Kalendář akcí


Začínající tento den (2)Probíhající akce (27)

Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Honza Novotný: Pjena v Liberci

Výstava Jana Novotného Pjena v Liberci je první výstavou v Malé výstavní síni z cyklu „Zapomenutí slavní Liberečáci“. Galerie je přístupná: úterý - neděle: 10-17, každý čtvrtek 10-18 hodin (ve čtvrtek vstup zdarma), polední přestávka 12-13 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Malá výstavní síň


Současné slovenské umění ze sbírek Galerie města Bratislavy

Záměrem výstavy je zachytit nejdůležitější vývojové tendence výtvarného umění, které rozhodujícím způsobem určují charakter uměleckého dění na Slovensku od konce 20. století dodnes. Výstava nabídne sedm desítek uměleckých děl od více než padesáti autorů v tradičních i nových výtvarných médiích ze sbírek Galerie města Bratislavy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Vesmírný Ještěd

Výstava soutěžních prací na téma "Vesmírný Ještěd", kterou na začátku sprna vyhlásil Liberecký kraj. Děti mohly zvolit libovolnou techniku: malbu, kresbu či koláž.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Aš po Už/horod

Projekt připomíná význam podnikatelských rodin, které stály u hospodářské prosperity 1. republiky. V Liberci je to rodina textilních podnikatelů Liebiegů. Výstava je otevřena od 10.10. do 23.10., po-ne od 13:00 do 17:00 hodin. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Industriální prostor bývalé slévárny


Babky...výstava na houby

Výstava výtvarných prací absolventek kurzu Výtvarné postupy moderního a současného umění U3V TUL inspirovaná netradičními výtvarnými a interpretačními postupy v českém i světovém výtvarném umění.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Zaostřeno na Jizerky

Výstava nejlepších snímků 8. ročníku fotografické soutěže "Zaostřeno na Jizerky". Výstava je umístěna před kavárnou Královská zahrada. Vernisáž se koná 25.9. v 17 hod. v prostorách Wellness Hotelu Babylon, v Atriu Tropická zahrada (vchod přes hotelovou recepci).

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: CENTRUM BABYLON


Jiří Sopko

Obrazy Jiřího Sopka se zdají být jednoduché – hra s barvami a ornamenty, ale tento způsob malby nám umožňuje vnímat autorovu osobní výpověď o světě, pohled na člověka a jeho vztah k životu. Galerie je přístupná út a st 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Po stopách českého mincovnictví

Výstava České mincovny, kterou hostí Krajský úřad Libereckého kraje, je rozdělena do tří tematických celků. Přístupná je: po, st: 8:00-18:00 / út, čt: 8:00-17:00 a pá 8:00-16:00 hod. Slavnostní vernisáž se koná 1.10. v 16:00 hod. ve vestibulu budovy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Poznej světové dědictví Unesco (16. ročník)

Kolekce fotografií z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové představuje jedinečné památky Slovenska, rakouského Salcburku, Švýcarska, včetně unikátní Rhétské dráhy, která slaví letos 10. výročí zápisu ke světovému dědictví, Tuniska a řady zemí asijského kontinentu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Jana Bernartová: Nula jedna

Jana Bernartová, liberecká rodačka a pedagožka na místní univerzitě, připravila výběr aktuálních digitálních tisků, které navazují na předchozí projekty digitálního umění, kterému se Jana intenzivně věnuje.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Michael Bílek: Lidé a hvězdy

Výstava Michaela Bílka, rodáka z Turnova, připomene jeho celoživotní dílo vybranými pracemi v sádře a dřevě, v podobě reprodukcí budou zařazeny realizace ve venkovním prostoru a také autorské fotografie hvězdné oblohy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


NO FEAR: Dominik Gajarský

Další výstava s cyklu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Výstava intermediálního umělce Dominika Gajarského, který se ve své tvorbě soustředí zejména na práci s pohyblivým obrazem a fotografií, představuje na podzim v Oblastní galerii Liberec jeho nová díla. Autor navazuje na dosavadní zkušenosti s technikou fotogramu a díky práci se světlem vytváří v galerii atmosferickou instalaci.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje