Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (48)Probíhající akce (24)

Výstava fotografií: Tady jsem doma

Výstava představuje zástupce jednotlivých komunit národnostních menšin, které žijí v Libereckém kraji a v různé míře u nich proběhla, či probíhá, úspěšná integrace do majoritní společnosti.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Výstava: Evžen Šimera

Současný český malíř a konceptuální umělec vstoupil do povědomí širší veřejnosti především díky vlastní technice nazvané „new dripping“, kdy pouze kapkami barvy spolu s působením gravitační síly tvoří geometrické útvary. Důležitým fenoménem v jeho tvorbě je náhoda a čas.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Made in Jablonec 2017 v Liberci

Zveme vás na přehlídku bižuterie, šperků a módy - Made in Jablonec 2017 - do Oblastní Galerie Liberec (Lázně), která nese podtitul "Glamorous Day" a můžete ji zhlédnout 1. března 2017. Vstupenky na přehlídku se prodávají v pokladně Oblastní galerie Liberec a v Palace Plus Jablonec. Cena 260 Kč.

Foto k akci

Typ: Přehlídka Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


POLETÍME?

Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bedna Klub


Komentovaná prohlídka CO krytu (podzemí)

Každou I. sobotu v měsíci je možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30 / 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec. Doporučujeme včasnou rezervaci míst.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Liberecké podzemí


MARS: 24h maraton s roztroušenou sklerózou

Nadační fond Impuls zve na cvičební maraton pro lidi s ereskou i bez ní. Cvičení je vhodné pro všechny bez omezení věku, kapacita sálu je omezena, prosíme o registraci na tel: 603579630 nebo 724530010 (po 15 hod.), popř. e-mail: roska-liberec@seznam.cz

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Aerobic studio Liberec Endorfin


Dětský maškarní bál

5. března 2017 se v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev sejdou všichny děti, co si chtějí užít jedinečný Dětský maškarní bál v maskách. Pro děti je připravené odpoledne plné tance, zábavy a her. Vstupenky budou v prodeji od začátku února 2017 na recepci A-styl Centra.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****


Blues from L.A. – Bill Barrett & Brad Lewis

Bluesové duo z Los Angeles. Bill Barret je nejen výborný zpěvák a skladatel, ale i absolutní světová špička ve hře na foukací harmoniku. Pohybuje nad žánry a podmaňuje si diváky i kolegy svojí obratností na diatonické a chromatické harmoniky.<br />

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bedna Klub


NaNečisto

NaNečisto je nepostupová a nesoutěžní přehlídka amatérského divadla. Koná se dříve než ostatní amatérské přehlídky, aby si divadelní soubory mohly svou čerstvě nazkoušenou inscenaci zahrát nanečisto. Místo konání: V-klub a Barandoff.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Liberec


MUZEUM POTMĚ III

Třetí (a do podzimu poslední) prohlídka muzejní budovy potmě!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


ZOO Objektiv

Další ze seriálu besed o zoo přístupných veřejnosti zdarma. Koná se v budově ZOOEXPO, sraz zájemců před budovou ZOOEXPO (na místě bývalého vstupu do zoo - Masarykova ul.).

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Wolkrův Prostějov

V rámci festivalu NaNečisto se v Knihkupectví Fryč koná přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie.

Foto k akci

Typ: Přehlídka Místo konání: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Wohnout unplugged

Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Liberce a 9.3. zde "Wohnouti" představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Zdraví a ezoterika 2017

Přednášky, meditace, transformace, sebepoznání, magie, numerologie, chiromantie, jóga, tantra, šamanismus...Otevřeno: pátek: 12:00-19:00 hod., sobota: 9:30-19:00 hod., neděle 9:30-17:00 hod.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MCU Koloseum, o.p.s.


Tvoření ze slaného těsta

Slané těsto je ideální pro výrobu zvířátek, ozdob a dekorací i s malými dětmi. Popustíme uzdu fantazii a užijeme si zábavy s domácí plastelínou.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Ekocentrum Oldřichov v Hájích - Sluneční dům


Sváťovo divadlo

Program Sváťova divadla v NG Plaza Liberec: 7.1. Zlatovláska / 28.1. Madlenka a skřítkové / 18.2. Karneval / 11.3. Neposlušná kůzlátka.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Rádelský fichtlcup

Obec Rádlo a kiosek Milíře vás zvou na "Rádelský fichtlcup". Prezentace od 10 hod., začátek akce v 11 hod. Čeká vás závod 50sátek-fichtlů, skvělá zábava, perfektní podívaná, hojné občerstvení, divácké ceny.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Stánek Milíře


Baráčnický ples

Obec Šimonovice a naši baráčníci vás srdečně zvou na "Baráčnický ples". Vstup pouze s fialovým doplňkem. Místo konání: sál restaurace U Potůčku, Minkovice.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Šimonovice


Anna K - Ve světle tour

Anna K. společně se svou šestičlennou kapelou vyrazí na jaře na turné "Ve světle" k podpoře nového alba, které vyjde v únoru. Tentokrát si Anna K. pro koncerty vybrala divadelní sály, které zná dobře z úspěšného akustického turné a nabídne v nich nový program doplněný o největší hity. Překvapením bude i vizuální složka koncertu.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Dům kultury Liberec


Komentovaná prohlídka liberecké radnice - po stopách filmu

Dozvíte se zajímavé informace z filmového zákulisí, ukážeme vám filmové proměny radničních interiérů a poznáte tak libereckou radnici z jiného pohledu - filmového! Počet míst na prohlídce je omezen! Prodej vstupenek: Infocentrum Liberec, rezervace na e-mailu info@visitliberec.eu. Vstupné: 50 Kč základní / 25 Kč zlevněné.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


Zlatka Bartošková – BÍLEJ KAVALÍR

Zlatka Bartošková je temperamentní zpěvačka, která začínala jako členka Orchestru Ladislava Bareše v Liberci. Již od počátků pěvecké kariéry cítila potřebu zpívat původní písně a mít vlastní repertoár.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bedna Klub


Bleší trh v Géčku

V sobotu 18. března pořádáme od 13 hodin v Géčku Bleší trhy pro děti do 15 let. Na trzích mohou děti prodávat své použité, avšak fungující hračky. Počet prodejních míst je omezen, proto se prodejce musí registrovat na webu Géčka.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


SEBASTIAN – HVĚZDY TOUR 2017

Zpěvák Sebastian vydává svoji debutovou desku Hvězdy a vyráží na první vlastní tour i se speciálním hostem, Sabinou Křovákovou.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Liberecké Všeho Trhy

Opět od března 2017 se budou každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci od jara do podzimu konat na ploše centrálního parkoviště u Home Credit Areny Liberecké Všeho Trhy.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Michal k snídani

Dětské představení Michala Nesvadby: velká zábava, aktivní účast dětí, hra se samolepící páskou...

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: MCU Koloseum, o.p.s.


ZRNÍ

Zrní, to je pět kluků, kteří nepotřebují nikomu nic dokazovat, kašlou na outfit, mají co říct a je jim spolu dobře. Jejich projev je stejný jako jejich muzika – osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný.<br /> Ačkoliv zpívají česky, jsou světoví.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bedna Klub


Výstava „Náš císař“

Přijďte se podívat, jak se měnil svět, zatímco na trůně seděl stále stejný muž! Které předměty patří k době Františka Josefa I.? Navštívil někdy Liberec? Co se o něm říkalo a proč? To vše a ještě více se dozvíte na výstavě uspořádané k výročí sta let od jeho úmrtí.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Prodejní výstava výrobků chráněných dílen

Městské informační centrum nabízí možnost zakoupení výrobků chráněných dílen: Domov Harcov, Fokus, D.R.A.K. a Tulipan. Přijďte si vybrat! Nákupem nejen uděláte radost sobě či svým blízkým, ale zároveň podpoříte další činnost těchto dílen.

Foto k akci

Typ: Výstava – Vánoční akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec


Nespatříte hada

Josef Čapek – František Hrubín – Jan Skácel – Miloslav Kabeláč. Nová výstava v Lázních inspirovaná kresbami Josefa Čapka pro děti.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Canis pictus - pes na historické fotografii 1839-1918

Výstava představí přes stovku jedinečných originálů fotografií z celého světa a dalších artefaktů, ilustrujících souběžný vývoj kynologie a fotografických technik v období od doby vzniku fotografie do konce 1. světové války. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve středu 22. února v 17 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Vlaková neštěstí na Liberecku ve fotografii

Výstava fotografií přiblíží vlakovou dopravu z poněkud netradičního pohledu. Podobně jako ostatní druhy přepravy osob a nákladu umí i železnice ukázat svou stinnou stránku. Připomeňme si proto ty okamžiky z minulosti místní dráhy, které se nezapsaly do historie právě radostně.

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Technické muzeum Liberec