Kalendář akcí


Začínající tento den (16)Probíhající akce (22)

Design Days Reichenberg

Můžete se těšit na převážně regionální designéry, zajímavé a netradiční výrobky a určitě inspiraci pro vánoční dárky! Móda, sklo, keramika, kožené zboží, šperky... Přijďte si prohlédnout a nakoupit věci, které jinde neuvidíte (pá 12-19 hod., so 10-19 hod., ne 10-17 hod.). Vstup zdarma!

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Vánoční akce Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


LIBERECKÝ ADVENT 2018

Tradiční vánoční trhy s bohatým doprovodným programem vám zpříjemní čas adventní a naladí vás na tu pravou sváteční atmosféru.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Vánoční akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Listopadový program v Bunkru

Program: 2.11. 80´s vs 90´s party / 3.11. James Cole + DJ Risto / 9.11. Evil Nine (UK) / 16.11. The Scoffers 8th Birthday Party / 17.11. Pipes and Pints / 23.11. SPS+E!E+Kohout plaší smrt / 30.11. Trautenberk + The Agony.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Bunkr Rock Club


Výstava "Vánoce očima dětí"

Jak vidí Vánoce děti? Výstavu jejich výtvorů s vánoční tématikou si můžete prohlédnout v radničních interiérech.

Foto k akci

Typ: Výstava – Vánoční akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


Kchun: Purgatio

<br /> <br /> <br /> 22. 11. 2018 od 19 hod. v Oblastní galerii v Liberci<br /> 30. 11. 2018 od 18. hodin v Chrámu Pokoje v Hrádku nad Nisou<br /> 9. 12. 2018 od 18 hod. v kostele sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí<br /> <br /> Zažijte lázně či kostel… skrze neobyčejný zážitek tmy, kresby světlem na stěny a oltářní obraz, doprovázený zpěvem a čtením nejen Dantových textů z Božské komedie...<br /> <br /> Středověká a renesanční inspirace Božskou komedií Dante Alighieriho v podání pěveckého dua KCHUN je hudební exkurzí do klášterních kodexů a rukopisů tuzemské i zahraniční provenience, která nabízí předivo hymnů a vícehlasých zpěvů doplněných o unikátní vizuální podívanou kresbou světlem i recitaci úryvků z literární předlohy i Písma svatého.<br /> <br /> Martin Prokeš – tenor, Marek Šulc – baryton<br /> Rudolf Živec – videoart, ak. mal. Atila Vörös – kresby<br /> recitace:<br /> R. D. Mgr. Radek Jurnečka,<br /> arciděkan Římskokatolické farnosti, arciděkanství Liberec (22. 11. a 9. 12.)<br /> Mgr. Hedvika Zimmermannová a Mgr. Radek Vašínek, duchovní správci v Hrádku nad Nisou (30. 11.)<br /> <br /> Pod záštitou Ing. Květy Vinklátové, radní Libereckého kraje<br /> pro resorty kultury, památkové péče a cestovního ruchu.<br /> Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Současné slovenské umění ze sbírek Galerie města Bratislavy

Záměrem výstavy je zachytit nejdůležitější vývojové tendence výtvarného umění, které rozhodujícím způsobem určují charakter uměleckého dění na Slovensku od konce 20. století dodnes. Výstava nabídne sedm desítek uměleckých děl od více než padesáti autorů v tradičních i nových výtvarných médiích ze sbírek Galerie města Bratislavy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Výstava: 100 let v bílém plášti

Krajský úřad ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci připravil výstavu o historii a vývoji zdravotnických zařízení v našem kraji s ukázkou dobových lékařských přístrojů a pomůcek. Výstava je přístupná po-čt 8-17 hod. a pá 8-16 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


NO FEAR: Dominik Gajarský

Další výstava s cyklu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Výstava intermediálního umělce Dominika Gajarského, který se ve své tvorbě soustředí zejména na práci s pohyblivým obrazem a fotografií, představuje na podzim v Oblastní galerii Liberec jeho nová díla. Autor navazuje na dosavadní zkušenosti s technikou fotogramu a díky práci se světlem vytváří v galerii atmosferickou instalaci.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Ještěd originál

Po loňském úspěchu pořádá Ještěd spol. s.r.o. ve spolupráci se Spolkem Ještěd 73 z.s. opět výstavu původního vybavení hotelu a vysílače Ještěd. Vidět můžete originální kousky vybavení, které byly navrženy přímo pro hotel Ještěd. Podívejte se na kousky, které nejsou běžně k vidění.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Hotel Ještěd


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Michael Rittstein

Michael Rittstein se na české výtvarné scéně pohybuje již od počátku 70. let 20. století a patří k výrazným osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Galerie je otevřena: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Zaostřeno na Jizerky

Srdečně vás zveme na výstavu nejlepších snímků fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Fotografie jsou k vidění v prvním patře. Vstupné je zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci