Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (16)Probíhající akce (9)

Výstava obrazů: Emílie Pětioká Novotná

Zveme vás na novou výstavu paní Emílie Pětioké Novotné. Výstava je přístupná pro všechny zdarma. Lze ji navštívit v pondělí–čtvrtek 7:30-16:00 hod. / v pátek 7:30-15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


ZOOObjektiv

Setkání s pracovníky liberecké zoo - pořad pro všechny návštěvníky, příznivce a fandy nejstarší zoo v Čechách. Místo konání: Pavilon Zooexpo (budova v místě bývalého vchodu do zoo). Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Katarína Hládeková / Klíčová slova

Výstava Kataríny Hládekové v Oblastní galerii v Liberci bude, stejně jako předchozí dvě výstavy loňských finalistek Ceny Jindřicha Chalupeckého, navazovat na finálový projekt prezentovaný před rokem v Národní galerii v Praze.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Čestmír Krátký

V oblasti výtvarného umění a fotografie se stal uznávanou libereckou osobností. Spolu s Ladislavem Postupou, Janem Pikousem a Jiřím Plátkem i výrazným členem Studia výtvarné fotografie, které působilo v Liberci v šedesátých letech, a kdy vznikla i jeho celá fotografická tvorba.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Pavel Holas

Tvorbu Pavla Holase můžeme rozdělit na dvě stěžejní části. Tou první jsou obrazy vzniklé ještě na škole, většinou s motivy vodní hladiny až monetovského ražení, a druhý zásadní celek tvoří obrazy s názvem Hádanky a hlavolamy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Místa utrpení, smrti a hrdinství

Výstava mapuje koncentrační a vyhlazovací tábory, které fungovaly v období nacismu. Je doplněna dobovými materiály těchto institucí a obsahuje autentické vzpomínky lidí, kteří běsnění fašistů přežili.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Pro dospělé: cvičení pro zdraví

Cvičení je určeno pro zdravé lidi, bez závažných zdravotních problémů. V podzimních měsících proběhnou 3 samostatné semináře, každý je zaměřen na jiné druhy cvičení. Informace-tel: 724287644, e-mail: jana.hunkova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - Větrník


Škola hrou

Pedagogicko-psychologická poradna zve na sérii reedukačních aktivit a hrátek, která bude probíhat 1x měsíčně v ZŠ Liberec, U Soudu. Aktivity jsou určeny žákům a žákyním druhých, třetích a čtvrtých tříd, které mají potíže se psaním, čtením a počítáním, a jejich rodičům.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: ZŠ U Soudu


Výstava: Projít sítem

Společná výstava sítotisků studentů Atelieru grafiky II, AVU škola Vladimíra Kokolii a katedry fotografie FAMU dílna Jana Měřičky. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. 10. od 18 hodin v Kině Varšava.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: kino Varšava


II. výstava fotografií Petra Šimra

Římskokatolická farnost Dlouhý Most pro vás připravila v rámci letošních oslav založení farnosti II. výstavu fotografií Petra Šimra. Výstava je umístěna v kostele sv. Vavřince na Dlouhém Mostě a přístupná je v neděli 9:30-11:00 hod nebo po domluvě na faře čp. 103-vedle kostela.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Dlouhý Most


Metznerbund

Oblastní galerie Liberec připravila další z výstav mapující dějiny umění a kultury německy hovořících výtvarných umělců z Čech, Moravy a Slezska. Po dlouholetém výzkumu představuje v rámci samostatné výstavy historii jednoho z nejdůležitějších a největších uměleckých uskupení tohoto okruhu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Michael Čtveráček: Ke světlu / Obecné principy

V rámci krajinářské fotografie autor vytvořil řadu cyklů pracujících s minimalistickou až meditativní podobou daného přírodního výseku. V nejnovějším experimentálním cyklu však vychází z protipolného směru, v němž si všímá bohatosti kompozičních motivů ukrytých v lesním podrostu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Rudolf Jakubek

Kromě portrétů představí výstava Jakubkova „životní“ témata, k nimž se opakovaně vracel. Vybíral si biblické, mytologické i pohádkové příběhy a literární i divadelní díla většinou popisující existenciální souboj jedince s traumatickou skutečností. Mimo grafiky představí výstava také soubor Jakubkových kreseb věnovaných živočišným erotickým hrátkám Satyrů.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně