Kalendarz wydarzeń


Imprezy począwszy od tego dnia (7)Imprezy długoterminowe (25)

Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Przedstawienie – Impreza dla dzieci Adres: iQlandia Science Center Liberec


iQLANDIA: Výprava ke hvězdám v Planetáriu

iQlandia ve svém Planetáriu uvádí projekci pod názvem Výprava ke hvězdám. Snímek z dílny Amerického přírodovědného muzea v New Yorku vás vrátí o několik miliard let zpátky, stanete se svědky vzniku i zániku hvězd, včetně té naší největší – Slunce, zhlédnete výbuchy supernov nebo například zjistíte, jak vypadají místa mimo Sluneční soustavu.

Foto k akci

Typ: Projekcja Adres: iQlandia Science Center Liberec


Starci na chmelu

Jevištní podoba legendárního a vůbec prvního českého filmového muzikálu plného nestárnoucích melodií v podání Městského divadla.

— Foto nie dostępne —

Typ: Przedstawienie Adres: Teatr Miejski Jablonec nad Nisou


Strom života pro dobrovolnické centrum při KNL Dobromysl

Ocenění převezme dobrovolnické centrum při krajské nemocnici v Liberci Dobromysl, které bude reprezentovat jeho vedoucí Tomáš Hendrych. Patronem večera bude Petr Hirsch, poutník a organizátor Camina na kolečkách, kdy skupina dobrovolníků doprovázela během pouti do Santiaga de Compostella vozíčkáře Honzu Duška.

Foto k akci

Typ: Inny typ imprezy Adres: KultiVAR


Skol!!!

Najbardziej znana impreza narciarstwa długodystansowego w Republice Czeskiej, podobnie jak inne ważne wydarzenia sportowe, rozszerza się również na sztukę. Dwunastu czeskich artystów było inspirowanych fenomenalnym wyścigiem i atmosferą oraz tworzyło dzieła sztuki, które można zobaczyć w naszej galerii.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Ve čtvrtek 15.3. otvírá galerie tři nové výstavy: finalistka Ceny Jindřicha Chalupeckého Viktorie Langer vystaví v Liberci své experimentální malířské přístupy, významný mexický architekt Alberto Kalach představí svoji aktuální tvorbu výrazně ovlivněnou ekologickými přístupy a třetí výstava Bydlet spolu se věnuje fenoménu společného bydlení (koldomům) v české architektuře.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Výstava: Kapitoly vědeckotechnické revoluce

Výstava komiksů mapující milníky v dějinách vědeckoprůmyslové revoluce. Téma zpracovali studenti magisterských a bakalářských ročníků ateliéru ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením MgA. Ing. Václava Šlajcha.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Wojewódzka Biblioteka Naukowa Liberec


Pastely Petra Jeništy

Pastely Petra Jeništy ve dvou cyklech: Vztahy a Stav vědomí. Výstava je přístupná út-pá: 14:00-17:30 hodin. Zahájení výstavy ve čtvrtek 1.3. od 17:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Centrum Vlasty Buriana


Helga Santel: Rej andělů

Ve výstavní síni vestibulu krajského úřadu v Liberci se od 6. do 29. března bude konat expozice severočeské rodačky Helgy Santel, která představí obrazy, jež odrážejí autorčino vnímání dobra a pomoci skrze symbolické převtělení v anděly. Výstava je přístupná v pracovní dny od 8 do 17 hodin, v pondělí a středu o hodinu déle a v pátek do 16 hodin.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Krajský úřad Libereckého kraje


Výstava: 4 v 1

Výstava čtyř fotoklubů. Pořádá: Fotoklub Obscura, Fomaklub, Fotoklub 7.65 a sdružení fotografů Fotošálek ve spolupráci s KVKLI

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Wojewódzka Biblioteka Naukowa Liberec


Magická příroda tří kontinentů

Výstava představuje unikátní snímky z tvorby profesionálního fotografa Jiřího Stránského, které zachytil na svých cestách po třech kontinentech za poslední tři roky. Výstava je přístupná zdarma v čase: po-čt 7:30-16:00 hod., v pá 7:30-15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Kodap


Výstava: Kouzlení

Společenský klub vás srdečně zve na výstavu "Kouzlení", která se koná v Městské galerii. Můžete se těšit na fotografie jizerských vod, potoků a tůní.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Městská galerie Chrastava


Okropności wojny

Wystawa poświęcona wojnie trzydziestoletniej – konfliktowi trwającym od 23 maja 1618 do 24 października 1648 pomiędzy protestanckimi państwami Świętego Cesarstwa Rzymskiego (I Rzeszy) wspieranymi przez inne państwa europejskie (takie jak Szwecja, Dania, Republika Zjednoczonych Prowincji, Francja) a katolicką dynastią Habsburgów.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Dotyk Midasa

Midas (w legendach) poprosił, aby każda rzecz, której dotknie, zamieniała się w złoto. Wystawa sztuki współczesnej o nazwie Dotyk Midasa ukaże dzieła sztuki od autorów: Natália Trejbalová (Włochy), Milan Mazúr, Zuzana Žabková (oba Słowacja), Andrea Mikysová lub Ivana Pavlíčková (Czechy).

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Karel Štědrý

Karel Štědrý se již od počátku své tvorby profiluje jako odvážný kolorista s výjimečnou malířskou formou, která uplatňuje prostorové vnímání malby. Tvorba odkazuje ke geometrické abstrakci, ale i k velkoměstskému sprejerskému gestu. Galerie otevřena: út-st 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Prostor 228


Výstava Brasil Ride

V Kavárně Bez konceptu jsou vystaveny fotografie z legendárního etapového cyklistického závodu Brasil Ride. Vernisáž se koná 16.2., kdy fotografie i závod samotný představí Jiří Novák, který se slavné Brasil Ride zúčastnil několikrát a třikrát ji dokázal vyhrál!

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Kavárna Bez konceptu


Alberto Kalach: Master of Mexican Architecture

Alberto Kalach je bývalým kolegou Louise Barragána a stejně jako on je posedlý zahradami. A proto svoje budovy noří podobně jako Barragán do přírodního rámce. Často se ve spojení s jeho tvorbou hovoří o nekompromisním přístupu k ekologii a a snaze propojení architektury s přírodou.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Bydlet spolu: České kolektivní domy

Výstava o kolektivním bydlení, tzv. koldomech, je pojatá chronologicky a v každé dobové etapě se věnuje dominantním sociologickým, politickým, urbanistickým ad. důležitým tématům. Kromě architektonických modelů a plánů výstava představí rovněž dobové vybavení bytů nebo vzpomínky pamětníků.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Viktorie Langer/Caramello

Novou sezonu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2017 zahájí Viktorie Langer s instalací představující její experimentální malířské přístupy.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Krajský úřad Libereckého kraje