž filmové projekce v rámci tzv. Ozvěn Anifilmu. Diváci se navíc mohou těšit na hudební inscenaci Princ na bílém koni, kterou pražské Divadlo Minor odehraje ve středu 14. června v 18:00 hodin v Divadle F. X. Šaldy.

Mateřinka je festival profesionálních loutkových divadel, který se jako jediný v České republice a široko daleko v Evropě zaměřuje výhradně na tvorbu pro děti předškolního věku. Do festivalového programu, který je soutěžní, jsou vybírána představení statutárních divadel, nezávislých souborů, privátních skupin i sólistů. Z nich na závěr navrhne pětičlenná odborná porota k ocenění ta nejzdařilejší.

Anlagen