Kalendář akcí


Začínající tento den (16)Probíhající akce (31)

Čarodějnice s 8106

S historickou tramvají T3M (tyristorkou) večer do Hanychova.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce n. N., a.s., Boveraclub


Čarodějnice v Machníně 2017

Spolek SOMACH, TJ Jiskra a SDH Machnin zvou na "Čarodějnice 2017" na hřišti TJ Jiskra v Machníně. Občerstvení od 17 hod., lampionový průvod od 20 hod. a zapálení vatry asi 20.30 hod. Dále také soutěž masek, hudba, vuřty...vstup zdarma!

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: hřiště TJ Jiskra, Machnín


Dubnové akce v Bunkru

Dubnový program: 1.4. Sto zvířat + Support / 7.4. ZZ Top Recycler + Purplemania / 14.4. The Switch + Meredith Hunter (křest desky) / 21.4. Dyzlectic Division + Experimental Cabaret / 22.4. Rammstein Members Club... / 28.4. Lord Lhus (USA) + Zpoza rýmu + Cardinal Assault / 30.4. Čarodějnice v Bunkru.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Bunkr Rock Club


Pálení čarodějnic spojené s průvodem masek

Program: 17 hod. otevření občerstvení na hřišti u spáleniště, 18:30 hod. příjezd hasičské techniky na konečnou, 19 hod. zahájení a průvod masek na hřiště-sraz před restaurací Domov, 19:30 hod. zapálení ohňů. Pořádají hasiči v Horním Hanychově.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Liberec, Horní Hanychov


Pálení čarodějnic

Autokemp Pavlovice Hospoda u MňE vás srdečně zve na šestý ročník sletů čarodějů a čarodějnic. Po setmění bude lampionový průvod a poté zapálena vatra - možno zakoupení vuřtů. V 19 hod. začne k poslechu a tanci hrát ABC BAND - vstup volný.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Autokemp Pavlovice Liberec


Jarní Novasol Cup

Prezentace účastníků od 8:00 do 9:30 hod. v Liberci před radnicí. Po krátké rozpravě odstartuje v 10:00 hod. první vozidlo na trať dlouhou necelých 70 km. Pojede se podle různých druhů itinerářů malebnou krajinou Jizerských hor.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Čáry u arény

Tradiční akce "Čáry u arény": 10 hod. začátek čaroděnické poutě, 15 hod. animovaný program pro děti, 19:30 hod. lampionový průvod, 20 hod. zapálení vatry, 20:15 hod. kapela Krakatit, 21:30 hod. ohňostroj, 23 hod. ukončení akce. Časy jsou orientační.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Zahájení sezony Multifunkčního volnočasového centra

Jezdecký klub Liberec vás srdečně zve na zahájení sezóny multifunknčího volnočasového centra s doprovodným programem. Pro děti bude připraven skákací hrad, trampolína, soutěže, jízdy na koních, oslík Aron atd.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Jezdecký klub Liberec


Zvláštní jízda s T2R na trati do Lidových sadů

Poslední fotojízda s tramvají tytpu T2 (se šířkou vozové skříne 2500 mm) na rozchodu 1000 mm na trati do Lidových sadů. Sraz účastníků ve 12:00 před vrátnicí DPMLJ v Tatranské ulici. Vypraveny bude souprava T2R ev.č. 18+19 (1000 mm) a sólo T2R ev.č. 17 (1435 mm). Pamětní jízdenka 100 Kč.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce n. N., a.s., Boveraclub


Čáry U Vodníka

Ahoj, tak je to tu zase, rok se s rokem sešel a blíží se nám čarodějnice. Bude to opět šílený, spousta lidí, velkej oheň, stánek s pivem na parkovišti, prodej špekáčků, plně funkční bar a grill atd..

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Terasa U Vodníka


Čarodějnice

Program veseckých "Čarodějnic": 16 hod. soutěže pro děti, 18 hod. zapálení vatry v areálu a ohňů v lomu, 20 hod. lampionový průvod. Po celou dobu akce bude otevřen bufet-možno zakoupit vuřty.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Pálení čarodějnické vatry

Spolek přátel Ostašova srdečně zve na "Pálení čarodějnické vatry" na hřišti v Žákovské ulici. Po dobu programu mohou návštěvníci zhlédnout požární techniku a věcné prostředky požární ochrany SDH Karlinky.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Ostašov


Čarodějnice

Od 17 hodin na hřišti v Jeřmanicích: žonglerský workshop a vystoupení Cirko Minimo, čarodějnický lmpionový průvod v 19 hodin, pro malé čarodějky a čaroděje buřty zdarma, zapálení vatry při setmění (cca 20:30), doprovodí fireshow, ledshow a pyroshow, večer zahraje kapela Dangar Six.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Jeřmanice


Pálení čarodějnic

Obec Šimonovice a SDH Šimonovice vás srdečně zvou na pálení čarodějnic. V 17 hod. slet malých a vlekých čarodějnic a čarodějů všech věkových kategorií na louce u požární nádrže v Minkovicích. V 17:30 hod. lampionový průvod, poté postavíme májku a zapálíme vatru.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Šimonovice


Rej čarodějnic

V 17 hod. sraz všech čarodějnic u školy, nezapomeňte do průvodu vzít lampióny, košťata, žáby, kocoury, netopýry a jinou havěť. V 17:30 hod. bude na hřišti zapálena vatra. V 18 hod. zahraje na hřišti kapela Náhoda.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Dlouhý Most


Výstava: Evžen Šimera

Současný český malíř a konceptuální umělec vstoupil do povědomí širší veřejnosti především díky vlastní technice nazvané „new dripping“, kdy pouze kapkami barvy spolu s působením gravitační síly tvoří geometrické útvary.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Prodej jarních výrobků z chráněných dílen

V Městském informačním centru v Liberci můžete opět zakoupit výrobky chráněných dílen Domov Harcov, Fokus, D. R. A. K. a Tulipán. Výrobky jsou jarně a velikonočně laděné. Přijďte si k nám pro jaro domů.

Foto k akci

Typ: Výstava – Velikonoční akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: iQLANDIA


Cirkus King

U Obchodního centra Nisa můžete navštívit Cirkus King. Představení se konají: čt-pá: v 17 hod, so: v 16 hod., ne: v 11 a 15 hod., po-út: volný den, o státním svátku dne 1.5. je představení ve 14 hod. Informace a rezervace na tel: 725127106

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Liberec


Výstava Písmo v obraze

Experimentální poezie, typografie a ostatní směry pracující s písmem v obraze nejsou sice ve sbírkách zastoupeny početně, nicméně představují zajímavé práce. Na nevelkém konvolutu děl lze demonstrovat nebývalou šíři způsobů, jak s písmem pracovat.

— Foto není k dispozici —

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava Richard Loskot /Základní výzkum

Výstava finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého Richarda Loskota vychází z jeho dlouhodobého zájmu o efemérní momenty ve společnosti, které zpracovává technizující cestou týkající se lidského bytí.

— Foto není k dispozici —

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava obrazů Stanislava Žampacha

Autorská kolekce obrazů uherskobrodského výtvarníka Stanislava Žampacha. Reliéfy v jeho obrazech jsou tvořené akrylátovým tmelem, špachtlí a barvami, doplněné jsou malbou a patinováním. Konečnou finesou je použití plátkových kovů, které tvoří křehkou strukturu. Galerie je otevřena: po-pá: 9-18 hod. / so: 9-13 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Studna


Výstava: Ladislav Postupa

V prostorách KODAPu je umístěna výstava pana Ladislava Postupy. Výstava je přístupná pro všechny a zdarma. Lze ji navštívit v pondělí – čtvrtek od 7:30 hod. do 16:00 hod. V pátek od 7:30 do 15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


Výstava František Tkadlík (1786 - 1840)

První reprezentativní monografická výstava Františka Tkadlíka představí jeho obrazové i kresební dílo, a to od portrétní tvorby k historickým plátnům a náboženské malbě. Tkadlík náležel k nejvýznamnějším představitelům pozdní etapy českého klasicismu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Vlaková neštěstí na Liberecku ve fotografii

Výstava fotografií přiblíží vlakovou dopravu z poněkud netradičního pohledu. Podobně jako ostatní druhy přepravy osob a nákladu umí i železnice ukázat svou stinnou stránku. Připomeňme si proto ty okamžiky z minulosti místní dráhy, které se nezapsaly do historie právě radostně.

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Technické muzeum Liberec