Kalendář akcí


Muzejní noc pod Ještědem 2017

← Zpět na výpis
upraveno:17.10.2016
Místo konání:Liberec[detail]
Adresa:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[mapa]
Začátek:19. 5. 2017 18:00
Typ:SlavnostDruh:Jiný typ akceUrčená pro:Pohodovou dovolenouCharakter:Místní
<
>
Při letošním ročníku se spojily instituce z Liberce (Severočeské muzeum, Oblastní galerie Liberec, iQLANDIA a Technické muzeum Liberec), Jablonce nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových) a Vratislavic nad Nisou (Automuzeum Vratislavice a Rodný dům Ferdinanda Porscheho) a připravily bohatý program pro všechny věkové kategorie. Vstup zdarma.
ÚČASTNÍCI:

Liberec:
Severočeské muzeum v Liberci
Oblastní galerie Liberec
Technické muzeum v Liberci
iQLANDIA Liberec
Rodný dům Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou
Automuzeum Vratislavice nad Nisou

Jablonec nad Nisou:
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Městská galerie My v Jablonci nad Nisou
Dům Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou

„Letos jsme pro Muzejní noc pod Ještědem zvolili téma cirkus,“ informuje koordinátorka programu Petra Kašková a dodává: „Téma se odrazí především ve výtvarných dílnách, které budou probíhat ve vybraných institucích, v některých pódiových vystoupeních, nebudou chybět klaunské nosy ani barevné balonky.“ Celovečerní program oživí kromě uvedených výtvarných dílen také komentované prohlídky a venkovní program s cirkusovými a tanečními vystoupenímiči hudební produkce regionálních kapel. Vedle kulturního vyžití budou na místě k dispozici stánky s občerstvením, kde určitě zaujmou speciální žitavské bratwursty vyrobené podle receptury z 18. století, pokrmy z polní kuchyně nebo cukrová vata.

Vratislavice nad Nisou lákají na zážitky spojené zejména s automobilovým průmyslem a Ferdinandem Porschem. Automuzeum Vratislavice nabídne prohlídky expozic i depozitáře, komentované prohlídky, představení unikátních exponátů. Rodný dům Ferdinanda Porscheho, který se do Muzejní noci pod Ještědem zapojil letos poprvé, kromě stálých expozic a komentovaných prohlídek otevře také výtvarnou dílnou.

V cirkusovém duchu se ponese i program v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových. Muzeum skla a Bižuterie bude otevřené, svůj hlavní program tentokrát představí až v sobotu ve sklářské osadě Kristiánov, kde prošlo nákladnou rekonstrukcí místní muzeum.

Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

Projekt Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí, který volně navazuje na Mezinárodní den muzeí. Tuto akci společně pořádají: Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQLANDIA, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Jablonecké kulturní a informační centrum a Památních manželů Scheybalových Jablonec nad Nisou, Automuzeum v rodišti Ferdinanda Porsche, Rodný dům Ferdinanda Porsheho ve Vratislavicích nad Nisou. Finančně na pořádání přispívají Ministerstvo kultury ČR, Liberecký kraj a města Jablonec nad Nisou a Liberec.

Přílohy