3 dobré zprávy z liberecké dopravy

Hned počátkem května to můžete pořádně rozjet. Čekají vás totiž sváteční jízdy historickou tramvají, jízdy historickým autobusem až na zubačku a bude také obnoven meziměstský provoz tramvají.

 

Sváteční jízdy historickou tramvají
Během svátečních dnů 1.5. a 8.5. proběhnou tradiční jízdy na lince č. 1 (Horní Hanychov – Lidové sady-ZOO). Po oba dny bude vypravena „pražská“ historická souprava, tvořená motorovým vozem č. 351 (rok výroby 1915) a vlečným vozem č. 1202 (rok výroby 1930). Jízdné: v prodeji u průvodčího ve vozidle, platba pouze v hotovosti.


Jízdy historickým autobusem na zubačku
V sobotu 4.5.2024 se koná také první z letošních jízd linkou č. 111 (Liberec – Jablonec n/N – Tanvald – Kořenov) na Zubačku historickým autobusem Škoda 706RTO.


Obnovený tramvajový provoz na trase Liberec-Jablonec
Náročná modernizace tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou skončila. Tramvaje se na novou trať mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou vrátí od 1. května. Společná tramvajová trať mezi městy Liberec a Jablonec nad Nisou byla otevřena v roce 1955. Svými 12 kilometry délky je druhou nejdelší meziměstskou tramvajovou tratí v České republice.

Fotografie a informace: Boveraclub, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou