Letní provoz skiareálu Ještěd


Čtyřsedačková lanovka Skalka zahajuje letní provoz již 19. 4. 2019.
Skalka - mapa

Ceník lanovkyJízdní řád - Skalka

 

Zahájení provozu: 19. 4. 2019
Provozní doba:
DUBEN:
sobota, neděle, svátky
mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny
 
KVĚTEN, ČERVEN:
středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle
mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny
 
ČERVENEC, SRPEN:
7 dní v týdnu
 
ZÁŘÍ:
soboty, neděle,
mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny          

Ukončení provozu:   29. 9. 2019

 

 

Ještědské stezky

Skiareál Ještěd zve na stezky a rozdává k tomu palačinky nebo pivo!

Skiareál Ještěd nabízí dobrodružství, sport i zábavu celoročně. Již vloni v létě byly vybudovány edukativně zábavné stezky, které jsou zajímavou alternativou pro procházku lesem po sjezdovkách. Pro pěší turisty jsou připraveny naučné stezky, Pivovarská a Mlynářská, kdy po jejich zdolání každý získá odměnu v gastro Kiosku Skalka. Cestou se děti i rodiče mohou dozvědět na stanovištích s cedulemi zajímavé informace o regionu a místní výrobě.

Hrací karta formou kvízu s otázkami je pak opravňuje soutěžit o drobné ceny. Návštěvník si vyzvedne na pokladně v multifunkční budově hrací kartu, která se nachází nedaleko konečné stanice tramvaje, a může si vybrat, jakou trasu dle náročnosti zvolí. Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy odměnu například palačinku nebo pivo.

Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská“ a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka“, která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Obě stezky vznikly přímo ve Skiareálu Ještěd na stávajících sjezdových tratích, které lyžaři znají ze zimy tak, aby co nejméně zasahovaly do přírody a poskytovaly nádherný výhled na Liberec a okolí. V cíli stezek dostane návštěvník odměnu – na Mlynářské palačinku a na Pivovarské příznačně pivo.

Ještěd - mapa areálu
Podrobné informace ke Skiareálu Ještěd najdete na stránkách www.skijested.cz
Text a foto: Skiareál Ještěd