Genießen Sie^Liberec


Našlapaný liberecký léto

← Zurück
Erstellt:16.6.2020 | Aktualisiert:19.6.2020

Program na letní měsíce je nabitý k prasknutí, pojďte se s námi podívat, co vás čeká, pokud se rozhodnete strávit léto v Liberci.

Open-air koncerty

Prázdninový program je opravdu pestrý a už teď je jasné, že to bude velká letní jízda. Před libereckou radnicí se v rámci „Léta na náměstí“ představí například  undergroundová legenda Plastic People of the Universe (18. 7.). Pokud fandíte české populární scéně, tak vás jistě potěší, že do Liberce míří Tata Bojs, Vypsaná fiXa, Divokej Bill, Čechomor nebo třeba Barbora Poláková. Open-air koncerty zkrátka Liberec pořádně nažhaví.

Komentované prohlídky

Rozmanitá je i nabídka komentovaných prohlídek – město si můžete prohlédnout „v proměnách“ času, s rytířem Rolandem, po stopách filmařů nebo tradičně s profesionálním průvodcem. Komentované prohlídky nabízí i Zoologická zahrada Liberec. Během hodiny a půl se projdete zahradou a dozvíte se spoustu zajímavých informací ze života zvířat. Prohlídky se konají každý všední den v 10 a ve 14 hodin.

Divadla, letní kina i umění

Velkou událostí bude dvoudenní Liberecký jarmark, díky kterému se do města vrátí golem (15. a 16. srpna). Tuto historickou slavnost tradičně doplňují ukázky dobových tanců, písní a tržiště. Ani o prázdninách se vám nemusí stýskat po divadelních hrách. Před radnicí nebo v Lidových sadech se koná hned několik představení pro děti i dospělé. A ošizeni nebudete ani o promítání pod širákem, které se také nastěhovalo do "Liďáků" nebo coby Kino na kolečkách zavítá do Parku Budyšínská. Ať už vyhledáváte divadlo, nebo dáváte přednost kinu - přijďte se podívat, jak u nás Hvězdy pod hvězdami zazáří.

Pokud máte rádi výtvarné umění, zaujmou vás jistě i nabídky místních výstavních síní. Oblastní galerie Liberec – Lázně láká na unikátní sbírku geometrických abstrakcí: Geometrické struktury – Pocta Zdeňku Sýkorovi a v bazénové hale na vás čeká Interference od Josefa Šafaříka, Adély Bébarové a Dávida Sivého. Alespoň střípek z Křišťálového údolí si můžete prohlédnout v Malé výstavní síni, kterou o prázdninách ozdobí kresby skláře Zdeňka Lhotského.

A mnoho příležitostí pro sportování

Zajímá vás spíš sport? Pak i na vás je Liberec skvěle připraven. Rozmanité okolí města nabízí skvělé možnosti pro silniční i horskou cyklistiku. Rodiny s dětmi se kopců bát nemusí, cyklostezka podél řeky Nisy pro ně bude ideální. Přehled všech tras, i těch pro turisty, najdete ve sportovní části turistického webu města.  Pokud je vaší doménou běh, pak jistě přijedete na některý z těchto závodů: NN Night Run Liberec (8. 8.), Ještědský klasik 2020 (8. 8.), Běhej lesy – Jizerská (29. 8.).

Liberec je zkrátka ideálním místem pro vaši letní dovolenou – zajímavé památky i architektura, ubytovací zařízení, kde se budete cítit jako v bavlnce. A gastronomie? O té se nedá vyprávět, tu musíte ochutnat sami. Už nám věříte, že to bude jízda? Tak nastupovat, příští stanice LIBEREC.