Nové umění ve městě


Meteorit před radnicí

Náměstí před libereckou radnicí zdobí nová socha. Objekt je umístěn u pravé strany radnice a nese název “Meteorit”. Autorem je Petr Zubek. Slavnostní odhalení proběhlo dne 24. června a socha zůstane na náměstí přibližně rok.
 
„Byl to nelehký úkol, vytvořit něco, co by fungovalo vedle dominantní a členité budovy historické radnice. Rozhodl jsem se vytvořit přírodní útvar ve formě kamene, který bude připomínat meteorit. Něco, co se nebude navzájem rušit a zároveň by to ve sdíleném prostoru fungovalo. Lidé si v tom mohou hledat cokoliv, pokaždé objevovat nové detaily. Vychází to z mojí fascinace přírody, skal a z neustálého objevování. Objekt vznikal intuitivně, skládal jsem na sebe různé materiály a artefakty.” řekl Petr Zubek. Autor nového díla u radnice spojuje ve své osobě česko-německé partnerství. Žije v Düsseldorfu, kde i studoval akademii výtvarného umění.

Art Week a Objekt Liberec

Centrum města ožilo v sobotu 24. června objekty a interaktivními instalacemi od českých i německých umělců. V historickém středu Liberce začal týdenní festival Art Week, současně s ním i výstava Objekt Liberec. Díla českých a zahraničních umělců budou v Parku Clam-Gallasů (u libereckého zámku) k vidění po celé prázdniny.