Vyhledávání


Spaziergang durch das Liberecer Stadtviertel Kristiánov

← Zurück
Erstellt:11.12.2018 | Aktualisiert:9.12.2021

Adresse:GutenbergovaLiberec, 460 01GPS:50°46'6.9''N; 15°03'42.6''E[Karte]
Procházka kolem zámku, přehrady a zajímavých vil v její blízkosti.

Městská čtvrť Kristiánov byla vytvořena, aby doplňovala důstojné okolí libereckého zámku a Liebiegova paláce. Název této čtvrti je památkou na jejího zakladatele Kristina Filipa Clam-Gallasse. Výraznými budovami, které při cestě po Kristiánově potkáme, jsou nejen liberecký zámek, ale také krásná budova tělocvičny, klášter voršilek a především výstavní vily v okolí harcovské přehrady.

Králův háj je zajímavý především tím, že se jedná o první liberecké sídliště. Najdeme tu také několik sochařských objektů a nabízí se nám odsud i nevšední výhledy na Ještědský hřbet.

Až se ocitneme v místech, kde kdysi tlouklo srdce Liebiegova textilního impéria, později podniku Textilana, připomeneme si, že textilní průmysl v Liberci ovlivnil život několika generací i směřování celého regionu. Liebiegova vila a zázemí továrny – Josefínino údolí, dávají tušit velikost tehdejších majetků a velkorysost majitelů.

A naše malé doporučení – na procházku je dobré si vzít s sebou do kapsy „něco na zub“ pro ryby a kachny, žijící na přehradě. Krátké zastavení v příjemném prostředí přehrady určitě dodá této zajímavé vycházce kouzlo.

Mapka s trasou a podrobnějšími informacemi je k dispozici v příloze, nebo si ji zdarma vyzvedněte v našem informačním centru.

Anlagen