Šperky z Křišťálového údolí zdobí Divadlo F. X. Šaldy


Unikátní spojení křehké krásy severočeských šperků a divadelního umění – to nabízí svým návštěvníkům liberecké divadlo v rámci projektu Křišťálové údolí v Divadle F. X. Šaldy.

Šperky, které obdivuje celý svět, budou k vidění na prodejní výstavě ve foyer historické budovy divadla po celou sezonu. Sklářství a šperkařství je tradičně spjaté s krajem na  severu Čech. Právě na to má upozornit projekt Libereckého kraje „Křišťálové údolí – Crystal Valley“, který má představit všem zájemcům taje těchto řemesel a jejich dosud přežívající přítomnost v našem okolí. S novou divadelní sezonou se v Divadle F. X. Šaldy postupně představí pět místních šperkařů a výrobců bižuterie. Kromě výstavy překrásných šperkařských děl je pro diváky na premiérách připraven i bohatý  doprovodný program.

Křišťálové údolí v divadle

Křišťálové údolí v divadle

Jedinečným počinem je pak speciální vizuální představení „Křehká krása čtyř živlů“, které připravili členové libereckého baletu. Jednotlivé tance v choreografii šéfky baletního souboru Mariky Mikanové jsou stylizovány do přírodních živlů, které se všechny tak či onak podílejí i na výrobě křišťálových pokladů.

Text, foto a video: Divadlo F. X. Šaldy