Jarní mláďata v Zoo Liberec


Takin čínský
Také letos se naše zoo může chlubit novými potomky vzácných takinů čínských. Jedná se o dva samečky a dvě samičky, které již od prvních dnů můžete vidět ve výbězích. Od roku 2002 se našim ošetřovatelům podařilo odchovat již 39 mláďat. Před šestnácti lety byli takini čínští dovezeni do zoo pod Ještědem přímo z Číny a na dlouhou dobu se jednalo o jediné exempláře tohoto zvířete v Evropě. I nadále je naše zoo jediným chovatelem takinů čínských na starém kontinentě.

Antilopa koňská
Kromě malých takinů se Zoo Liberec raduje i z mláděte čtvrté největší antilopy světa-antilopy koňské. Sameček, který přišel na svět v polovině března už pravidelně následuje matku a ostatní antilopy do venkovního výběhu.

Kůň domácí – miniappaloosa
Po mláďatech takinů a antilop se řady našich zvířat rozšířily i o přírůstek koňů domácích, miniappaloos. V úterý 13. 3. 2018 přišla na svět malá samička a podle slov svých ošetřovatelů zdárně prospívá. 

Surikata
Nové přírůstky mohou návštěvníci spatřit i ve výběhu surikat, jež patří mezi jedny z nejoblíbenějších zvířat v zoologických zahradách. V polovině února se v liberecké zoo narodila tři mláďata a současnou skupinu tak nyní tvoří celkem sedm členů.

Využijte krásných jarních dní a přijďte si prohlédnout Zoologickou zahradu Liberec!