Kalendář akcí


Začínající tento den (3)Probíhající akce (34)

Příběhy našich sousedů

závěrečná prezentace žákovských výstupů z projektu Příběhy našich sousedů

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška – Setkání Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Art Week Liberec 2017

Téma festivalu zní "Rukopis v současném umění", spolu s výstavou "Objekt Liberec" je i festival součástí "Česko-německého kulturního jara". Vernisáž se koná v sobotu 24.6. ve 14:30 hod. v parku Clam-Gallasů, komentovaná prohlídka je 25.6. v 10:00 hodin na stejném místě.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Liberec


Objekt Liberec

Podtitul výstavy zní "Manuál dovednosti", spolu s festivalem "Art Week Liberec" je i výstava součástí "Česko-německého kulturního jara". Vernisáž se koná v sobotu 24.6. ve 14:30 hod. v parku Clam-Gallasů, komentovaná prohlídka je 25.6. v 10:00 hodin na stejném místě.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Park Clam-Gallasů


Výstava maleb U3V

Letošní náměty - mapy, hudební motivy, hra stínů, abstraktní malba, surrealistické motivy, detaily přírody...

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Vlaková neštěstí na Liberecku ve fotografii

Výstava fotografií přiblíží vlakovou dopravu z poněkud netradičního pohledu. Podobně jako ostatní druhy přepravy osob a nákladu umí i železnice ukázat svou stinnou stránku. Připomeňme si proto ty okamžiky z minulosti místní dráhy, které se nezapsaly do historie právě radostně.

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Technické muzeum Liberec


Xénia Hoffmeisterová

Charakteristickým prvkem děl je reflexe současného světa. Lidské postavy, zvířata, ale i tajemné obludy rozehrávají hru života, všední i nevšední chvíle a někdy až absurdní příběhy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Naše cesty

Výstava obrazů a grafik pedagogů výtvarných oborů Pedagogické fakulty TU v Liberci a jejich hostů. Výstava je přístupná v pracovní době úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Art Week ve Varšavě

Umělecké dílo Tomáše Moravce je promítáno 24. a 25. 6. od 12:00 do 19:00 hodin (s technickými přestávkami před celou hodinou) ve dnech 26. až 30. 6. dílo poběží od 17:00 do 19:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: kino Varšava


Buď Fit s EKOParkem

Sportovně, relaxační a vzdělávací cyklus „Buď FIT s EKOParkem“ je určen pro širokou veřejnost, který je zaměřen na volnočasové aktivity v přírodě, osobní rozvoj a nabídku zdravého životního stylu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Setkání Místo konání: EKOPark Liberec


Kurz kubánské salsy pro začátečníky

Kurz je určen pro začátečníky nebo ty, kteří již salsu dlouho netančí a chtějí si ji osvěžit od samých základů. Naučíte se základní kroky a figury, se kterými budete schopni posléze tančit na party. Nezapomeneme se zaměřit na techniku vedení u mužů a následování u žen.

— Foto není k dispozici —

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Art Café LÁZNĚ


SAON_mé paralelní světy

Autorská výstava fotografií a kreseb v kulturním centru VÝZKUMÁK v Liberci. Těšit se samozřejmě můžete na industriální a URBEX fotografie, ale také na těžce stravitelné kresby v abstraktním, biomechanickém a organickém duchu. Vernisáž 16.6. od 19 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výzkumák Liberec


Život mezi notami a divadlem

Zveme vás na ojedinělou výstavu fotek Jitky Maděrové s názvem „Život mezi notami a divadlem". Fotografie z divadelního a koncertního prostředí vám přiblíží životy známých osobností. Výstavu naleznete v přízemí centra.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Výstava: Má vlast „O úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj“

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Prostor před NG Plaza


Vyhlídka Libereckého mrakodrapu je otevřena pro veřejnost

Jedinečný výhled na Liberec a okolí si nyní můžete užít z nejvyšší budovy v Liberci – sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Vyhlídka v 17. patře budovy je v letních měsících otevřena: v pondělí a ve středu od 8:00 do 16:00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 15:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Výstava Birgitt Fischer - Mezi lesy

Autorka se ve svém malířském díle věnuje tématu rozdílnosti i podobnosti Čechů a Němců, české a německé kultury, jazyka a stereotypů, jak na ně nazíráme. Charakteristické rysy obou národů představuje s osobitým humorem a nadsázkou.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava Jürgen Grosse

Středem zájmu je široké spektrum městských námětů zaměřené na estetiku neobvyklých, zejména berlínských městských scén. Jürgen Grosse si všímá budov zahalených do lešení a stavebních materiálů, porovnává proměnu městské krajiny.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava Silver Wave

Skupinová výstava třech mladých umělců s názvem Silver Wave je pokračováním projektu, který započal na Slovensku. Autoři Lucie Mičíková, Veronika Přikrylová a Martin Zvěřina nepřímočarým způsobem reagují na energii přírody, zvláště vodního živlu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Zaostřeno na Jizerky

V termínu 23. 6. - 4. 9. 2017 jsme pro vás připravili výstavu "Zaostřeno na Jizerky", která vzešla z nejlepších snímků 6. ročníku fotografické soutěže Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Výstava vás zavede do známých i netradičních zákoutí Jizerských hor. U nás si tyto úchvatné snímky můžete prohlédnout na ve vestubulu Královské zahrady.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: CENTRUM BABYLON


Příběh paneláku v Libereckém kraji

Od 22. června do 19. září 2017 se v Liberci představí exteriérová výstava Příběh paneláku v Libereckém kraji, která přiblíží historii a současnost vybraných panelových sídlišť v Liberci (Králův Háj, Ruprechtice, soubor při ulicích Aloisina výšina a Franklinova) a v Jablonci nad Nisou (Mšeno).

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Soukenné náměstí


Komentované prohlídky Po stopách libereckých Židů

Pojďte s námi poznávat židovské památky města Liberce. Komentované prohlídky se konají KAŽDÝ ČTVRTEK od května do září mimo státní svátky (6. 7. a 28. 9.). Sraz s průvodcem je vždy v Městském informačním centru v Liberci. Doporučujeme si své místo rezervovat předem, protože prohlídky mají omezenou kapacitu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec