Aussichtstürme


Rozhledna Světlý vrch

← Zurück
Erstellt:17.3.2021 | Aktualisiert:7.4.2021

Adresse:– nicht zur Verfügung –GPS:50°45'49.7''N; 15°17'33.4''E[Karte]
Tato úplně nová rozhledna je dřevostavbou s půdorysem pravidelného osmiúhelníku a točitým schodištěm se 105 stupínky uvnitř rozhledny.

Výška rozhledny: 21,5 m

Nadmořská výška: 729 m n.m.

Počet schodů: 105

Tato úplně nová rozhledna je dřevostavbou s půdorysem pravidelného osmiúhelníku a točitým schodištěm se 105 stupínky uvnitř rozhledny. Vyhlídková plošina o průměru 6,5 m připomíná ptačí hnízdo. Nabízí kruhový rozhled – od Olivetské hory v Jizerských horách přes Jakušice a vrcholky Krkonoš, Kumburk, Tábor, Tanvaldský Špičák, Terezínku, Muchov, Černou studnici a Javorník zpět k Jizerkám – např. Královce.

Rozhledna je umístěna na vrcholu Světlý vrch nad obcí Albrechtice v Jizerských horách nedaleko známých turistických tras, je přístupná pouze pěšky. Pohodlné celoroční parkování návštěvníkům umožňuje placené obecní parkoviště „u Hany“. Rozhledna je od parkoviště vzdálena cca 1 km po zelené turistické značce. Rozhledna je přístupná celoročně a bezplatně.

Turisté k rozhledně dojdou také po zelené turistické značce z centra Albrechtic v Jizerských horách od skiareálu Detoa nebo odbočkou z Hřebenovky na Mariánskohorských boudách.


Öffnungszeiten
celoročně (vstup na vlastní nebezpečí, dle provozního řádu)