Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (88)Probíhající akce (20)

Winter SkyRace

Opět se těšíme, že přivítáme nejen profi běžce, ale i početný zástup hobíků, kteří si letos v dubnu zkusili, co to SkyRace® je - postavili se osobní výzvě a prožili krásný den plný zážitků u nás pod Ještědem.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Ski areál Ještěd


Mikulášské jízdy čertovskou tramvají

Jízdné zdarma. Podmínkou pro přepravu je mít jako spolucestujícího alespoň jedno hodné nebo zlobivé dítko! Tramvaj jezdí podle zvláštního jízdního řádu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromečku v atriu vratislavických Desítek proběhne v sobotu 1. prosince 2018 od 15. hodiny. Doprovodný program zajistí mateřské školy, soubor Šafrán a nebude chybět ani adventní trh. V závěru slavnostně rozsvítíme vánoční stromeček i vánoční výzdobu obce.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Vánoční akce Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Vstup zdarma pro seniory nad 65 let,

Mimořádná nabídka: Po celý prosinec mají do Botanické zahrady Liberec vstup zdarma všichni senioři od 65 let. Otvírací doba: denně 8:00-16:00 hodin. Děti do 6 let mají bezplatný vstup celoročně a všichni ostatní mohou navštívit botanickou zahradu zdarma na Štědrý den.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Vánoční akce Místo konání: Botanická zahrada Liberec


Komentovaná prohlídka CO krytu (podzemí)

Každou I. sobotu v měsíci je možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Liberecké podzemí


Vánoční workshop přírodní kosmetiky v Hrsti

Na tomto vánočním workshopu strávíme dopoledne výrobou voňavých dárečků pro vás a vaše blízké. Seznámím vás se všemi přírodními surovinami, které budeme na workshopu používat a naučíte se vyrábět svou vlastní domácí kosmetiku. Rezervace: anett.rechmanu@gmail.com, tel: 773500511.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Hrst - designový obchod


Parním vlakem na mikulášskou nadílku

Vyjeďte si na romantický výlet do Kryštofova Údolí mikulášským parním vláčkem s historickými vagony. Čeká vás setkání s Mikulášem a jeho družinou i program plný překvapení a dárků.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Vánoční akce Místo konání: Vlakové nádraží Liberec


Andělská keramika

Studio ArtTeta: Na tomto víkendovém workshopu budeme tentokrát vyrábět rozmanité keramické anděly pod vedením naší zkušené keramičky Petry Hoffmannové.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Vánoční akce Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Mikulášská nadílka v Géčku

Výchovná akce s čertem, Mikulášem a Andělem proběhne v sobotu 1.12. v Géčku. Kromě pochvaly nebo pokárání se můžete těšit na soutěže a pokusíme se vytvořit i co nejdelší vánoční řetěz, kterým ozdobíme Géčko. Budeme se na vás těšit od 13 hodin na pasáži centra.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Vánoční akce Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Advent v Machníně

Spolek SOMACH pořádá v machnínském kostele advent: děti z MŠ Machnín, Vokální sextet, Offbeat. Od 15 hodin zajištěno občerstvení u kostela. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kostel Božského Srdce Páně, Machnín


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Mučedník

Je normální, že dívky plavou v bikinách?<br /> <br /> Do 12 let nevhodné.<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Krampus party

To si nenechte ujít. Originál KRAMPUS ČERTI dorazí do BB CLUBU BABYLON. Bude to fakt pekelnej večer. Pro všechny vstupné zdarma!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: CENTRUM BABYLON


Mikulášský běh v Liberci 2018

Nesoutěžní charitativní akce pořádáná ve spolupráci s RunBo Team Liberec - 100 % z vybraných příspěvků jde na "dobrou věc". Motto: „Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoci.“

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj – Vánoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Strom přání na nádvoří radnice

Také v letošním předvánočním čase bude stát na nádvoří historické radnice dětmi oblíbený Strom přání, na který mohou děti i dospělí už potřinácté zavěsit kartičku se svým přáním nebo vzkazem Ježíškovi. Ze všech lístků, jimiž bude stromek ozdoben, vylosuje vedení města přibližně třicet šťastlivců, kterým město jejich přání na začátku nového roku splní.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Vánoční akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


Vánoční prodejní trhy regionálních výrobců

Zveme vás na prodejní trhy, na kterých budete moci nakoupit výrobky od mistrů tradiční rukodělné výroby a od výrobců regionálních produktů. Své zboží bude nabízet např. Maloskalská mýdlárna, ruční papírna ze Zdislavy nebo Vesnické dobroty z Jiviny a další. Akce se koná v multimediálním sále budovy „C“ Krajského úřadu Libereckého kraje.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Vánoční akce Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Café français

Během Café français máte možnost popovídat si s rodilými mluvčími a seznámit se s dalšími frankofily a zlepšit si tak svou francouzštinu. Nicméně její znalost není podmínkou. Tyto večery probíhají vždy každé první úterý v měsíci. Scházíme se od 18:00.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Barovna


English Christmas Concert II.

Tradiční adventně-vánoční slavnost „Festival of nine lesson and carols“ v originální podobě podruhé v Čechách, podruhé v Liberci. Všichni jsou vítáni, vstup volný.

Foto k akci

Typ: Koncert – Vánoční akce Místo konání: Kostel sv. Antonína Velikého


Mikulášská nadílka s Klikou

Adventní čas se nám blíží a s ním i Mikulášská nadílka s Klikou. Těšíme se na všechny čertíky i andělíčky ve středu 5. prosince. Přihlašování na našem webu: www.motyckovicklika.cz

Foto k akci

Typ: Slavnost – Vánoční akce Místo konání: Motyčkovic klika


Powertexoví andělé

Studio ArtTeta: Přijďte si i vy vyrobit svého vlastního anděla jako krásnou nejen vánoční dekoraci do bytu, na terasu či do zahrady. Přihlášky: petra@artteta.cz nebo tel: 605213044.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Vánoční dílničky v Géčku

Vyrábí si vaše děti rády? Pak tato sobota bude přímo pro ně. Vyrobíme si spolu vánoční hvězdy z papírových sáčků. Že nikdy nic podobného nedělaly? Tak my je to naučíme. Dílničky jsou zdarma a s sebou si stačí donést dobrou náladu. Budeme se na vás těšit od 13:00 na pasáži centra.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Vánoční akce Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Pokračovací krasopis - lettering

Studio ArtTeta pro vás připravilo od podzimu pokračovací kurzy krasopisu, na kterých bude naše skvělá lektorka Irena Vohlídková učit tentokrát lettering - spojování fontů, psaní a využití akvarelových technik. Hlásit se na oba termíny můžete osobně ve studiu Art Teta v OC Forum Liberec nebo na e-mailu iriska.scrap@seznam.cz nebo veronika@artteta.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Kchun: Purgatio

<br /> <br /> <br /> 22. 11. 2018 od 19 hod. v Oblastní galerii v Liberci<br /> 30. 11. 2018 od 18. hodin v Chrámu Pokoje v Hrádku nad Nisou<br /> 9. 12. 2018 od 18 hod. v kostele sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí<br /> <br /> Zažijte lázně či kostel… skrze neobyčejný zážitek tmy, kresby světlem na stěny a oltářní obraz, doprovázený zpěvem a čtením nejen Dantových textů z Božské komedie...<br /> <br /> Středověká a renesanční inspirace Božskou komedií Dante Alighieriho v podání pěveckého dua KCHUN je hudební exkurzí do klášterních kodexů a rukopisů tuzemské i zahraniční provenience, která nabízí předivo hymnů a vícehlasých zpěvů doplněných o unikátní vizuální podívanou kresbou světlem i recitaci úryvků z literární předlohy i Písma svatého.<br /> <br /> Martin Prokeš – tenor, Marek Šulc – baryton<br /> Rudolf Živec – videoart, ak. mal. Atila Vörös – kresby<br /> recitace:<br /> R. D. Mgr. Radek Jurnečka,<br /> arciděkan Římskokatolické farnosti, arciděkanství Liberec (22. 11. a 9. 12.)<br /> Mgr. Hedvika Zimmermannová a Mgr. Radek Vašínek, duchovní správci v Hrádku nad Nisou (30. 11.)<br /> <br /> Pod záštitou Ing. Květy Vinklátové, radní Libereckého kraje<br /> pro resorty kultury, památkové péče a cestovního ruchu.<br /> Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


VANDRÁCI / VAGAMUNDOS - Pavel Liška a Jan Révai

Povídání s Vandráky o jejich cestě Jižní Amerikou Herci Pavel Liška, Jan Révai a režisér a kameraman Hynek Bernard si říkají Vagamundos (Vandráci) a naposledy na svých motorkách vandrovali 3 měsíce po středoamerických cestách. Nenechte si ujít vyprávění o jejich dobrodružství na dvou kolech.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Dům kultury Liberec


Komentovaná prohlídka liberecké radnice - po stopách filmu

Komentovaná prohlídky radnice, při které vám ukážeme filmové proměny radničních interiérů a dozvíte se zajímavosti z filmového zákulisí. Počet míst na prohlídce je omezen! Rezervace na www.evstupenka.cz nebo prostřednictvím infocentra Liberec.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


ZooObjektiv

Pravidelná neformální setkání a besedy se zoology liberecké zoo v pavilonu ZooExpo (vstup do budovy z ul. Masarykova).

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Akademie výtvarných umění Eugeniusze Gepperta ve Vratislavi – 3. část

Výstava navazuje na dva projekty, které postupně představily jednotlivé fakulty jedné z nejznámějších uměleckých škol v Polsku (prvním byla výstava „Co tu je, co tu není“ v roce 2011, druhou výstava „Transdesign“ v roce 2015). Třetí, poslední projekt představí uměleckou grafiku a keramické objekty několika desítek uměleckých tvůrců. Oba obory patří k největší chloubě školy: umělecká grafika je standardně považována za výjimečný projev polského umění již od šedesátých let 20. století a vratislavská fakulta umělecké keramiky patří k několika málo keramickým vysokým školám ve světě vůbec. Podobně jako v předešlých projektech bude k výstavě vydán katalog sestavený a upravený polským partnerem. Hlavním kurátorem za polskou stranu je Piotr Kielan, produkční za OGL je Zuzana Štěpanovičová.

— Foto není k dispozici —

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


FEST REVIVAL 2018

Jedinečná akce v rámci celého Libereckého kraje. Přivážíme vám ty nejlepší revivaly pod Ještěd.<br />

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Bedřichovský Bastard

Start je jako vždy v centru Bedřichova v Jizerských horách, ale trať bude tentokrát zcela nová a přizpůsobena zimnímu období. Závodníci se i nadále budou muset poprat trasou vedoucí po okolních kopcích, ale v délce pouze mezi 6 až 7 kilometry. Stále je ale bude čekat 17 až 19 umělých i přírodních překážek. Pokud je nepřekonají, bude je v cíli čekat pořádný zimní trest.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bedřichov


Zvyky a tradice v Klice

Netradiční adventní akce pro celou rodinu s vánočními dílnami, zvyky, tradicemi a divadlem. Vstupné: rodina 250 Kč, dospělý 100 Kč, dítě 50 Kč.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Vánoční akce Místo konání: Motyčkovic klika


Vánoční dílničky v Géčku

Přijďte s dětmi na chvíli vystoupit z vánočního shonu, hoďte stres z nenakoupených dárků za hlavu a pojďte s námi pomalovat hrníčky vánočními motivy. Budeme se na vás těšit od 13 hodin na pasáži centra.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Vánoční akce Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Muzeum papírové krásy zve na prohlídku

Zveme vás do nově otevřených prostor Muzea papírové krásy na prohlídku dobových blahopřejných pohlednic a přání. Najdete nás v Machníně, ul. Heřmánková 20 (od pošty směrem ke golfu, nemůžete minout).

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Muzeum papírové krásy


Československá diskotéka

Každý měsíc pro vás bude BB CLUB BABYLON pořádat Československou diskotéku. Čekají vás pouze české a slovenské hity. Vstupné pro dámy po celou noc zdarma. Těší se na vás DJ Bodie.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: CENTRUM BABYLON


Vánoční posezení a písničky s Brigitou Černou

Jmenuji se Brigita Černá, narodila jsem se v Novém Bydžově, ale od dětství žiju v Liberci. Mám ráda šansony, které v mém repertoáru převažují, ale nevyhýbám se ani pop rocku, jazzu, swingu a písničkám z 50.-60. let, ve kterých se vracím do doby kterou jsem měla ráda.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Chráněná kavárna V patře (Fokus)


Gospel Generation

Zveme vás na adventní gospelový koncert. Vystoupí známé liberecké hudební těleso "Gospel Generation" pod vedením Karly Činčalové.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Spirituál Kvintet

Přijďte nasát tu pravou vánoční atmosféru na koncert legendární české folkové skupiny SPIRITUÁL KVINTET. Repertoár skupiny je nebývale široký - od moravských lidových písní, renesančních, pražských, irských a skotských balad až ke gospelům a spirituálům. Řada písní zlidověla, koncerty se často stávají společným muzicírováním Spirituál kvintetu a publika.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Varhanní koncert - Jan Hora

Na varhany zahraje známý český varhaník, hudební pedagog, profesor Akademie múzických umění v Praze - Jan Hora.

Foto k akci

Typ: Koncert – Vánoční akce Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Lucie Bílá - Bílé Vánoce II

Poslední koncert vánočního turné Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska má zastávku v Liberci. Jako host navíc přijede Honza Toužimský z Arakainu a farář Zbigniew Czendlik.

Foto k akci

Typ: Koncert – Vánoční akce Místo konání: Dům kultury Liberec


Lasvit Cup 2018

Lasvit Cup 2018 je fotbalový turnaj, který se koná v hale Dukly Liberec 26.12.2018 za účasti 10 týmů nejen z Libereckého kraje. Kromě bývalých i současných fotbalistů Slovanu Liberec se akce zúčastní i známý liberecký herec Ladislav Hampl nebo zpěvák Jakub Děkan.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Dukla Liberec (Sportovní hala)


HOP TROP

Koncert se přesouvá na nový termín dne 27. prosince 2018 od 19 hod.<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Silvestrovský běh Liberec

Přijďte si na závěr letošního roku zaběhat na druhý ročník Silvestrovského běhu v Liberci. Sraz: Liberec, Lidové sady - Kafé Liďáky, Sovova 584/2.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberec


Silvestr 2018

Živá hudba, tanec, dobrá kuchyň, zábava, rozhledna, ohňostroj, tombola.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberecká výšina


Silvestrovský karneval - Benátské masky

Přijďte si užít silvestr v duchu nejslavnějšího karnevalu v Evropě, plného romantiky, masek a veselí. Čeká vás nabitý program, taneční vystoupení, dvě živé kapely a DJ. Hosté ve stylových kostýmech soutěží o ceny.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****


Silvestr Ještěd 2018

Program: občerstvení formou rautu, půlnoční guláš, novoroční přípitek, akci moderuje Honza Žíla, vstupenky jsou slosovatelné - hlavní cena 10 tis. Kč v hotelu Ještěd.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Hotel Ještěd


Design Days Reichenberg

Můžete se těšit na převážně regionální designéry, zajímavé a netradiční výrobky a určitě inspiraci pro vánoční dárky! Móda, sklo, keramika, kožené zboží, šperky... Přijďte si prohlédnout a nakoupit věci, které jinde neuvidíte (pá 12-19 hod., so 10-19 hod., ne 10-17 hod.). Vstup zdarma!

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Vánoční akce Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


LIBERECKÝ ADVENT 2018

Tradiční vánoční trhy s bohatým doprovodným programem vám zpříjemní čas adventní a naladí vás na tu pravou sváteční atmosféru.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Vánoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Současné slovenské umění ze sbírek Galerie města Bratislavy

Záměrem výstavy je zachytit nejdůležitější vývojové tendence výtvarného umění, které rozhodujícím způsobem určují charakter uměleckého dění na Slovensku od konce 20. století dodnes. Výstava nabídne sedm desítek uměleckých děl od více než padesáti autorů v tradičních i nových výtvarných médiích ze sbírek Galerie města Bratislavy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


NO FEAR: Dominik Gajarský

Další výstava s cyklu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Výstava intermediálního umělce Dominika Gajarského, který se ve své tvorbě soustředí zejména na práci s pohyblivým obrazem a fotografií, představuje na podzim v Oblastní galerii Liberec jeho nová díla. Autor navazuje na dosavadní zkušenosti s technikou fotogramu a díky práci se světlem vytváří v galerii atmosferickou instalaci.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Ještěd originál

Po loňském úspěchu pořádá Ještěd spol. s.r.o. ve spolupráci se Spolkem Ještěd 73 z.s. opět výstavu původního vybavení hotelu a vysílače Ještěd. Vidět můžete originální kousky vybavení, které byly navrženy přímo pro hotel Ještěd. Podívejte se na kousky, které nejsou běžně k vidění.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Hotel Ještěd


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Michael Rittstein

Michael Rittstein se na české výtvarné scéně pohybuje již od počátku 70. let 20. století a patří k výrazným osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Galerie je otevřena: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Zaostřeno na Jizerky

Srdečně vás zveme na výstavu nejlepších snímků fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Fotografie jsou k vidění v prvním patře. Vstupné je zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci