Rodný dům Ferdinanda Porscheho je otevřen


ŠKODA AUTO otvírá rodný dům Ferdinanda Porscheho

Po roční rekonstrukci může od 11. listopadu 2016 veřejnost navštívit dům č. p. 38 v Tanvaldské ulici, kde se 3. září 1875 narodil světoznámý automobilový konstruktér Ferdinand Porsche. Společnost ŠKODA AUTO, která dům vlastní, mu vrátila původní podobu a uvnitř nainstalovala expozici, která návštěvníkům ukazuje inženýrské umění osobností pocházejících z tohoto regionu i blízkého okolí, a poukazuje na průmyslovou tradici. Jedna z částí také představuje nové vize a technologie automobilového průmyslu a k vidění je i replika vozu Lohner-Porsche. Samostatná část expozice je věnována také životu Ferdinanda Porscheho a jeho rodiny.

porsche_FBvratislavice

 

Otvírací doba: pátek-neděle od 9:00 do 17:00 hodin.

Vstupné:

dospělí: 50 Kč

snížené vstupné*: 30 Kč

rodina: 120 Kč

*snížené vstupné: děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, zaměstnanci ŠKODA AUTO (po předložení MFA průkazu)

Zdarma: ZTP, ZTP/P a 1 osoba jako doprovod, děti do 6 let, novináři, odborní pracovníci muzeí, galerií a památkových institucí (po předložení průkazu AMG, NPÚ), u skupin řidič autobusu, 1 doprovodná osoba od cestovní kanceláře, 2 doprovodné osoby u školních skupin.

 

 

Foto: FB Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou