Veranstaltungen


Nacht der Kirchen

← Zurück zur Liste
Aktualisiert:14.2.2023
Ort:Besuchen Sie Liberec
Adresse:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[Karte]
Anfang:2. 6. 2023 0:00
Veranstaltungstyp:Sonstige VeranstaltungenVeranstaltungsart:Architektur, KirchenveranstaltungenEmpfohlen für:Annehmlichen UrlaubVeranstaltungscharakter:Regional
Nacht der Kirchen heisst alle Menschen guten Willens zu gemeinsamen Sitzungen einzuladen und die Schönheit der christlichen künstlerischen und architektonischen Schätzen zu entdecken.

V Liberci se Noci kostelů dne 2. června zúčastní tyto objekty (program se zobrazí po kliknutí na vybraný objekt):


Výstava obrazů, Třígenerační sbor TUL, Cum decore a Cum amore, talkshow Petra Vydry, Sukovo kvarteto v čele s Danielem Matějčou, pohled na město z výšky. 

Výstava obrazů, loutkářský příběh, BG Trio koncert, Tcheichan v duu a Anežka Čejchanová, historie kostela trochu jinak a další.

Koncert dětského pěveckého sboru Kokrháček, venkovní program pro rodiny s dětmi, prezentace života sv. Zdislavy, vyhlídka z věže kostela, prohlídka původních artefaktů kostela, přednáška o obyvatelích Hanychova, koncert sboru Kvintus, varhany a zpěv ZUŠ Liberec a ZUŠ Jabloňová.

Kostel bude zpřístupněn po celou dobu tj. od 18 do 21 hodin, zajištěno bude občerstvení, prohlídka kostela s výkladem, bude možné zapálit svíčku za blízkou osobu, aj. V 18 hodin koncert smíšeného pěveckého sboru A my taky. K návštěvě vás srdečně zve Spolek přátel Ostašova.

Hudba k poslechu, promluva o faře, zajímavosti města, poezie, vystoupení dětí z Hrádku n.N., čtená pohádka pro zasmání, vystoupení maminek a dětí z Ukrajiny, klavírní přednes, zpěv s akordeonem.

Komentovaná prohlídka kostela, představení minulosti kostela i aktivit s kostelem spojených (ADRA, Naděje, PROTĚŽ a Úsměv pro Kryštofa).

Výstava bohoslužebných předmětů, prohlídka interiéru kostela, Violium - violové kvarteto.

Kaple Panny Marie U Obrázku (Ruprechtice) / pozor výjimka, tady se "Noc kostelů" koná už 1. června
Čeká vás výstava a koncert ze ZŠ nám. Míru, představení Divadla na kliku, koncert libereckého dechového sextetu i letní kino před kostelem - Lípa Musica.

Komentovaná prohlídka kostela a kůru, seznámení s historií, prohlídka věže a krovu, hra pro děti, ukázka židovských tanců, prohlídka klášterní kaple.

Výtvarná dílnička pro děti, výstava výtvarných prací žáků ZŠ Vratislavice, přednáška na téma Rodina odsouzených osob, koncert dětí a spřízněných duší vratislavické farnosti, prostor k individuální prohlídce kaple, prodejní výstava obrázků z Rujány.

Komentované prohlídky kostelní věže, komentované prohlídky kostela, koncert Gospel Generation.