Kalendář akcí


Vzdělání a pomoc v libereckých lesích se Čmelákem 2018

← Zpět na výpis
upraveno:4.9.2018
Místo konání:Čmelák z.s.
Adresa:Švermova 3246010 LiberecGPS:50°45'54.8''N; 15°02'5.9''E[mapa]
Začátek:1. 9. 2018 8:00Konec:31. 12. 2018 18:00
Typ:Jiný typ akceDruh:Příroda, ekologie, Ekovýchovné a vzdělávací akce, akce pro školy a školní kolektivy, akce pro širokou veřejnost, dobrovolnické akceCharakter:Regionální
– není k dispozici –
Na podzim 2018 bude Čmelák - SPP z.s. opět sázet za pomoci škol sazenice původních jizerskohorských dřevin v Liberci. Kromě toho budou probíhat tradiční programy na lesní naučné stezce Harcov a do mateřských školek zavítá program o netopýrech.
Sázej stromy v Liberci!
V rámci dopoledního programu zajistíme vaší třídě sazenice i potřebné nářadí. Vysvětlíme co, proč a jak budeme dělat a budeme společně s vámi sázet na lokalitě 10 minut chůze vzdálené od zastávky tramvaje Horní Hanychov. Podrobnosti v letáčku.

Den v Novém pralese
Vydáme se do Nového pralesa na Ještědském hřebeni. Čeká nás setkání s lidmi, kteří o něj pečují. Dozvíme se, jak vzniká prales, seznámíme se se zvířaty, která v něm žijí a naučíme se správně zasadit strom. Podrobnosti v letáčku.

Lesní naučná stezka Harcov
Program environmentální výchovy na lesní naučné stezce Harcov včetně návštěvy lesních školek pro pěstování jizerskohorských dřevin. Varianty pro mateřskou i základní školu. Podrobnosti v letáčku.

Ze života netopýrů
Vydáme se do tajuplného světa netopýrů a prožijeme rok v jejich kůži. Poznáme zvláštnosti jejich těla i způsobu jejich života. Podrobnosti v letáčku.

Letáčky k jednotlivým akcím na http://cmelak.cz/ekovychova nebo emailu michal.repik@cmelak.cz

Akce jsou podpořené Ekofondem Statutárního města Liberec a Nadací Ivana Dejmala pro ochranu přírody.