Kalendář akcí


Začínající tento den (13)Probíhající akce (35)

Ladislav Karoušek

Malíř Ladislav Karoušek je spjatý s jabloneckým a turnovským regionem, ale význam jeho bohatého celoživotního díla hranice regionu překračuje. Jeho přínos pro české, resp. československé výtvarné umění tkví v jeho schopnosti originálním způsobem abstrahovat krajinu, přenést do obrazů svoje pocity z přírody a mistrovsky pracovat s barvou.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mezinárodní den jógy v Liberci - dvě ukázkové lekce

Přidejte se k oslavám Mezinárodního dne jógy 21.6. 2018 v Liberci. Pořádáme dvě ukázková cvičení jógy pro veřejnost zdarma: 16:30-18:00 hod. a 18:30-20:00 hod. Pozvěte i vaše přátele a rodinné příslušníky. Tešíme se vás.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Studio Laguna


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Zveme vás na zahájení tří nových výstav. Hlavní výstavou letní sezony je obsáhlá výstava fotografie ze sbírky PPF obsahující díla takových fotografů jako Jsou Funke, Sudek, Drtikol a mnozí další. Komorní výstava malíře Ladislava Karouška je zacílena na jeho tvorbu v 60. a 70. letech. Dvojici doplňuje Romana Drdová se svojí intervencí v rámci představování finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Romana Drdová: Intervence finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017

Práce Romany Drdové čerpají inspiraci z aktuálních témat současné společnosti, ale i niterného prožívání emocí a mezilidských vztahů. Výstava Romany Drdové v Oblastní galerii Liberec představí nová díla, volně navazující na její dosavadní uměleckou tvorbu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Svatojánská noc 2018

Srdečně všechny zveme na oslavu kouzelné noci Svatého Jána.<br /> Pojďte si s námi vyrobit lucerničku, lampion nebo svatojánskou bytost a oslavit nástup slunovratu ...<br /> Program je určený pro všechny bez věkových a dalších možnýsh rozdílů.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Vila Johanna Liebiega mladšího (Liebiegův palác)


Otevření McDonald´s

Přijede klaun Ronald se svou show, budete si moci zasoutěžit v dětském pětiboji a nebude chybět ani zmrzlina. Tu dostanou účastníci našich soutěží.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


ART WEEK LIBEREC 2018: Andrea Průchová

Přednáška Andrey Průchové "Proč je důležité míti Autora" natíní posuny v uvažování o tvorbě obrazových sdělení v oblasti širší vizuální kultury na ose technologického vývoje 20. století od mechanické, digitální po biokybernetickou reprodukci.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: nám. Dr. E. Beneše 2/10 (naproti radnici)


Módní přehlídka

Zveme vás na exkluzivní módní přehlídku, která se bude konat dne 21. června v Café Hogo Fogo. Rezervace stolů na tel.č. 777088867, nebo přímo u obsluhy kavárny. Vstupné: 100 Kč.<br />

Foto k akci

Typ: Přehlídka Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Tanec Praha v Liberci 2018

Nenechte si ujít site specific představení MOVING ORCHESTRA skupiny CreWcollective v rámci festivalu TANEC PRAHA 2018, ušité na míru přímo prostorám Kina Varšava!

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: kino Varšava


ART WEEK LIBEREC 2018

I Liberec má svůj ART WEEK a diváci se jednou za rok mohou konfrontovat se současným uměním. Festival rozvíjí téma AUTORSKÉHO RUKOPISU v současném umění. Umělci vědomě pracují se site-specific instalacemi nebo vhodným propojením a kombinováním již existujících objektů se svým okolím.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberec


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Ještěd f kleci

Ještěd F kleci, to je legendární studentská soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Každý semestr má hvězdná porota za úkol, vybrat z mnoha projektů ten nejlepší. Program: 18.6. Vernisáž / 19. a 20.6. přednášky, workshopy, koncerty / 21.6. vyhlášení JFK.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Technická univerzita v Liberci


Výstava: Osvětleno

Základní umělecká škola Liberec, pobočka Chrastava zve na výstavu v galerii Městského muzea v Chrastavě. Otevřeno ve všední dny 9:00-16:00 hodin a sobota 10:00-14:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Městské muzeum Chrastava


ART WEEK LIBEREC 2018: Jaroslav Prokeš

Instalace Jaroslava Prokeše "Se zřetelem k výkladu" podrobuje výlohu, hraniční a sporné území soukromého a obecného, pohledu umělce. Primární funkce výlohy sdílet, oslovit a informovat je plně zachována i popřena zároveň.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Revoluční


ART WEEK LIBEREC 2018: Petr Dub

Pro letošní ročník Artweeku připravil Petr Dub intervenci v Oblastní galerii Liberec. Dílo Hermann R. není doma je věnováno otázce, jak je utvářena naše smyslová a rozumová zkušenost.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


ART WEEK LIBEREC 2018: Ching Chuan Hu

Taiwanská umělkyně věnující se novým médiím představuje v Liberci dvě videa: Uncanny field a Rhytmic loop. Autorka ve svém díle akcentuje různorodost mezi skutečností a iluzí, mezi technologií a lidskostí. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: nám. Dr. E. Beneše 2/10 (naproti radnici)


Výstava: Stavby století republiky 1918-2018 v Libereckém kraji

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa si dovolujeme všechny srdečně pozvat na výstavu „Stavby století republiky 1918 – 2018 v Libereckém kraji“. Výstava bude slavnostně zahájena ve středu 30. května 2018 v 16 hodin ve foyer Plaza Liberec, veřejnosti bude přístupna od 31. 5. do 24. 6. 2018 denně 9.00 – 20.00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Jubilejní výstava k výročí 130 let založení KČT a 100 let vzniku Československé republiky

Na výstavě se představí většina turistických oddílů pod hlavičkou KČT z celého Libereckého kraje od Č. Lípy až pod Krkonoše. Každý oddíl zde v rámci nově zpracované textové a fotografické prezentace, seznámí návštěvníky se svojí historií,<br /> významnými osobnostmi a se svými akcemi pro veřejnost.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Zmizelý Liberec 2018 - město na starých fotografiích

Státní okresní archiv Liberec vás u příležitosti Mezinárodního dne archivů zve na výstavu unikátních snímků "Zmizelý Liberec - město na starých fotografiích". Otevřeno: pondělí, středa 8:00-16:30 hod. / úterý, čtvrtek a pátek po předchozím objednání.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Státní okresní archiv Liberec


Výstava: Alfréd Symůnek

Alfréd Symůnek je malíř tradičních témat, která stojí v ostrém kontrastu s jeho způsobem malby. Téma krajiny, zátiší, ženského aktu, nebo autoportrétu je působivě barevné, obsahuje zkratku vyjádření s určitou mírou ironie.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Výstava: Lidé na okraji

Výstava fotografií o nejchudších z chudých. Kdo jsou nejchudší z chudých? Rozvojovka, informační sekce společnosti Člověk v tísni, představuje ve fotografiích osudy těch, o kterých se nemluví. Výstavu svými fotografiemi podpořili Jan Šibík, Stanislav Krupař, Alžběta Jungrová, Iva Zímová, Jarmila Štuková, Tomáš Kubeš, Tomáš Hájek a Tereza Hronová.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námořníčka

Výstava koláží Adolfa Hoffmeistera z roku 1964 na téma lidských osudů a strašlivých nástrah života je doplněna animovaným filmem z roku 1970. Tyto zvláštní černobílé koláže, u nichž nikdo „kromě autora zpětně nerozluští všechny zdroje, z nichž vznikly“, se staly předlohou autorskému stejnojmennému filmu z roku 1970.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Platónův jednorožec

Balancování na hraně viditelného a skrytého je typické i pro současné post-konceptuálně orientované umění. Na výstavě Platónův jednorožec se představí tvorba dvou umělkyní – Kateřiny Dobroslavy Drahošové a Andrey Lédlové. Obě zastupují nastupující generaci výtvarníků a jejich post-konceptuální tvůrčí postoj je typický intermediálními přesahy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Farmářské trhy v Kostelní

Návrat pěstitelů a výrobců z Liberecka a okolí na tradiční místo v centru Liberce. Trhy se konají každý ČTVRTEK v čase 8:00-14:00 hodin v Kostelní ulici vedle radnice.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Farmářské trhy


Farmářské trhy u OC Forum

Mezi OC Forum a Domem kultury: 6 dní v týdnu, od pondělí do soboty, od 7 hodin ráno, liberecké OC Forum ve spolupráci se statutárním městem Liberec organizuje trhy se širokou nabídkou sortimentu farmářů, pěstitelů a výrobců z libereckého kraje i širšího okolí.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Komentované prohlídky města Liberce "Po stopách osmiček"

V letošním roce slaví Česká republika 100. výročí od svého založení. Také další data, končící osmičkou, byla v historii pro ČR velmi významná. Zveme vás proto na komentované prohlídky města Liberce, při kterých se dozvíte, jak osudová data prožívalo město pod Ještědem. Prohlídky se konají od května do září každý čtvrtek od 16 hodin, sraz v Městském informačním centru v Liberci.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje