Kalendář akcí


Začínající tento den (9)Probíhající akce (26)

Po radnici s libereckými osobnostmi

Netradiční prohlídka liberecké radnice, na které vás čeká osobní setkání se známými libereckými osobnostmi. Prodej vstupenek: www.evstupenka.cz/mesto-liberec. Kapacita je omezená. Do radnice bude umožněn vstup pouze držitelům platných vstupenek.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


Koncert: SEBASTIAN – VESMÍRNÁ TOUR 2017

Sebastian vyráží na novou koncertní tour s hity z dnes už platinového alba Hvězdy a novými koncertními vychytávkami. Speciální host tour: LIKE-IT. Pořadatel: RedHead Music s.r.o.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Caveman

Slavná "One man show" o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Dům kultury Liberec


Funny Girl

"Vstupte do záře reflektorů, aneb slavný muzikál opět dobývá Liberec".

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Srnky

Neobyčejné příběhy z Liberce. Do 15 let nevhodné.<br />

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


WADF World Dance Championship 2017

Šampionát se koná již tradičně v CENTRU BABYLON LIBEREC. Podle našich předpokladů účasti se bude tančit od pondělí až do neděle, ve hře jsou 3 taneční sály. Veškeré informace k soutěži naleznete na stránkách vyhlašovatele soutěže WADF - www.worldartdance.com

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj – Festival Místo konání: CENTRUM BABYLON


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Čestmír Krátký

V oblasti výtvarného umění a fotografie se stal uznávanou libereckou osobností. Spolu s Ladislavem Postupou, Janem Pikousem a Jiřím Plátkem i výrazným členem Studia výtvarné fotografie, které působilo v Liberci v šedesátých letech, a kdy vznikla i jeho celá fotografická tvorba.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Katarína Hládeková / Klíčová slova

Výstava Kataríny Hládekové v Oblastní galerii v Liberci bude, stejně jako předchozí dvě výstavy loňských finalistek Ceny Jindřicha Chalupeckého, navazovat na finálový projekt prezentovaný před rokem v Národní galerii v Praze.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Pavel Holas

Tvorbu Pavla Holase můžeme rozdělit na dvě stěžejní části. Tou první jsou obrazy vzniklé ještě na škole, většinou s motivy vodní hladiny až monetovského ražení, a druhý zásadní celek tvoří obrazy s názvem Hádanky a hlavolamy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Projít sítem

Společná výstava sítotisků studentů Atelieru grafiky II, AVU škola Vladimíra Kokolii a katedry fotografie FAMU dílna Jana Měřičky. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. 10. od 18 hodin v Kině Varšava.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: kino Varšava


Místa utrpení, smrti a hrdinství

Výstava mapuje koncentrační a vyhlazovací tábory, které fungovaly v období nacismu. Je doplněna dobovými materiály těchto institucí a obsahuje autentické vzpomínky lidí, kteří běsnění fašistů přežili.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


II. výstava fotografií Petra Šimra

Římskokatolická farnost Dlouhý Most pro vás připravila v rámci letošních oslav založení farnosti II. výstavu fotografií Petra Šimra. Výstava je umístěna v kostele sv. Vavřince na Dlouhém Mostě a přístupná je v neděli 9:30-11:00 hod nebo po domluvě na faře čp. 103-vedle kostela.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Dlouhý Most


Metznerbund

Oblastní galerie Liberec připravila další z výstav mapující dějiny umění a kultury německy hovořících výtvarných umělců z Čech, Moravy a Slezska. Po dlouholetém výzkumu představuje v rámci samostatné výstavy historii jednoho z nejdůležitějších a největších uměleckých uskupení tohoto okruhu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Michael Čtveráček: Ke světlu / Obecné principy

V rámci krajinářské fotografie autor vytvořil řadu cyklů pracujících s minimalistickou až meditativní podobou daného přírodního výseku. V nejnovějším experimentálním cyklu však vychází z protipolného směru, v němž si všímá bohatosti kompozičních motivů ukrytých v lesním podrostu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Rudolf Jakubek

Kromě portrétů představí výstava Jakubkova „životní“ témata, k nimž se opakovaně vracel. Vybíral si biblické, mytologické i pohádkové příběhy a literární i divadelní díla většinou popisující existenciální souboj jedince s traumatickou skutečností. Mimo grafiky představí výstava také soubor Jakubkových kreseb věnovaných živočišným erotickým hrátkám Satyrů.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Antonín Střížek

Tvorbu Antonína Střížka již od počátku charakterizuje střízlivá, civilní malba, popisně realistická s prostými, každodenními náměty. Galerie je otevřena: út, st: 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Výstava: Zaostřeno na Jizerky

Výstava Zaostřeno na Jizerky vzešla z nejlepších snímků fotografické soutěže, kterou pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody již posedmé. Výstava je koncipována jako putovní a v měsíci listopadu a prosinci si ji můžete prohlédnout v přízemí OC Forum.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Prodejní výstava českých vánočních ozdob

V Městském informačním centru Liberec můžete opět nakupovat skleněné a perličkové ozdoby. Jedná se o tradiční vánoční ozdoby našeho regionu, které rozzáří váš stromeček a přispějí k té pravé sváteční pohodě.

Foto k akci

Typ: Výstava – Vánoční akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec