Steampunk v Babylonu


Centrum Babylon v Liberci se pyšní novým přírůstkem do steampunkové výzdoby svých prostor. Faustův dům je hotov a jeho fantaskní ztvárnění si můžete prohlédnout hned vedle vchodu do Lunaparku.

 

 

Designem ve stylu steampunku je bohatě zdoben také místní Aquapark, kde najdete velkou panoramatickou malbu jménem “Šťastná cesta”. Přestavuje ji obraz o velikosti 38 m2, který zachycuje vzducholoď odlétající do dalekých světů, chobotnici, velký maják s větrnou elektrárnou a další zajímavé prvky typické pro tento podivuhodný umělecký styl.

Vstupem do Aquaparku se tedy rázem ocitnete ve sci-fi světě kapitána Nema se třemi tobogany, adrenalinovým trychtýřem, širokou skluzavkou i divokou řekou. V zákoutích přímořského městečka naleznete vodotrysky, gejzíry, vířivku a tajemné jeskyně. Malé raubíře pobaví mělký bazének nebo interaktivní vodní hrad. Působivou podívanou nabízí hned 3x denně 3D Laser show spojující hru barev, fascinující animace a dýmové efekty.

 

 

 

Centru Babylon najdete kromě Aquaparku a Lunaparku také např. iQpark, zrcadlový Labyrint, wellness, hotel a podobně. Důvod k návštěvě tu zkrátka najde každý.