Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (118)Probíhající akce (11)

Febiofest

Tradiční prestižní filmová přehlídka opět v Kině Varšava.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Kino Varšava


Juniorský maraton 2019

23. ročník Juniorského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne 4,2 km a celé družstvo se společnými silami snaží dorazit do cíle dříve než soupeři. Start: park Lidové sady.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberec


Liberecké Velikonoce 2019

Srdečně vás zveme na velikonoční trhy na náměstí před libereckou radnici. Kromě bohatého výběru tradičního velikonočního zboží se můžete jarně naladit také některou z doprovodných akcí.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Ujetá ruka: Premiéra

Drsná akční komedie jednoho z nejhranějších současných světových dramatiků se odehrává během jediného večera v levném hotelovém pokoji v zapadlém americkém městečku.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Krajský den Země a jarní Tatrhy

Tatrhy se vrací do Liberce! V dubnu se potkáme na novém místě (v Parku Clam-Gallasů) a k Tatrhům se tentokrát přidávají oslavy mezinárodního Dne Země. Tatrhy budou ve své tradiční podobě doplněné o nové workshopy a spoustu překvapení.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Park Clam-Gallasů


Srpen v zemi indiánů: Premiéra

Všechny šťastné rodiny jsou si něčím podobné, řekl kdysi Tolstoj, ale každá nešťastná rodina je nešťastná svým vlastním způsobem. Rodina ve hře Tracyho Lettse, jednoho z nejvýraznějších amerických autorů současnosti, je nešťastná v mnoha ohledech, protože je zachycena v celé příbuzenské šíři formou, která se v posledních padesáti letech již téměř nevyskytuje.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Ostašovské poutní slavnosti s připomínkou bitvy

Tradiční poutní slavnosti, po celý den probíhá bohatý kulturní program pro děti i dospělé, součástí programu je připomínka významné historické události nejen pro město Liberec, ale pro celý region "Bitva u Liberce".

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Liberec - Ostašov


Odstávka kabinové lanové dráhy na Ještěd

Od 1. dubna do 20. června 2019 je kabinová lanová dráha na Ještěd mimo provoz. V uvedeném termínu probíhá jarní revize a rekonstrukce elektrického zařízení spojeného s výměnou pohonu a zabezpečovacího zařízení. Děkujeme za pochopení.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kabinová lanová dráha Liberec - Ještěd (celoroční)


Veřejné čtení z knihy Ve světle Pravdy

Veřejné čtení z knihy Ve světle Pravdy na téma „Odkud pocházíme, kam jdeme?“. Následující týden 10. dubna od 17.30 hodin se na stejném místě uskuteční diskusní večer, který na čtení naváže. Jste srdečně zváni.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****


Velikonoce očima dětí

V termínu 4.-23.4. probíhá v 1. a 2. patře historické budovy radnice 20. ročník tradiční výstavy a ukázky tvořivosti dětí z libereckých mateřských škol.

Foto k akci

Typ: Výstava – Velikonoční akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


Komentovaná prohlídka výstavy Jana Měřičky

Poslední komentované prohlídky k výstavě Neklid davu Jana Měřičky. Spolu s autorem vás jeho tvorbou provede znalec jeho díla, přítel a spolupracovník Jaromír Typlt. Vstupné: 20 Kč.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Veřejné projednání: Liebiegův palác - Centrum aktivního života

Zajímá Vás, co se chystá v bývalé Oblastní galerii Liberec? Přijďte 4.4.2019 v 17 hodin na veřejné projednání do Liebiegova paláce, dozvíte se více. Pro zájemce je připravena možnost předchozí prohlídky objektu od 16:00 a 16:30. Kapacita skupin je omezena, proto je třeba zajistit si rezervaci prostřednictvím e-mailové adresy lucie.hajska@magistrat.liberec.cz.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Vila Johanna Liebiega mladšího (Liebiegův palác)


Komentovaná prohlídka výstavy Jana Měřičky

Poslední komentované prohlídky k výstavě Neklid davu Jana Měřičky. Spolu s autorem vás jeho tvorbou provede znalec jeho díla, přítel a spolupracovník Jaromír Typlt. Vstupné: 20 Kč.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


8. abonentní koncert 60. sezony komorní hudby - LYRA DA CAMERA

je komorním sdružením hudebníků-sólistů, kteří se ve své umělecké činnosti zaměřují na interpretaci komorní hudby především období baroka a klasicizmu, tj. období 17. a 18 století. Nevyhýbají se ani skladbám novějším, včetně děl soudobých autorů.<br /> Johana Rosická – soprán, Kateřina Chudobová – flétny příčné a zobcové,<br /> Bledar Zajmi – violoncello, Jitka Navrátilová - cembalo, klavír, umělecké vedení.<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Dagmar Pecková, Hradišťan, Spirituál Kvintet

Po úspěšných a beznadějně vyprodaných jarních koncertech roku 2018 se interpreti na prosbu mnoha posluchačů opět spojí a vystoupí v patnácti městech ČR. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách a to napříč hudebními žánry.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Ukliďme Česko

Připojte se a pomozte udělat Liberec hezčí! Úklid proběhne na celém území města, zájemci i skupiny se mohou hlásit u koordinátora akce na emailu vinar.michal@magistrat.liberec.cz nebo na telefonu 485243451.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberec


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci je možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Kryt civilní obrany Liberec


VELIKONOČNÍ DÍLNY

Tvůrčí dílny pro celou rodinu na velkém sále. Doprovodný program v Experimentálním studiu: v 9.30 vystoupí dětský sbor Červík Pepík ze ZŠ a ZUŠ Jabloňova, v 11.30 vystoupí dětský sbor Slunečnice ze ZŠ Švermova, ve 13 a ve 14.30 můžete zhlédnout pohádkové představení Divadla Na kličku, Vstupné 30,-Kč na celý den pro osobu starší 3 let.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Lidové sady Liberec


Sváťovo divadlo v Plaze

Program: 6.4. Princezna na hrášku / 27.4. O perníkové chaloupce / 18.5. Kašpárek a baba Jaga / 8.6. O Budulínkovi.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Velikonoce na statku

Tvořivé dílny (plstění, drátkování, pletení pomlázky ...v čase 10:00-14:00 hod.), svezení na koni (11:30-12:30 hod.), hudební vystoupení (od 14:30 hod.), doprovodný program (občerstvení, jarmark regionálních výrobců, naučná stezka areálem...10:00-15:00 hod.).

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Oldřichov v Hájích


Jarmark a nejen velikonoční

Výrobky z korálků, háčkované věci, tvorba pletená z papíru, dekorační a jiné ručně vyrobené produkty.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Velikonoční akce Místo konání: Nejen kavárna


Henna workshop s Ištabelou

Workshop malování Hennou. Malování hennou je prastará technika zdobení těla, pomíjivé tetování, které vám za 2 až 3 týdny zmizí.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: KultiVAR


Den otevřených dveří

Zveme vás na prohlídku Muzea papírové krásy, kde jsou vystaveny blahopřejné pohlednice i další blahopřání.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Muzeum papírové krásy


Jaro v Machníně

Vystoupí dětí ze ZŠ Machnín + smyčcový kvartet čtyř tet, od 15 hodin zajištěno občerstvení u kostela. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Kostel Božského Srdce Páně, Machnín


NIGHT OF WARRIORS XV

Galavečer bojovníků Night of Warriors pořádá již 15. ročník! Night of Warriors je výjimečné především atmosférou, která je nesrovnatelná s těmi, kteří jsou k vidění na jiných večerech bojových umění nebo i jiných sportovních akcích v ČR.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Výstava: Moje tělo

Tato jedinečná interaktivní výstava MOJE TĚLO umožní poznat dětem i dospělým, jak funguje srdce, mozek, plíce nebo střeva, to vše díky exponátům v nadživotní velikosti. Prohlídka probíhá formou exkurzí trvajících cca 40 minut, které ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00 vždy v celou.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

Přijďte si pro podpis Zdeňka Pohlreicha do jeho zbrusu nové kuchařky FRESH. Autogramiáda probíhá v přízemí OC Forum u knihkupectví LUXOR.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


MONOGRAM

Pražská bluegrassová skupina pohybující se na pomezí žánrů akustické hudby. Evropská bluegrassová skupina roku 2008 a 2014. V Čechách několikrát oceněná jako nejlepší instrumentální skupina. Monogram pravidelně vystupuje na předních festivalech v ČR a několikrát také na prestižním festivalu IBMA v Nashville USA.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Komentovaná prohlídka liberecké radnice - po stopách filmu

Komentovaná prohlídky radnice, při které vám ukážeme filmové proměny radničních interiérů a dozvíte se zajímavosti z filmového zákulisí. Počet míst na prohlídce je omezen! Rezervace na www.evstupenka.cz nebo prostřednictvím infocentra Liberec.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


ZooObjektiv

Pravidelná neformální setkání a besedy se zoology liberecké zoo. Každou druhou středu v měsíci v 18.00 na ZooExpo (vstup do budovy ZooExpo z ul. Masarykova - tramvajová zastávka Botanická zahrada). Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Komentovaná prohlídka výstavy Krása a půvab

Po stopách 14 současných českých sochařek vás provede kurátorka výstavy Markéta Kroupová. Co je spojuje a naopak rozděluje? Proč si vybraly tak obtížnou disciplínu jako je klasické sochařství? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi. Vstupné: 20 Kč.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Komentovaná prohlídka výstavy Krása a půvab

Po stopách 14 současných českých sochařek vás provede kurátorka výstavy Markéta Kroupová. Co je spojuje a naopak rozděluje? Proč si vybraly tak obtížnou disciplínu jako je klasické sochařství? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi. Vstupné: 20 Kč.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Figurama

Večerní ateliér kresby podle živého modelu.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Hrst - designový obchod


LIBERECKÝ DIXIELAND OLD STARS

Kapela s šedesátiletou tradicí hraje tradiční hudbu neworleanských jazzmenů a písničky v dixielandové úpravě. Přijďte se pobavit a zazpívat si s námi.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Vystoupení dětí z MŠ a ZŠ

Program: 13:35 Pinokio aneb dobře je nám na světě MŠ Pastelka / 13:55 Vystoupení dětí z MŠ Kytička / 14:15 Pomlázka se čepejří - MŠ Jeřmanická.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Juniorský maraton 2019 - Liberec

23. ročník Juniorského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne 4,2 km a celé družstvo se společnými silami snaží dorazit do cíle dříve než soupeři.<br /> <br /> Ze semifinálových kol postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 5. května 2019! Finalisté mají proplacenou dopravu a ubytování v Praze.<br /> <br /> Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.<br /> <br /> Účast v Juniorském maratonu je zcela zdarma.<br /> <br />

— Foto není k dispozici —

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Lidové sady Liberec


SEBASTIAN Rub a líc tour.

Sebastian je jeden z nejvýraznějších představitelů nové generace umělců. Majitel platinové desky, držitel českého slavíka, autor, zpěvák a dokonce i objev roku v hudebních cenách OSA a E2.<br /> Host: Milan Peroutka.<br />

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Superhero Killers

Početnou a věrnou základnu fanoušků si Superhero Killers získali díky neotřelým aranžmá nejnovějších hitů od interpretů typu Bruno Mars, Beyoncé, Michael Jackson, Stevie Wonder, Prince a dalších. To všechno ve vlastním nadupaném aranžmá plném funky, pop a soul rytmů.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Club Warehouse


Fusing - velikonoční dekorace

Fusing - vrstvení, spékání skla... kurz vhodný i pro společné tvoření rodičů s dětmi od 9 let. Z tabulového skla si vyřežeme a zabrousíme jednotlivé díly králíčků, které poté dozdobíme a dáme zapéct. Cena: 350 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Drátování - Velikonoce

Z černého drátu si vytvoříme základ slepičky, kohoutka, ptáčka, ze slabšího drátu potom vytvoříme "výplň". Pro zpestření použijeme drobný skleněný rokajl. Cena: 350 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Keramika - ptáci - dvougenerační

Kurz je vhodný pro společnou tvorbu rodič (dospělák) a dítě (od 8 let). Vytvoříme si různé ptáky - opět budete mít vytočený polotovar, ze kterého dotvoříme ptáčka. Cena: 1000 Kč za dvojici, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Keramika - ptáci - dospělí

Kurz je vhodný pro dospělé od 18 let a starší.... Vytvoříme si různé ptáky - opět budete mít vytočený polotovar, ze kterého dotvoříme ptáčka. Cena: 550 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Dětský festival Juchů

Během Juchů vám představíme české autory originálních hraček, knížek a dalších výrobků pro děti. Naše pečlivě vybrané vystavovatele spojuje láska k dětem a k řemeslu. Jejich výrobky baví, učí, rozvíjejí fantazii, opečovávají. Přijďte si i vy pohrát a udělat sobě a svým dětem radost.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Technická univerzita v Liberci


Jizera

Velikonoční vystoupení libereckého folklórního souboru.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Velikonoční dílničky

Zdobení vajec, ozdoby z drátů, výrobky z darů přírody - to vše na velikonočních dílničkách v Géčku.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Vratislavické Velikonoce

Můžete se těšit na Vratislavické Velikonoce, na kterých opět nebudou chybět stánky s velikonoční výzdobou a s něčím dobrým na zub. O krásný jarní program na podiu se postarají děti z našich mateřských škol. V rámci akce proběhne také 8. ročník burzy knih ve foyer KC. Děti se můžou těšit i na výtvarné dílničky, pletení pomlázek a velikonoční soutěže v atriu.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Velikonoční akce Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Cínování - velikonoční vajíčka

Originálně zdobená vajíčka pomocí cínování Cena: 350 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Velikonoce u muzea

Vyzkoušíte aktivity, u kterých se pobaví nejen vaše děti, nahlédnete do expozice hudebních automatů a ještě si pochutnáte na staročeském občerstvení. Vstup 50 Kč. Poznámka: Muzeum nemá otevřeno, čekáme vás venku v parku, za nepříznivého počasí se akce nekoná.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Velikonoční akce Místo konání: Severočeské muzeum Liberec (uzavřeno)


Velikonoční dílnička

Velikonoční odpoledne pro děti a jejich rodiče v místní sokolovně. Na programu je výroba tradičních i netradičních dekorací.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Proseč pod Ještědem


Vystoupení dětí z MŠ, ZŠ a ZUŠ

Program: 15:00 Hody, hody, doprovody - MŠ Korálek / 15:20 Barvíme jaro - MŠ Barvínek / 15:40 Vozilo se na jaře - MŠ Mateřídouška / 16:30 Vystoupení souborů ze ZŠ a ZUŠ Jabloňová.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Krájení velikonočního dortu

Krájení velikonočního dortu s primátorem města Jaroslavem Zámečníkem a náměstkem primátora Jiřím Němečkem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Den seniorů

Tradiční aktivita pro starší návštěvníky, kdy mají jednotné snížené vstupné 20 Kč a navíc v konkrétní časy (v 10.00 a ve 13.00) mohou využít nabídky prohlídky zoologické zahrady s průvodcem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Velikonoční mecheche

Jarní výtvarný ateliér pro děti od 6 do 12 let. Kurzovné: 250 Kč. Nutná rezervace na petra.kaskova@ogl.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Dětský Workshop Velikonoce

Přijďte si udělat vlastní velikonoční pomlázku, nabarvit odlitky vajíček nebo skořápky, vyrobit zajíčka, kuřátko nebo slepičky z vlny či z papíru a další velikonoční motivy. Cena: 100 Kč/dítě/2,5 hodiny. Rezervace: 723458247.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Velikonoční akce Místo konání: Nejen kavárna


Vystoupení dětí z MŠ

Program: 15:00 Rolničky vítají jaro - MŠ Rolnička / 15:20 Vystoupení dětí z MŠ Motýlek.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Velikonoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


1. varhanní benefiční koncert "Naděje"

V obřadní síni liberecké radnice - Antonín Dvořák: Biblické písně. Zpěv: Blanka Černá, Věra Poláchová (sólistky opery DFXŠ), Lucie Kretschmerová (Naděje). Varhany: Karel Háje, Boris Joneš, Julie Valentová, Petr Holý. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Budova radnice, Liberec


Velikonoční veselí

Očekávat můžete tradiční zvyky, samozřejmě nebude chybět pletení pomlázek a zdobení vajíček. Oblíbené řemeslné a prodejní dílničky potěší nejen děti. Vše dokreslí pestrý odpolední program a spousta další zábavy v duchu Velikonoc.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Velikonoční akce Místo konání: CENTRUM BABYLON


VELIKONOČNÍ VESELÍ

Tradiční velikonoční jarmark plný zábavy

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Velikonoční akce Místo konání: Centrum Babylon Liberec - mutace


Robert Balzar Trio

Hudba RBTria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Club Warehouse


Velikonoční běh v Liberci 2019

Nesoutěžní charitativní akce pořádáná ve spolupráci s RunBo Team Liberec - 100% z vybraných příspěvků jde na "dobrou věc". Motto: „Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoci.“ Start běhu na cca 6 km v 16 hodin v Liberci od radnice.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


MARIEN

patří k nejvýraznějším tvářím současné generace žánru folkové, country a trampské hudby. Je pro ně typická i jedinečná koncertní energie a doslova rodinný humor. Jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


ZooKaleidoskop

Zoo Liberec a Česká koalice na ochranu biodiverzity přinášejí: ZooKaleidoskop. Obrázky a vyprávění lidí, kteří aktivně pracují v projektech na ochranu přírody. Vstup zdarma. Vstup z ulice Masarykova (tram. zastávka Botanická zahrada).

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Běsi

Člověk je hádanka. A ne jen jedna.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Figurama

Večerní ateliér kresby podle živého modelu.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Hrst - designový obchod


Vilém Čok & Bypass

Vilém Čok je stálicí české rockové scény už mnoho let. Jeho kreativní show nezná hranic a na rok 2019 si připravil originální tour nazvané 2+1 TOUR.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Club Warehouse


Den Země

Již tradičně je Mezinárodní den Země v zoologických zahradách považován za zahájení sezóny. I Zoo Liberec připravuje zajímavý program, interaktivní stanoviště, rukodělné i vzdělávací aktivity, a to v čase od 10.00 do 14.00 v celém areálu zahrady. Hlavním tématem akce budou zpěvní ptáci a ochranářská kampaň Ztichlý les, která se zabývá ochranou ohrožených pěvců z jihovýchodní Asie, kteří se ocitli na pokraji vyhubení.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Tiffany technika

Tento kurz je vhodný pro věkovou kategorii 15-80 let, pro všechny, kdo se chtějí naučit tuto krásnou techniku. Cena: 550 Kč, přihláška: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Jarní XC v pivovaru

Cyklistický závod: XC okruh v prostorách a okolí pivovaru, délka cca 5 km, převýšení cca 100 m, trať: 5% asfalt / 20% louky / 75% lesní cesty.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Leskros na Ještěd

3. závod nového běžecko-canicrossového trailového seriálu LESKROS rozběhá celou rodinu.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Skiareál Ještěd


Sváťovo divadlo v Plaze

Program: 6.4. Princezna na hrášku / 27.4. O perníkové chaloupce / 18.5. Kašpárek a baba Jaga / 8.6. O Budulínkovi.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Komentovaná prohlídka výstavy Krása a půvab

Speciální komentovaná prohlídka spojená s uvedením katalogu. Za účasti vystavujících autorek, obou kurátorek i grafika výstavy a katalogu Pavla Tichoně si projdeme celou výstavu a oslavíme nový katalog s medailony autorek, bohatou fotodokumentací a úvodním slovem Markéty Kroupové.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Sportovní Čáry u Arény

Přijďte si i letos užít filipojakubskou noc ve Sport Parku Liberec na tradiční akci Čáry u Arény 2019.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Magický Himálaj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: so-ne: 9:00-17:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Vesmírná expedice KIDS ON THE MOON

Interaktivní výstava zahrnuje: modul Země, modul Měsíce, vesmírné obleky, model vesmírného teleskopu, modely vesmírných lodí, výstavu sluneční soustavy, výstavu fotografií o vesmíru. Nechybí ani originální fotokoutek. Komentované prohlídky zdarma každou celou hodinu, zámemci se hlásí na recepci.

Foto k akci

Typ: Výstava – Akce pro děti Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci


2051: ALGORITHM. ŠÁRKA KOUDELOVÁ A ONDŘEJ BASJUK

Kubrickův kultovní film 2001: A Space Odyssey se stal určitým algoritmem pro ideový i vizuální „výpočet“ výstavy, který shrnuje množství metafor i faktických galerijních podmínek. Na výstavě umělci pracují s různými médií – malbou, kresbou, instalací, objektem a projekcí.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Jan Měřička: Neklid davu

Výstava grafických velkoformátových tisků, většinou serigrafií, a autorských knih jednoho z nejlepších současných českých grafiků. Název Neklid davu trefně vypovídá o tématu, které umělec dlouhodobě zpracovává. Bez emocí a velmi originální technikou zkoumá pohyby lidských mas.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Stanislav Diviš

Stanislav Diviš patří mezi nejvýznamnější představitele českého výtvarného umění generace 80. let 20. století. Jeho tvorba se pohybuje na hraně abstrakce, ale vždy s pozůstatky předmětnosti pomocí zástupných znaků. Galerie je otevřena: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Dva muži ve městě

Další výstava v Malé výstavní síni naproti radnici je ryze fotografická. Těšit se můžete na tvorbu známých libereckých fotografů Petra Šimra a Ibrahima Al Sulaimana. Slavnostní vernisáž se koná v pátek 29. března v 17 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: MVS^L - Malá výstavní síň


Petr Štosek: Tolik hudby a jen dvě nohy

Výstava fotografií Petra Štoska - uměleckého fotografa, absolventa Hradecké fotografické konzervatoře, který se několik posledních let ve své tvorbě věnuje výhradně černobílému zpracování. Vernisáž 14.3. v 17:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Chráněná kavárna V patře (Fokus)


Kateřina Olivová - Intervence ceny Jindřicha Chalupeckého

Kateřina Olivová je absolventkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, Ateliéru tělového designu. Její tvorba se věnuje tématu ženskosti, feminismu, tělesnosti, sexuality, mateřství, mezilidských vztahů a citů. Skrze své performance, které často balancují na hranici kýče a záměrné trapnosti otevírá otázky zažitých společenských tabu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Krása a půvab: Současné české sochařky

Logisticky náročný projekt dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Prostřednictvím výběru sochařek z mladší a střední generace (Hulačová, Immrová, Komm, Korečková, Roztočilová, Skavová, Šubrtová a další) poukazuje na pestrost současné české scény.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně