Rozhlédněte se po Liberci z výšky věží


Už jste někdy viděli Liberec z vížky? Tedy z věžičky? Jestli ne, pak určitě přijměte pozvání na právě takovou procházku naším městem. Shora totiž uvidíte mnohem víc, tak se nebojte brát život s  nadhledem a lehkostí!

vez_rozhled_slide

Vyhlídka z libereckého mrakodrapu

V Jizerských horách najdete nejvíc rozhleden v Čechách, ovšem prohlédnout si okolí pěkně z výšky můžete i přímo v Liberci, který s Jizerkami tak hezky sousedí. Jedinečný pohled na město vám nabízí třeba liberecký mrakodrap – Krajský úřad Libereckého kraje. Na vyhlídku v 17. patře vás v pracovních dnech vyveze páternoster, tedy „osobní oběžný výtah“, který je s výškou téměř 60 metrů nejvyšším v ČR a i v Evropě by našel jen málo konkurentů.

Pohled na centrum z radniční věže

Podobně hezké pokoukání je o letních prázdninách také z radniční věže, kam sice musíte vystoupat po svých, zato však s průvodcem, který vám cestou ještě ledacos zajímavého ukáže a poví. Navíc při procházce po radničních chodbách můžete obdivovat barevné vitráže, nástropní malby i bohaté zdobení interiérů, a pokud zamíříte do obřadní síně, ocitnete se v sále, kde dobro pohádkově vítězí nad temnými silami.

Nejkrásnější liberecká čtvrť pohledem z muzea

Pohledem na nejkrásnější libereckou čtvrť vás okouzlí rozhled z muzejní věže, která je věrnou kopií věže původní liberecké radnice a také samo Severočeské muzeum rozhodně stojí za důkladnější prohlídku. V tematických sbírkách se vám tu představuje „Krása a užitek“ evropského umění, příroda Jizerských hor v expozici „Doteky severu“ i bouřlivé dějiny města v expozici „Libereckých fragmentů“.

Rozhledna kulturního centra “Liďáky”

V sousedství zoo vás zase láká do výšky věž kulturního centra Lidové sady, které stále zůstává vyhledávanou dominantou této části města, přestože nedávno oslavilo krásné 120. výročí.

Pohled z tajemného hrádku v Jizerkách

Pětici vyhlídek doplňuje o kilometr dál ještě oblíbená výletní restaurace a rozhledna Liberecká výšina ve stylu středověkého hradu, jejíž interiéry nedávno prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Tahle budova úmyslně klame vzhledem. Vypadá starobyle, i když pochází teprve z počátku 20. století a její kuchyně vám poškádlí chuťové buňky lahůdkami, které jsou už vysloveně moderní.

 

Náš tip: Prohlédněte si i další rozhledny a vyhlídky, v bližším i trochu vzdálenějším okolí Liberce je rozhodně z čeho vybírat!