PoznejteˆLiberec


Městské informační centrum Liberec pro vás připravilo procházky po libereckých čtvrtích, které vás seznámí s nevšedními místy, pozoruhodnými stavbami i zajímavými informacemi k nim. Mapky si můžete zdarma vyzvednout na infocentru nebo si je stáhnout ve formátu PDF.

Přejeme příjemné zážitky na toulkách městem. 

 

Liberec - Staré město

STARÉ MĚSTOˆLIBEREC
Při návštěvě Liberce se určitě projděte po Starém Městě. Spatříte zde ty největší architektonické klenoty, které se ve městě nachází, a zároveň se příjemně projdete.

mapa a popis (*pdf) 

 

Liberec - nové město

NOVÉ MĚSTOˆLIBEREC
Zveme vás k procházce liberecké čtvrti Nové Město, ve které můžete nasát atmosféru starého Liberce. Čekají na vás žulou dlážděné křivolaké uličky, původní hrázděná stavení, staroliberecké domky místních tkalců, výstavné měšťanské domy, kostely nebo klidná vilová čtvrť a to vše nedaleko rušného centra města.

mapa a popis (*pdf)

 Liberec - Kristiánov

KRISTIÁNOVˆLIBEREC
Další naše procházka vede libereckou čtvrtí Kristiánov. Tento okruh bude trochu náročnější, protože vás čeká stoupání od přehrady Harcov na sídliště Králův háj, ale jistě to nebude vadou na kráse této procházky.

mapa a popis (*pdf)

 

bty

DOLNÍ CENTRUM^LIBEREC

V téhle části Liberce je spousta lidí, kteří někam cestují nebo vyrazili na nákupy.  Šrumec je tu proto pořádný. Málokdo si při tom shonu všimne, že i tady jsou domy se zajímavou architekturou nebo historií. Pojďte je objevit spolu s námi.

mapa a popis (*pdf)